Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogy lehet istenben hinni,...

Hogy lehet istenben hinni, amikor megannyi értelmetlen halál, nyomorék beteg ember, szenvedés, háború van a világban?

Figyelt kérdés
Ha lenne isten biztos nem lenne ennyi szerencsétlenség. Ráadásul egyre nagyobb méreteket ölt az agresszió, szexuális erőszak Magyarországon is stb stb...
2015. júl. 25. 11:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az hogy a sok ezer isten közül valamelyikre rábízzuk sorsunk jobbra fordulását az nyílegyenes út a háborúk, a nyomor, a betegségek és minden rossz irányába. De akik isten helyett önmaguk irányítják életüket, racionális gondolkodással teszik jobbá sorsukat, az ő sorsuk tényleg jobbra is szokott fordulni. Van is egy mondás: Segíts magadon, isten is megsegít. Persze ezt úgy kell értelmezni hogy segíts magadon és még a körülmények is besegítenek neked.
2015. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Isten csak megteremtett de szabad az akaratod szoval te dontod el mit csinalsz "Isten" ebbe nem szol bele.

Es amugyse letezik isten..

2015. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Akinek nincs Istene, sosem talalja meg a beket. Ez tenyleg igy van. Nekem rengeteg erot ad.
2015. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem Isten ad nektek erot...hanem a hitetek amibe kapaszkodtok..
2015. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam hogy a Sátán iránítja most a földet...
2015. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Egy csomó embernek egyszerűen kell a kapaszkodó, hogy az ő lelke nem fog testével együtt elpusztulni, bármi vacak dolog történik itt vele a Földön, azért kárpótolni fogja a mennyország. Elmagyarázzák nekik, hogy az életben minden rossz csak azért történik velük, hogy isten próbára tegye a hitüket.
2015. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az "isten" adott "szabad" akaratot. Ez így rendben is lenne, de olyanná lettem, amilyennek megteremtett! Ha olyanná teremtett, hogy a szabad akaratomból mindig a helytelen utat válasszam, sohasem leszek sikeres! Ha én tervezek egy vasalót, megteremtem, majd adok neki szabad akaratot, akkor arról ő tehet, hogy hűteni nem tud? Programozói logika? Lehet! ...de igaz!!!
2015. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Az ember szenvedéséről nem isten léte, vagy nemléte tehet. Az ember dönt, és viseli a következményeit. Mások szándékosan ártanak, és kárt tesznek embertársaikban. De ez nem függ össze isten létezésével. Ez csakis az emberi természettel függ össze. Az ember ilyen. Egoizmus lenne azt gondolni, hogy isten beleavatkozik bizonyos személyek életébe. Sem a kárt okozót, sem a károsultat nem befolyásolja közvetlenül. Az akaratod annyira szabad, mint amennyire a tetteiddel kivívod a szabadságot. Ezt nem fogja isten befolyásolni. Az ember nem olyan fontos teremtmény, mint azt képzelni szereti, de még ha az is lenne, nem lenne ok arra, hogy isten közbeavatkozzon. Ha valakinek kedvez, másnak kárt tesz. Megengedhetné e ezt isten?
2015. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Sanyji válasza:
26%

Kedves kérdező!


Ha tényleg választ akarsz kapni a kérdésedre, akkor nagyon egyszerű dolgod van.

Felejts el eddig mindent, amit hallottál az Istenről! Még nem ismered Őt, de ha akarod, akkor megfogod.

Végy a kezedbe egy Bibliát, és kezdd el olvasni! Az Újszövetséggel kezd! Ismerd Jézust Krisztust! Az emberiség egyetlen reménységét.

Ha így teszel, akkor megkapod majd minden kérdésedre a választ, magától az Istentől.


Na mit szólsz? Nehéz dolgot kértem tőled?

Nézd csak mit ír a Biblia:

Jakab levele: Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok.


Ennyit kér maga az Isten az emberektől, hogy adják meg neki a jogot(mert a szabad akarat szent az Úrnál is), hogy kinyilatkoztathassa, bemutathassa magát személyesen minden embernek.


Szívből kívánom, hogy megismerjétek!

A mi Urunk Jézus Krisztus kegyelme legyen mindnyájatokkal!

2015. júl. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Duenna ***** válasza:

4-es!

"Nem Isten ad nektek erot...hanem a hitetek amibe kapaszkodtok.."


Végülis nem mindegy?

2015. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!