Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van itt olyan aki idézett már...

Van itt olyan aki idézett már szellemet?

Figyelt kérdés

Jött e szellem, mit használtál, miket beszéltél vele stb... Írjatok le mindent :)

Negatív kommenteket nem kérek ! Köszi :)


2012. jún. 3. 21:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem jó érzés a rettegés. :)

Nekem tavaly voltak ilyen rettegéseim, mikor belevetettem magam a témába. Na, azért néha most is megborzongok néhány félelmetes sztorin. :)

Elbeszélgetnék veled skypeon, vagy esetleg msn-en, megadnád privátban? :)

2012. jún. 6. 21:42
 12/18 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok :D Az egyik legérdekesebb dolog ami velem történt az az volt , amikor egyik szeánszon egy démon csatlakozott hozzánk. Gondoltam mi baj lehet belőle ha beszélgetünk vele gy kicsit :D Attól a szeánsztól kezdve elég érdekes dolgok történtek otthon ( pl: futkározás hangja a folyosón , morgás hangja , meg persze néha láttuk is otthon , de nem nagyon zavart addig , amíg éjszakánként úgy éreztem mintha valami fogdosna. Féltem is , de az is probléma volt , hogy nem tudtam aludni és nagyon fáradt voltam. Anyának elege lett ezekből a dolgokból és a tudtomon kívül elkezdett kutakodni a könyveimben meg a jegyzeteimben egy démonűző rituálé után. Meg is találta az egyik rituálémat , de mivel ő nem tanult ilyeneket , ő nem tudta elűzni a démont , csak felbosszantotta , és amikor lementem arra a helyre ahol idézni szoktunk , meg rituálékat szoktam tartani a függöny szét volt karmolva , meg szét volt törve pár rituális tárgyam.Nem tudtam elképzelni hogy mi történt , mert az a hely lakatra van zárva és nincs rajta se nyitható ablak , se kisebb rés, mivel a föld alatt van.. :/ Amikor elmeséltem anyának , elmondta hogy ő próbálta elűzni és biztos miatta történt , ezek után megcsináltam én a rituálét , úgy ahogy kell és abbamaradtak ezek a dolgok.. természetesen szoktam látni dolgokat , mert a szellemeket nem űzöm el , csak azokat akik fenyegetést jelentenek... már kiskorom óta nagyon sok mindent láttam , szóval inkább érdeklődéssel fordulok irántuk mint félelemmel ;)
2012. jún. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Hadd utaljak még egy témakörre, amely bővebb tárgyalást igényelne. Amilyen téves a sátán létezésének tagadása, ugyanilyen hibás az az általánosan elterjedt felfogás is, amely más, a Bibliában nem szereplő lelki erők és lények létezéséről beszél, a spiritiszták, a reinkarnáció és a „vándor lelkek” tanának hívei, valamint az okkult tudományok művelőinek koholmányai alapján. Nincsenek jó szellemek az angyalokon kívül és nincsenek rossz szellemek az ördögökön kívül. Az elhunytak lelkei azonnal a paradicsomba, a pokolba vagy a tisztítótűzbe kerülnek, amint ezt két zsinat is (a lyoni és a firenzei) kijelentette. A spiritiszta szeánszokon jelentkező elhunyt lelkek nem mások, mint ördögök. Az Isten által engedett igen ritka kivételek a szabályt erősítik. Elismerjük ugyanakkor, hogy ezen a területen nem mondhatunk végleges ítéletet, hiszen még számos kérdőjel létezik napjainkban. Maga P. La Grua is beszámol számos olyan élményéről, amelyben halottak lelkével került kapcsolatba, s ezek az ördög hatalmában voltak; ő is megkísérel magyarázatot adni ezekre az esetekre. Ismétlem: ezt a területet alaposan tanulmányozni kell még, remélem, magam is megtehetem egy másik alkalommal.

A sátán is ad hatalmat híveinek. Olykor, mivel ő a hazugság bajnoka, e hatalmak birtokosai nem fogják fel azonnal, honnan származik képességük, vagy esetleg nem akarják megérteni, mert túlontúl boldogok ezekkel az ingyenes adományokkal. Így előfordulhat, hogy valakinek jóstehetsége van, mások, ha kapnak egy fehér lapot és egy tollat a kezükbe, többoldalnyi üzenetet írnak mintegy diktálásra maguktól, ismét másoknak az a benyomásuk támadhat, hogy egyszerre két helyen jelen tudnak lenni, és egyik lényük távoli házakba és helyekre is be tud hatolni. Általánosan elterjedt, hogy bizonyos emberek „hangot” hallanak, amely olykor imádságokat sugall, máskor egészen más dolgokat.

Sokáig folytathatnám még e sort. Vajon mi a forrása ezeknek a sajátos adományoknak? Talán a Szentlélek karizmái volnának? Vagy talán ördögi eredetűek? Ennek a tanulmányozásához és megállapításához olyan hozzáértő személyekre van szükség, akik ki tudják deríteni az igazságot. Amikor Szent Pál Tiatírában járt, történt vele, hogy folyton a sarkában járt egy rabszolganő, aki értett a jósláshoz, és ezzel a képességével sok pénzt szerzett gazdáinak. Ám képessége ördögi eredetű volt, s ez azonnal kitűnt, amikor Szent Pál kiűzte belőle a gonosz szellemet (ApCsel 16,16-18).

Példaként hadd idézzünk egy tanúságtételből, amit valaki Erasmo di Bari néven tett közzé Rinnovamento dello Spirito Santo (Szentlélek adta megújulás) című folyóirat 1987. szeptemberi számában. A zárójeles megjegyzések tőlem származnak.

„Néhány évvel ezelőtt részt vettem egy poharas játékon, mivel nem tudtam, hogy ez a spiritizmus egy formája. Az üzenetek, amiket kaptunk, a békéről és a testvériségről szóltak (vegyük észre, hogy az ördög jól tudja magát leplezni a jó látszatával). Egy kevés idő múltán különleges képességek szálltak meg, éppen Lourdesban, ahol küldetésemet teljesítettem (ez a részlet is figyelemreméltó: nincs az a szent hely, ahova az ördög be ne tudna hatolni). Olyan képességeket nyertem, amelyeket a parapszichológiában extraszenzoriálisnak (érzékeken túlinak) szoktak mondani: jövőbelátás, gondolatolvasás, klinikai diagnózis megállapítása, élő és holt személyek szívében és életében való olvasás és más egyéb képességek. Néhány hónappal később újabb képesség birtokába kerültem: kézrátételemmel meg tudtam szüntetni a fizikai fájdalmat, képes lettem enyhíteni vagy megszüntetni a szenvedés állapotát. Talán ez az úgynevezett pranoterápia? Mindezeknek a hatalmaknak a birtokában nem esett nehezemre szót érteni az emberekkel, bár a velem való találkozás után nagy zavar támadt bennük azok miatt a dolgok miatt, amiket mondtam, és mivel elítéltem őket elkövetett bűneik miatt. Isten igéjét olvasva azonban rádöbbentem, hogy az én életem egyáltalán semmiben sem változott meg. Továbbra is könnyen haragra gerjedtem, nehezen bocsátottam meg, sértődékeny maradtam. Féltem felvenni a magam keresztjét, féltem a rám váró ismeretlen jövőtől és a haláltól. Hosszas kutatás és kacskaringós vándorlás után Jézus a Karizmatikus Megújuláshoz vezetett el. Itt találtam olyan testvérekre, akik imádkoztak felettem és kitűnt, hogy ami velem történt, nem isteni eredetű adomány volt, hanem a gonosz keze nyoma. Tanúságot teszek róla, hogy láttam Jézus nevének hatalmát. Felismertem és meggyóntam elmúlt bűneimet és felhagytam minden okkult gyakorlattal. Elmúltak különleges képességeim, és Isten megbocsátott nekem: hálásan köszönöm ezt neki.”

Arról se feledkezzünk meg, hogy a Biblia is szolgál példákkal arra, hogy ugyanazokat a csodálatos dolgokat vitték végbe az Isten és az ördög. Néhány csodajelet azok közül, amelyeket Mózes Isten parancsára a fáraó előtt visz végbe, az udvari varázslók is utánozni tudnak. Ezért a puszta tény magában nem elegendő ahhoz, hogy megállapíthassuk az ilyen jelenségek okát.

/Don Gabriele Amorth: Egy ördögűző tapasztalatai c. könyv/

egyébként ajánlom figyelmetekbe ezt a könyvet, ha lelkileg nem vagytok gyengék.. és megmagyarázza az első hozzászóló élményeit is.

2012. jún. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
a kaparászásokról, ajtónyikorgásokról, léptekről külön fejezet van.. de azok sem szellemek, elárulom.
2012. jún. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
az első hozzászólónak pedig még annyit szeretnék mondani, hogy a tesód valószínűleg értékes ember, vagy hajlik a jóra.. az ördögnek mindig a fényes lelkek kellenek, ha érted mrie gondolok
2012. jún. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdés az előző sátános hozzászólónak: Ha a Biblia azt írta volna, hogy kapcsolatba lehet lépni az elhunyt rokonokkal, szerinted ma mi lenne?
2012. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Rád bízom, ez a te fantáziád.
2012. jún. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
biztos az idegenek szórakoznak veletek...
2017. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!