Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Léteznek szellemek? És ezt...

Viktoria.p kérdése:

Léteznek szellemek? És ezt tudják valahogy bizonyitani? Vagy ez egy egyszerü téfit?

Figyelt kérdés
sokszor elgondolkodom ezen. kezd nagyon érdekellni :) füleg hogy mivel lehet bizonyitani. köszönöm elöre

2013. febr. 9. 22:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Soha senki semilyen bizonyítékot nem tudott szolgáltatni!Kitaláció!
2013. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
TéVhit? Bizonyítani? Sokan megpróbálták, engem nem győztek meg az ID-n sem, zsebbe nyúlós lenne belefogni. Hőkamera, infrakamera, a többi megoldható, egy hangrögzítő, egy hangszerkesztő szoftverrel és hallgatózni lehet, én nem próbálnám ki. :-)
2013. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
TéVHit, ugyanis soha nem bizonyította senki. Mi több, még ráutaló, eddig megmagyarázatlan jelenségből is nagyon kevés van.
2013. febr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos még soha sem tudták bizonyítani egyértelműen, ezzel ellenkezőleg viszont szerintem vannak.

Nézz szét régi szellemfotók között, a szellemképek egyidősek a fényképezőgép feltalálásával. A régiek hitelesebbek, mint a mostaniak, akkor még nehezebben tudtak képet szerkeszteni.

Tegyük fel, valaki a mostani években valóban lefotóz egy szellemet. Most komolyan, a sok képszerkesztő és rengeteg hamisítvány miatt ki hinné el neki, hogy az övé a valódi, az az 1? Szerintem nem sok mindenki.

Ezzel szemben néha felhergel a szkeptikus kutatók viselkedése, mikor egy furcsa dologra, egyszerűen rámondják, hogy csak az ablakon beáramló párát látta az illető és ezzel már meg is van magyarázva a dolog....

Ha nem is elhunytak lelkei, akkor valami más. Pl. láttak már szellemautót,szellemmozdonyt, amik mindig ugyanabban az időben futottak be a megállóba, majd eltűntek. Bizonyos szellemek, újra és újra azt csinálják, ugyanott mennek fel a lépcsőn stb. Természetesen mindenki tudja, hogy a járműveknek nincs lelke, úgyhogy én úgy magyaráznám bizonyos szellem jelenségeket, mint egy fajta "időlenyomat". Azaz egy bizonyos dolog ami a múltban történt újra és újra lejátszódik bizonyos időközönként a jelenben és a jövőben. Hogy miért, azt nem tudom, de szerintem lehetséges, csak még a ma tudósai nem tudták ezt megfejteni, majd talán egyszer...

2013. febr. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
MIIII?téfit???ugye most viccelsz?
2013. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

léteznek szellemk szerintem, gonosz jó szellemek is, de az az időlenyomatos dolog is létezik, amit a kolléga mond!

vagy lehet egy párhuzamos univerzumból szűrődnek át dolgok, néha mikor lyuk tátong az univerzumok között!

2013. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egyszerű téfit.
2013. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy 'téfit'?
2013. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

6-os


És lehet hogy igazából egy intergalaktikus menyétrigó áll az egész mögött,mert mikor megtöri a világegyetem mátrixát,akkor véletlenül kis kivi formályú fénylények repülnek szét a törés epicentrumából,és az általuk hátrahagyott morzsák,ektoplazmaként jelennek meg a mi 8,8997 dimenziós világunkban.Ez a folyamat lehet hogy igazából egy kozmikus hűtő belsejében játszódik le.Valószínűleg így van,és mivel a világegyeteműnk igazából szellemvízből vvan,egy idő után minden megdermed és belefagyunk.A szellemek pedig szilvásbuktává válnak.


Na körülbelül ilyen baromságokat hordtál össze?Milyen párhuzamos univerzumokról beszélsz?Elméleti szinten van rájuk esély,de nem biztosak.És az hogy te elfogadod a létüket,nem jelenti hogy vannak is.Ezen túl,igen csak nagy logikai tigrisbukfenc azt állítani hogy innen jönnek a szellemek.


Az hogy megnéztél egy National Geographik-os ismeretterjesztő műsort,nem jelenti hogy már PhD-s tudós vagy és csak így onthatod magadból a hipotéziseidet.


Persze most biztos jön az összes szellem hívőtől hogy "hát tudod cáolni?Nem?Akkor márpedig léteznek!"


Valóban nem tudom cáfolni a szellemek létét,de mondjuk az említett menyétrigót se tudom cáfolni.Csak mert nem tudom cáfolni,már ok a létezésére.Erre a Filozófia Occam-borotváját használja miszerint :Minden az elméletben fölösleges tényezőt,ki lehet iktatni,ugyanis a legegyszerűbb elmélet felé kell haladni.


Tehát a tudósok részéről teljesen megfelelő az a vűálasz hogy "igen csak pára volt,nem szellem"


Miért bonyolítanák a világot olyanokkal mint sellemek,amikor sokkal egyszerűbb,és nagyobb valószínűségű okot is kereshetnek a kérdés megválaszolására?A szellemek még további 600 kérdést vetnének fel,nem úgy mint a pára.


Valamint ez az időlenyomatosdi:Kérdésem:Van valami alapja is,vagy mint a fantasy művekben,kitaláltok egy világot,benne lévő törvényekkel.Ugyanis ha csupán csak kitaláltok egy bizonyítatlan dolgot egy bizonyítatlan dolog létének bizonyítására az nem bizonyíték.


Ilyen logikával a tudósok is kitalálhatnának mindenfélét,hogy azzal magyarázzák a világot,de ezek természetesen bizonyíthatatlanok lennének,sőt kísérletileg megállapítható lenne,helytelenségük is.

2013. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

utolsó, ezek nem baromságok, az is elég nagy csoda, hogy létezik ez a világ amit látsz, benne élőlényekkel!

akkor ennyi erővel az a világ is amit látsz egy baromság!

nem csoda, hogy létezhetnek párhuzamos világok, miért ne létezhetnének?

a fringe-be meg a slidersbe is voltak párhuzamos világok!


a szellemek akár lehetnek a mi földünk elhunyt emberi is, de akár a a párhuzamos világból átlátszó energiák, amikor valamilyen ksi lyuk tátong két világ között és ez okozhat furcsa szellemjelenségeket

vagy a saját világunk hagy lenyomatokat! miért ne történhetnének meg ezek a dolgok?

2013. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!