Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha Isten és a Sátán létezik...

Ha Isten és a Sátán létezik akkor őket ki teremthette?

Figyelt kérdés
2016. aug. 18. 15:17
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
43%

Oké, ezt most úgy olvassa minden vallásos ember, hogy én nem vagyok hívő. De én is elolvastam a ti véleményeteket, természetesen nem szavaztam le, mert azt hisztek amit akartok, és én is amit akarok. Az enyémet ettől függetlenül nem muszáj elolvasnotok, bár pont hozzátok szól. :D


10-es nem tudom, hogy te melyik oldalon állsz, nem tudtam teljesen értelmezni a kommentedet, de ez mi?

"Amit nehéz elképzelni, hogy a semmiből valami anyagi dolog keletkezzen. Akkor már inkább Isten."


Nem, nem, NEM!! Mi az, hogy akkor Isten?!

Volt egyszer nagyon régen az ősrobbanás (egy Nat Geo filmben hallottak alapján, "egy végtelenül forró és sűrű pont, amely egyszer csak tágulni kezdett", persze most ezt nem szó szerint idéztem).

Oké, nem tudjuk mi váltotta ki, ezt a tudomány elismeri.


De miért kell egyből arra jutni, hogy akkor biztos csak az egyedüli dolog ami ezt létrehozhatta, az Isten? Csak úgy elmondom, hogy ez újabb kérdéseket vet fel.


"Nyilván ezt az Istent meg senki nem teremtette."

Na, itt a bökkenő. Isten akkor hogy jött létre?

Oké, semmiből lett valami, egy folyamat elindított egy másikat. Isten meg mindenkor létezett? Már a semmiben is? Ő volt a semmi, vagy épp ő volt a valami?


Kérdem én, miért hihetőbb ez egyes emberek számára, mint az, hogy NEM TUDJUK MI elindított valamikor egy folyamatot és létrejött a világegyetem?

Mi nem (na jó, egy részünk) nem mondjuk azt, hogy ez nem egy felsőbbrendű dolog eredménye, de nem állítjuk azt sem, hogy Isten tette, mert ki más (ISTEN VOLT HA MONDOM és közben verem az asztalt), mert nem mondhatjuk 100% biztosra. (Ész érvek a tudomány mellett)


Oké, mégis tegyük fel, hogy ez Isten műve. De akkor Ő hogy jött létre??? Hogy tudott egy semmis alak valamit teremteni, ha ő maga is semmi volt? De ha meg ő volt minden, akkor őt is teremtenie kellett valakinek, mert itt szintén (milyen ironikus) pont azt próbáljuk kideríteni, hogy mi teremtette a mi mindenségünket.


Ha neki is teremteni kellett, akkor őt is teremthette valaki és így tovább. Épp a vallásosok mondják, hogy mekkora hülyeség az ősrobbanás, meg hogy nem tudjuk hogy jött létre, ja mert persze biztos, hogy Isten tette, de az már lehetetlen, hogy őt is teremtette valaki.

Mi elfogadjuk, hogy Isten tette. Komolyan, elfogadom nektek. De akkor mondjátok el, hogy ő hogy jött létre. Isten semmire nem ad magyarázat, csak még több kérdést vet fel.


És tudjátok, hogy nekem mi a legdühítőbb ebben? Az, hogy most Istenről beszélünk.

De komolyan.

Az éteri, semmis, mégis létező Istenről. A keresztények istenéről, a bibliai Istenről, Jézus Krisztus atyjáról.


Miért?

Megy itt a vita már évezredek óta és még mindig ugyanott tartunk.

Isten így, Isten úgy. De mi van a többi istennel? Mi van a többi vallással? Mi van a szellemekkel és démonokkal?

Miért vesszük úgy Istent, mint istent, aki teremtette a világot, ezzel megcáfolva a tudományt (vagy talán megmagyarázva).

Oké. A keresztényég a világvallás. És? Nagyon sok oka van annak, hogy ez lett a legelterjedtebb.

Na de ha mindenki téved?


Érdekes, a földönkívülieket meg mindenki lázálomnak bélyegzi. Olyan dolognak, amiről nem veszünk tudomást. (Arról már nem is beszélve hogy a hívők szerint a dinók sohasem léteztek.) És itt most nem az ezotéria témakörben vett gyakoris krumpliemberekről beszélek.

De persze, mert Isten más. Öhm, miben is?


Na persze, mert ott volt Jézus (akivel viszont nincs bajom). Aham, meg a Bibliánál sokkalta vaskosabb papír kötegek, elásva a homokban, elégetve, vagy isten tudja hol. Amiket a "szent" zsinatokon, nem találtak elég jónak (eléggé megtartóztatónak a nép számára) a valószínűleg hithű életet élő szent vallásos emberek. Aha...#irónia.


Nos, mindenki azt hisz amit akar. Csak ezt most nagyon le kellett írnom az én oldalam védelmeként. A vallásosak továbbra is higgyenek Istenben, akik meg nem, azok továbbra se.

Így lesz kerek a világ.


És ne essék félreértés. Nincs bajom a vallással. Ez nem kereszteshadjárat volt részemről. De a hívők is leírják isteni tapasztalataikat, és teszi ezt a többség 100%-os meggyőződéssel, ami manipulatív lehet (mert bárhogy is vesszük, nekik van magyarázatuk...Isten) így megpróbáltam megvédeni az enyéimet.

2016. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
76%
vallások miatt voltak és vannak háborúk, mese a visszamaradott gondolkozású embereknek, hogy befolyásolni tudják őket !
2016. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:

Nem a háborúk enm a vallások miatt vannak, az csak eszköz a tömegek befolyásolására, a háborúk a fegyvergyártás, és a pénz miatt vannak..

De a technikai fejlődéshez is háborúk kellenek, mivel a legjobb ösztönző a túlélés!

2016. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
24%

Ha meglátsz egy gyönyörű épületet.. és megkérdeznéd az egyik arra járótól.. hogy kérem megmondaná, hogy ki építette ezt fel? Majd azt a választ adná, hogy ezt uram kérem senki.. Te mit gondolnál ezután?

A tudósok mai napig nem tudják, hogy hogyan keletkezhetett élő sejt! Az ateisták pedig olyanok mint a robotok, akik nem hiszik el, hogy emberek keze által jött létre.

2016. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
jöttek létre.*
2016. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:

A filozófia szubsztanciaként jegyzi őket. Nem keletkezett és nem pusztul el.

Lényegében energiáról beszélhetünk.

A feltétel nélküli szeretet és a félelem energiájáról.

2016. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:

"...kérem megmondaná, hogy ki építette ezt fel? Majd azt a választ adná, hogy ezt uram kérem senki.. Te mit gondolnál ezután?"


Azt hogy minden, amit a világon ismerünk valami által született. Az épületeket emberek csinálták, az emberek evolúció útján fejlődtek,mint az összes többi élőlény, méghozzá szerves anyagokból. Vannak szervet és szervetlen anyagok, amik az ősrobbanás következtében keletkeztek. Az ősrobbanást elindította valami, amit szintén valaminek kellett beindítania. És ezután jön még sok-sok "valami".


Szóval lényegében nem tudjuk, ott elakadunk. Valaminek lenni kell, az biztos. A tudomány sem azt mondja, hogy már volt valami és az tovább fejlődött, egyszerűen nem tudjuk mi és kész. Csak mi nem találunk ki valamit hogy ne legyen olyan kínzó ez a gondolat. De magyarázhatod ezt a hívőknek...

2016. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
47%
Isten teremtette sátánt. Maga Isten mindíg volt és mindíg lesz is.
2016. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
Anyagot már láttunk, Istent még nem...
2016. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:

"Anyagot már láttunk, Istent még nem..."


Mert Ő mindewnhol van

2016. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!