Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Én vagyok az egyetlen aki azt...

Én vagyok az egyetlen aki azt gondolja, hogy akit a Keresztény egyházban Istenként tisztelünk, az valójában lehet egy ősi idegen?

Figyelt kérdés

mert szerintem lehet benne valami.

mármint lehetséges lehet az hogy "Ő" (akit egyébkén nem nevezünk nevén. senki se tudja a nevét! mind1 ) egy földönkívüli..

/ahogy ezt már egy csomó népcsoport példája mutatja, hogy "űrhajókkal" érkeztett idegeneket tisztelnek istenként/ ..


Római katolikus vagyok, szeretem a vallásom, de azért szeretek ilyeneken gondolkodni!

és nem pedig mindent vakon elhinni.


Kiváncsi vagyok a válaszokra! :)



2013. febr. 24. 09:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%

Igen, te vagy az egyetlen. Hm...írnod kéne erről egy könyvet. Le kéne védetned a témát, nehogy másnak is eszébe jusson.


Egyébként mindegy, hogy mi volt, már nincs jelen.

De lehet akármi, azt hiszem bővebben erről Énok könyve ír, de nem tuti.

2013. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem van reális alapja, de különböztessük meg a kettőt.


Én egyébként nem vagyok hívő. Tehát, Te hívő vagy, és van a Teremtő, a JóIsten, aki teremtette a világot és minket. Szerintem Ő, sohasem létesített kapcsolatot az emberrel. Soha nem beszélt hozzájuk, soha nem jelent meg nekik, de ettől függetlenül létezik.

Például, most miért nem számol be senki, hogy a Jóisten megjelent neki? Miért csak régen kommunikált az emberekkel? Hívők tömkelege jár templomba stb. mégsem mondja egy sem, hogy rendszeresen kommunikál a Jóistennel közvetlenül.


Most pedig vegyük az Isten jelenéseket a Bibliából. Nem fogok idézgetni belőle, akit érdekel úgyis megkeresni.


Ott van mikor Mózes megkapja a kőtáblát. Furcsán van leírva az egész. Az istennek fölösleges füstben,lármában,zajban , kürt zengésben megjelennie. Miért nem jelenik meg egyszerűen?

Az emberek meglátnak valamilyen zafír fényességű dolgot amit Isten lábának hisznek vagy Isten lába alatt van. Ez is érdekes. Nem lehet hogy valamilyen fémes szerkezet lábtartóit látták?

Mózes megkapja a tízparancsolatot. Mikor lejön a hegyről sugárzik az arca és jó ideig el sem múlik. Ha csak Istennel találkozott miért kap ilyen sugárzást? Az emberek modern korunkban sokszor számoltak be sugárzásról mikor valami katonai gépet teszteltek vagy ufót láttak.


Szóval megkapja a kőtáblát, amire a Tízparancsolat van írva. Ezek közül az egyik, hogy ne gyilkolj és ne is lopj.

Ehez képest nem csak itt ennél a történetnél, de a Bibliában számtalan helyen leírva az van, hogy Isten megbünteti az embereket néha illogikusan is, és megöli őket. Ez összeférhetetlen kép a mi Istenünkkel. Ne is lopj. Ehez képest, mikor a zsidók kivonultak Egyiptom földjéről megkérte a zsidókat, hogy hozzanak aranyat. Volt, hogy nem akarták az egyiptomiak odaadni, ekkor Isten azt parancsolta, hogy el kellett lopniuk. Itt az Isten olyat parancsol, ami paradoxon a saját Tízparancsolatával. Valamint miért van szüksége Istennek aranyra és egyéb anyagokra?


Amíg Mózes fent van a hegyen, Isten elmondja neki hogy készítse el a frigyládát és méretre pontosan elmondja neki, mit hogy csináljon stb. Isten miért nem teremti meg a frigyládát, hisz ő a Teremtő! Csak egy csettintés lenne és már hopp Frigyláda készen is van. De nem, ő adatokat közöl, hogy készítsék el neki. Ez a Frigyláda furán viselkedik, ugyanis az emberek ha nem megfelelően kezelik, hordozzák szintén megöli őket.

Olvasható, hogy mikor hurcolták, majdnem leesett. Ekkor ( a nevére nem emlékszem) valaki megfogja, hogy le ne essen de "Isten villámcsapással sújtja az illetőt". Ez is logikátlan, hisz pont, hogy egy ember megakarta menteni a ládát, hogy nehogy baja essen, ha a földre zuhan.


Számtalan példát lehetne még sorolni, ahol Isten, körülbelül úgy viselkedik, mintha egy gyilkos lenne, és ha valaki nem megfelelően teljesíti a parancsát azonnal megbünteti vagy tömegnyi embert mészárol le. Szerintem itt volt idegen befolyás, amit akkori ember nem tudott felfogni. És míg a modern korban hívők nem számolnak be, hogy Isten megjelent nekik stb., idegenek állítólag látogatják a Földet.

2013. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
26%
Mivel isten csak egy kitalált alak, így bármit belelehet magyarázni. Akárcsak a superman vagy pókember képregényekbe.
2013. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Kérlek azért ne hasonlítsd már össze a kettőt. Ez az emberiség egyik legfontosabb könyve, míg te egy egyszerű képregénnyel példálózol. Mondom úgy, hogy én egyáltalán nem vagyok hívő.

Egyébként nem mondom, hogy ezek TUTI hogy földönkívüliek voltak, de abban biztos vagyok, hogy nem is a jóisten.


A történetek amúgy sem keresztény,zsidó stb. kitalációk, mert a Biblia nagy része sumér történetekből lett lemásolva, ez mára már bizonyított tény, annyi pontos egyezés van közöttük.

2013. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
29%
Annyira szomorú , hogy ilyesmin gondolkodtok..de tényleg!Ki érdemli meg ebben a romlott világban , hogy maga az Isten megjelenjen neki?Isten , Jézus küldte a földre a megváltásunkért...ez a hála?...Lesz időtök a pokolban merengeni , hogy jobb lett volna hasznos gondolatokkal táplálni a szellemeteket..
2013. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

# 5 Szeretnénk elnézést kérni, amiért merünk valamin gondolkodni, nem pedig az jut eszünkbe, hogy na vajon hánykor kezd ma a Máónika só, amit megkell néznünk.


Semmi baj nincs azzal ha az emberek megvitatnak egy témát, de igen, a pokolra fogunk jutni, amiért eltöprengünk valamin és ütköztetjük egymással a gondolatainkat.


Amúgy vicc, hogy Jézust hozod fel, hogy Isten leküldte ide, mert ez is a Bibliában van, szóval te ezt el hiszed, de azt már nem az írásodból ítélve, hogy akár egyszer is megjelenjen akárkinek valaha. Most akkor elutasítod a bibliát vagy sem? Jó lenne eldönteni!

2013. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

@GeorgeAdamski

Köszönöm a válaszaid!

Érdekesnek találom a gondolataid, főleg azt a részt amikor a ,, valaki megfogja,

hogy le ne essen de "Isten

villámcsapással sújtja az illetőt". "

Ez tipikus példa arra hogy Isten nem feltétlenül "Jó" (nem úgy ahogy az ember jó! Ő máshogy jó.)

Ő egy felsőbb lény aki osztja a feladtatokat. Ember pedig fel nem foghatja az ő értékrendjét (kit miért büntet, és hogyan.)

És az 1. válaszolónak meg kössz az ötletet! Lehet írok egy könyvet! :D


A középkorban ezért máglyán végeztük volna! :D

2013. febr. 24. 11:59
 8/26 anonim ***** válasza:

Kedves 5 -ös!


Nem tudom, hogy Te hívő vagy-e, én nem.

De, alap kultúrámban benne van, hogy nem ítélkezem.

HA! Létezik Isten, akkor majd Ő dönt a sorsunkról. :D


Kérdező: Simán van esély erre, amit leírtál.

2013. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

Nem.


Pont erről szól Sloszár József - A Biblia amia kulisszák mögött van c. könyve. Meg úgy álltalában az egész paleoasztronautika azt vallja, hogy a mitológiai istenek, de a keresztény isten is, angyalok, stb, nem mások mint valós, létező lények, akik több ezer évvel ezelőtt ide érkeztek, de mivel technológiailag jóval fejlettebbek voltak, a primitív emberiség nem értette a látott dolgokat, ezért azokat csodának, az utazókat pedig isteneknek hitte. A kereszténységnél maradva nagyon érdekes, az Ószövetség bosszúálló, gonosz, földön járkáló istene, és a teljesen más beállítottságú újszövetségi isten, aki személyesen sosem jelenik meg, hanem csak mint valami magasrangú elnök vagy tábornok, közvetítőkön keresztül vagy rádión keresztül (frigyláda) adja csak a parancsokat. Sőt szerintem amit a Biblia mennynek nevez nem más mint maga a világűr.

2013. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hogy az eredeti héber nyelvű Bibliában az Isten szó többes számú alakban van, azaz istenek. Pl az ember megteremtésénél, csak a későbbi átiratokban van egyes számba fordítva mert különben nem illeszkedne a hagyományos egyházi nézethez. Sőt a bibliai teremtés megtalálható több ezer régebbi sumér agyagtáblákon, ahol az első embereket adamuknak (ádám) nevezték, és égi utazó istenek alkották meg őket akik aranyat bányászni érkeztek a földre. Csak kellett egy bányász osztály aki dolgozik helyettük, ezek lettek az emberek. Érdekessége a dolognak hogy találtak 10.000 éves aranybányákat a világ több részén, amiket nem tudnak hová tenni.
2013. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!