Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Lehetséges hogy szellem vagy...

Lehetséges hogy szellem vagy démon van a házunkban?

Figyelt kérdés
Egy elég régi nagy családi házban lakunk. Még a 70-es években épült. Minden családtag észlelt már furcsa jelenségeket a házban. A háznak alapjában van egy nyomasztó légköre. Volt már, aki bejött hozzánk egyből érezte, hogy valami rossz jelenlét van a házban és mi is ezt érezzük, mintha lenne itt valami. A macskáink is furcsán viselkednek a házban, gyakran nézik kidülledt szemekkel, egy bizonyos pontját a helyiségnek, mintha látnának, észlelnének ott valamit. Furcsa ezt így leírnom, mert tudom mi a közvélekedés erről a témáról, de úgy érzem, ez a dolog létezik, hiszen nap mint nap érezzük a jelenlétét. Gyakoriak a hőingadozások is a házban, van amikor hirtele indokolatlanul hideg lesz. Éjszaka van mikor furcsa kaparászó hangokat hallunk, ami nem tűnik állati eredetűnek. Ti mit tennétek a helyemben? Létezik olyan egyáltalán, aki valóban megtudná állapytani, hogy vannak-e szellemek vagy démonok a házban? Tudom sajnos, hogy nagyon sok a széhámos ebben a szakmában és ezért is vagyok fentartással. Tudnátok esetleg megbízhatót ajánlani? Köszi előre is.

2016. máj. 2. 02:56
1 2
 1/16 Ozmium42 ***** válasza:
32%
Nem. Szellemek és démonok nem léteznek.
2016. máj. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1-es. És ezt te honnan tudod ilyen biztosan? Már ne is haragudj.
2016. máj. 2. 03:41
 3/16 anonim ***** válasza:
8%

Utolsó előtti mondatodban azt kéred, ajánljunk megbízható szélhámost.

Gondolod, menni fog?

.

Van az a pénz, amiért "hozzáértő" megállapítja szellem/démon jelenlétét a házban, no és van az a pénz, amiért el is zavarja.

A kérdés az, hogy NEKED van-e annyi felesleges pénzed?

2016. máj. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Legoman ***** válasza:
48%

Démon biztos, hogy nincs a házban.

Szellem jelenléte lehet még lehetséges, de annak valamihez kötődnie kell, hogy ott maradjon.


De először mindig zárjuk ki a racionális válaszokat, mielőtt rávágjuk, hogy szellem.

Nem szoktak a házban tartózkodók közül valakinek olyan tünetei lenni bizonyos helyeken, vagy mindenhol, hogy például: hányinger, fejfájás, félelem stb.?

Mennyi vezeték fut/futhat a padló alatt vagy padláson, egyéb helyeken? Esetleg sok elektronikus eszköz egy helyen, vagy minden szobában van valamilyen nagyobb dolog például: tv, számítógép stb.?

Mert ha igen, akkor az egész rossz érzést az elektromágneses tér magyarázza meg. Ilyenkor a teendő, hogy növelni kell az elektronikus eszközök közötti távolságot, valamint csökkenteni a számukat a házban. A vezetékeket rendbe kell tenni, és nem szabad, hogy össze-vissza futkossanak mindenhol.

Ez volt az egyik racionális válasz. Ennek majd nézz alaposan utána, mert egészségre ártalmas, ha valaki érzékeny rá, akkor annak még rosszabb.

2016. máj. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem valószínű, hogy szellem, vagy démon lenne. Inkább negatív érzelmek, és gondolatok:harag, félelem, irigység, és az ezekből fakadó cselekedetek gyűlhettek fel a házban. Ez persze odavonzhat barátságtalan szellemeket is, de a leírásodból nem biztos hogy tényleg vannak is ott.
2016. máj. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Alain Delon ***** válasza:
75%
1-re: Hagyd békén őket. Hadd beszélgessenek a témától. Én is csak elolvasom az ilyeneket, de nem szoktam beleszólni. Ennyi erővel be lehetne szólogatni azoknak is, akik mondjuk számítógépjátékot játszanak, mert értelmetlen marhaság.
2016. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

Hát, én azok közé az emberek közé tartozom, akik nem hisznek sem az ufókban, sem a jetiben, mert egyiket sem láttam még.

Szellemmel volt dolgom többször is. Ebből egy alkalom az, ami 100%, semmi mással nem magyarázható, és egyébként nagyon kedves eset, szóval nem kéne élből lehülyézni a másikat, csak azért, mert esetleg mást tapasztalt.


Kérdező, nem feltétlenül szellem van a dologban, démon pláne nem, de ki tudja ennyiből megállapítani, igazi szakértők elég ritkán akadnak a témában :)

Az is lehet, hogy a csí rendetlenkedik. Nagyon ezoterikusan hangzik, de valójában nem az. A feng shuiból ered, az "erőt" jelenti.

Tudományosan még nem kerestem rá, de ha így akarjuk megközelíteni, el lehet képzelni mágneses vagy hasonló térnek, mely állandó mozgásban van, számunkra láthatatlan, mint a szél.

A sarkok, hegyes tárgyak, hosszú üres folyosók stb. negatívan változtatják a mozgását, így rossz érzést keltve bennünk. Anyáméknál van egy ilyen folyosó és felnőtt fejjel is szaporázom a lépteimet, ha este kell végig mennem rajta, pedig egyébként nem félek a sötétben. A testvéreim szintúgy, pedig öcsém majd' 2 méter magas, kemény srác :D

A macskák mellett a kaparászás nem tűnik annyira szokatlannak :)


Teljesen felesleges bárkit odahívni, kétlem, hogy találnátok olyat, aki nem csaló lenne. Próbálhatsz kommunikálni a feltételezett szellemmel, hátha érti. Én, ha úgy érzem, van itthon valaki mellettem, megbeszélem vele, hogy szívesen látott vendég, míg nem csinál bajt.

Egy darabig a konyhaszekrényünk tetejéről leesett ez-az. Mióta megejtettem ezt a beszélgetést, minden nyugodt. Aztán ki tudja, lehet, csak a szomszéd nem ugrál hajnalban a szekrény mellett :)

2016. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 esopus ***** válasza:
ha még egy hét múlva is lesz szellem akkor írjál privátban
2016. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, egyébként a macskák valóban láthatnak dolgokat, amiket mi nem.

Az említett konyhaszekrényes eseteknél mindig megijedtek.

Egyszer egy régi edénycsurgató esett le, a macskák épp előttem ültek.

Nagyon megijedtek, mindketten bemenekültek az ágy alá... én persze kimentem megnézni, mi történt :)

Nagyon félve jöttek utánam, megszagolták a leesett cuccost, és felállt a szőr a farkukon, úgy festettek, mint két mókus.

Ezért is gondolom, hogy ezek nem véletlenül estek le.

Egyébként volt "kölcsönkutyánk" is, az szintén megrémült egy azonosítatlan konyhai zajtól, ő is csak a nyomomban mert kijönni.

Öreg épület ez, sok az idős néni, el tudom képzelni, hogy egy előttem itt lakó hölgy tevékenykedik még odakint.

2016. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Mindenki mondd mindent.. :D

Nagyanyám háza is egy ilyen régi építésű épület volt, nekem meg a gondolat elborzaszt ha olyan házban kell éljek, ahol haltak már meg,vagy rálátásom van a temetőre. Egyszer, miután meghalt nagyanyám (nagy volt a kert és még műveltük), aludtam bent egy délután az első szobában, olyan rémálmaim voltak abban a 20 percben.. úgy rohantam ki falfehérre sápadtan, mint akit fojtogattak.


Sokszor a képzeleted is ráad a dolgokra. Ez a ház, amiben szüleimmel élek, emeletes és történnek érdekes dolgok, furcsa hangok, suttogások, koppanások, rám jön olykor indokolatlanul a félelem.. ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ha valami bántani akart volna, az már megtette volna. Vagy amikor a konyha ajtó nyitva van és megyek a wc felé és rám jön a félsz, vicces fejeket vágok, és az is eltereli kicsit a figyelmem és még mosolygok is egy jót rajta. :)

Ha démon lenne ott, akkor nem csak a rossz jelenlétet éreznétek..

Van aki jobban fogékony erre, de mindenképp le kell küzdeni a félelmet, mert az csak táplálja az fura érzést.

2016. máj. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!