Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Igaz, hogy Azazel egy emberi...

Igaz, hogy Azazel egy emberi nőt vett el feleségül, vagy csak kitaláció és mi az ő pontos története?

Figyelt kérdés

2013. okt. 27. 21:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem, eszembe jutott: Ezel volt a címe. (Vagy valami ilyesmi:)
2013. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Valamit még Azazelről? Valaki... esetleg bővebben...!
2013. nov. 1. 02:00
 13/20 A kérdező kommentje:

Szerintem a válaszok alapján inkább csak kitaláció az egész. Vannak filmek, melyek megemlítik, de ...semmi több!

Azért köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2013. nov. 1. 02:02
 14/20 Robert Thorne ***** válasza:
Azazel egy nagyon erős Démon. Nem valószínű, hogy embert vett feleségül.
2013. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 krogtipeng válasza:
100%

Azazel nevét nagyon sokáig titkolták. Majdnem minden nyelvű bibliában titkosítva van a neve "scapegoat"-ra ami bűnbakot jelent. Áron két bakot áldozott fel az egyiket az úrnak a másikat pedig "bűnbaknak" vagyis Azazel-nek.

Az érdekesség az az hogy Azazelnek is bakot kellett áldozniuk mintha valami istenség lenne. Énok könyve szerint Azazel egy bukott angyal, aki egyike volt azoknak, akik Noé korában szexuális viszonyt létesítettek a földi nőkkel. Énok könyve Azazelt teszi felelőssé azért is, hogy megmutatta az embereknek hogyan kell fegyvereket és kozmetikumokat készíteni. Magyarul ő taszította romlásba az emberiséget azzal hogy tudást adott neki a fegyverek és kozmetikumok készítéséhez.

Sokan emlegetik őt egy lapon Sátánnal és Luciferrel.

Hármójuknak semmi közük egymáshoz.

Lucifer (fényhozó) volt a legelső és egyben legerősebb angyal

Azazel (bűnös,bűnbak) volt a legerősebb bukott angyal

és Satanel (Sátán) őt több kultúra is úgy emlegeti mint egy furcsa lény aki le ereszkedett közénk és fekete mágiát terjesztett a földön, más kultúrák szerint az istenek minket rabszolgáknak teremtettek de Satanel aki egy istenség volt meg elégelte ezt és más isteneket köztük Azazelt is maga mellé állított hogy meg küzdjenek a teremtő istenekkel, bár a csatát elvesztettek a hatalmas túl erő miatt ettől kezdve ők Démonoknak nevezték magukat mert nem akartak egy fajból származni a teremtőkkel. A biblia csak úgy emlegeti sátánt mint az emberek szívében lakozó sötétséget.

Remélem kielégítő választ tudtam nyújtani ^_^

2014. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Krogtipeng!


Kicsit másabb választ kaptam, de sokkal hihetőbbet, mint amit olvastam eddig róla. Nekem azok hihetetlennek tűntek.

Nagyon szépen köszönöm!

2014. júl. 9. 15:48
 17/20 anonim ***** válasza:
Olvasom az Énok könyvét, Azazel volt az egyik, aki elhagyta a Mennyet és emberi nőkkel huncutkodott, továbbá megtanította az embereknek a fegyverkészítés és a sminkelés tudományát. Ment is aztán a vérontás, meg az angyal-ember hibrid óriásokkal is volt gond, veszélyesek voltak, aztán ezért lett a cirkusz, Azazel le lett láncolva ès megy majd a pokolba sülni. Nem tudom, mennyi ebben az igazság, gondolom nem sok, de érdekes. Azazel karaktere volt a kedvencem a Fallen-ben.
2014. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

LeaCasanova!

Nagyon szépen köszönöm neked is! :)

2014. júl. 27. 18:35
 19/20 Egobaboca válasza:
Farkas András D-nak volt igaza :D Nézd végig az Odaát-ot (Supernatural) és mindent megtudsz :D
2014. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kitaláció. AzázÉL a Földre lezuhant csillag (Koch-Ba ~ Koba, KB, KV).

Vannak erre utaló mítoszok (a zsidóknál).


Lehetséges, hogy ezek elég érdekes dolgok.

2014. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!