Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Látattok már vámpírt? Vagy...

Látattok már vámpírt? Vagy van valaki, aki vámpír?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 14. 16:40
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
78%
Léteznek...
2012. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Én a 21. válaszolóval teljesen egyet értek. Ha sokan nem, azért kevesek mégis képesek túllátni azon dobozon, és azon a vásznon. Nem beszéltem tvájlájtról. Már azelőtt érdekeltek, mielőtt még kijött volna akármi más. De akárki hihet akármiben. Végül, ha úgy alakul kiderülhet bármi, nem kell feltétlenül csak a társadalmilag elfogadott dolgokra tekinteni. Van, amit még csak néhány ember lát. Azon keveseknek, akik hisznek benne, vagy bármi másban, vannak bizonyítékok, de lehet cáfolni is. Én hiszek bennük. ahogy néhányan írták, léteznek. Az ember képzelete nem képes ilyen dolgokat kiadni. Főleg a mai emberé. A mai embernek korlátozott a látásmódja. Képzelete elsoványodott, és lassan már álmai sem lesznek, mert képzelet nélkül az sem lehet. De ha néhányan biztosan állítják, hogy nincsenek, mondjanak bizonyítékokat, amivel ki lehet jelenteni, hogy nem léteznek.
2012. ápr. 15. 14:01
 23/44 A kérdező kommentje:
De akik azt írják hogy nem léteznek, utánanéztek, vagy csak magukba eldöntötték? Ha valaki még nem kóstol meg például egy gyümölcsöt, de kijelenti hogy az szar, akkor máskor is ezt csinálja. Ha valami olyasmi szar amihez még soha semmi közöd nem volt életedben, de ezt kijelented, akkor mennyire megbízható valaki?
2012. ápr. 15. 14:13
 24/44 A kérdező kommentje:
Kedves 20. válaszoló, mit érek vele, ha azt mondom: nyönyö, te hagyjál te nem vagy vámpír. De ha tényleg vámpír, akkor valamit végre találtam. Erről szól az egész, találni akarok egy vámpírt. De hát nagyon jól eltűntek, ha minden 100. válaszoló hisz csak benne! Gondolkozzatok kicsit, saját értékrendet alakítsatok, NE A TV LEGYEN AZ EGYETLEN KÖVETENDŐ PÉLDA!
2012. ápr. 15. 14:20
 25/44 anonim ***** válasza:
75%

Fizikailag eleve lehetetlen, hogy valaki/valami örökké éljen. Az emberi szervezetnek van egy "lejárati ideje", amely előbb - utóbb, de elkövetkezik és az illetőnek meg kell halnia. A legenda szerint a vámpírok élőhalottak, ami megint fizikai képtelenség. Mégis hogyan tudnak egyáltalán mozogni, gondolkozni, stb. és mitől lesznek olyan szuper-erősek meg gyorsak, ha a testük halott? Tegyük fel, hogy ez egy mutálódott vírus lenne, ami szükségessé teszi, hogy az illető rendszeres vérbevitellel "mozgásban tartja magát" és a vadászathoz való érzékszervei is kiélesednek. A túlzott erőnövekedés és gyorsaság azonban még így is fizikai nehézségekbe ütközne, márpedig a vámpírlétnek ez egy "alappillére" minden legenda szerint. Ennélkül a vámpírok - szép magyarul megmondva - lószart sem érnek.


A vámpírizmus legendájának azonban több, kézzel fogható, oka is lehet. Mindenek előtt a ritka porphyria betegség, amelynek során a betegnek ínysorvadása és súlyos fényérzékenysége lesz, és bíborvörös színűt vizel. Másrészt ott a Renfield-szindróma, melynek szenvedő alanya ellenálhatatlanul vonzódik a vérhez és olykor a kannibalizmushoz is. Azt se felejtsük el, hogy a régiek babonásak voltak és a vérhez mindenféle mágikus tulajdonságokat kötöttek, pl. úgy tartották, hogy az ember lelke a vérben van, aki pedig megissza a másik vérét az megszerzi az illető erejét és bölcsességét (ha volt neki olyan).

2012. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó: Az emberi szervezetnek van egy "lejárati ideje", amely előbb - utóbb, de elkövetkezik és az illetőnek meg kell halnia.


csakhogy ők nem emberek.

2012. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Tudom. Viszont a jelenlegi tudományos állás szerint nincs az egész Földön olyan lény amely örökké élne és ez a fizikai törvényszerűség szerint teljesen érthető.
2012. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Örülök, mert a 25. válaszolónak legalább van álláspontja és véleménye. Minden választ ki kellene fejteni, úgy ahogy ő teszi. De: régen az emberek sokkal több ideig éltek. Ez nagyon sok helyen le van írva. Ősi, szent iratokban. Szóval az ember képes hosszabb ideig is élni. És szerintem nem csak a biológiában kellene keresni a választ. Létezhet más is. Mágia, vagy valami hasonló, ami életben tartja őket. A világot az emberiség szerintem az ókorban, és azelőtt sokkal jobban ismerte, mint most. És olyan szabályrendszer szerint él az ember mostanában, ami a mostani társadalmilag elfogadott értékrend. Egyszóval a tudományokon kívűl semmi nem létezhet. Régen viszont több mindenben hittek az emberek, vagy tudták hogy az a valami létezik.
2012. ápr. 16. 20:11
 29/44 anonim ***** válasza:
Régen az emberek nem éltek több ideig, sőt magasabb volt a halandóság aránya (már persze kivételek is akadtak, valamint ez koroktól is függött, pl. a fejlettebb orvostudománnyal rendelkező rómaiak hosszabb ideig éltek, mint a barbár germánok). A régi iratokban előforduló magas életkorokat nem kell szó szerint venni, mert csak misztikus jelentésük van, de azt sem szabad elfeledni, hogy egyes vidékeken holdévekben számoltak.
2012. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Mindazonáltal a mágiáról el tudom képzelni, hogy létezhet, de attól még nem számít természetfeletti dolognak. Szerintem olyan dolog nincs, hogy természetfeletti, csak olyan, amit még a tudomány jelenlegi állása szerint nem lehet megmagyarázni. Viszont ha vámpírok léteznek (amit nem igazán hiszek) akkor is egy nagyon kis létszámú közösségről lenne szó, másképp már rég lelepleződtek volna a mészárlásaik, vagy esetleg a vérközpont-kifosztó műveleteik miatt.
2012. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!