Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha Isten és a Sátán létezik...

Ha Isten és a Sátán létezik akkor őket ki teremthette?

Figyelt kérdés
2016. aug. 18. 15:17
1 2 3 4 5 6
 41/53 Eto Demerzel válasza:
# 13/40 valaszolonak. aha mert a kort senki sem rajzolta. az csak ugy van? a kor nem isten, nem ab ovo.
2016. aug. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
A 31-essel teljes mértékben egyet értek. Én nem tudtam volna leírni ilyen szépen. ;)
2016. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim válasza:

Ez az üzenet mindenkinek szól, és evvel az üzenettel senkit sem akarok megsérteni. Én nem vagyok hívő, és csak mindenkivel szeretném közölni a véleményemet. Biztos sok vallásos fog az üzenet után letámadni.


Szóval,

Tudom hogy elég béna példa, de a Transformers: a kihalás kora című filmben hangzott el a következő mondat: Mindenki fölött áll valaki. Ugye a Transformerek a filmben robotok, akiket valaki épített. Szerintem ebben a filmben nyilvánvaló hogy a Transformerek nem maguktól jötek létre. De ez a mondat engem mégis zavar. Ha mindenki fölött állna valaki, az végtelen lenne két irányban is, mivel az azt is jelentené hogy mindenki alatt lennie kell valakinek, vagyis nem lenne se eleje, se vége. Ez nem lehet igaz, legalábbis valahol mindennek el kell kezdődni. Az ateista embereknek az ősrobbanás jelenti a kezdetet, a keresztényeknek Isten. Nos vegyük először az ősrobbanást. Az ősrobbanásnak a neve nem teljesen árul el mindent. A robbanás nem egy folyamat, hanem egy történés, ellenben az ősrobbanás egy folyamat, amit valami kiváltott, vagyis az előtt is lennie kellett valamilyenféle anyagoknak. Szerintem ezt egyszerűen el lehet fogadni. A multiverzum elmélethez nem tudok szólni semmit se, nem vagyok kicsit se jártas benne. Szval nézzük a másikat, az Istent. Az hogy az Isten mindig is volt és van, az szerintem nem lehetséges. Valahol, valamikor neki is valamikor létre kellett jönnie. Ja és nem 1 isten van! Többféle vallás van, nagyon sokféle és ha mindegyik igaz lenne akkor a sokféle isten szerintem egy kicsit összeverekedne. Személy szerint úgy gondolom, hogy volt egy pár dolog, ami kiváltotta az ősrobbanást, ami miatt létre jött a sok sok galaxis, a galaxisokon belül a naprendszerek, a különböző ködök meg aszteroidák, a naprendszereken belül a bolygók, a napok vagxis a csillagok, és a bolygókon, mint például a Földön, több, különböző életformák alakultak ki. Szerintem a vallások csak olyan "támaszok" amik segítenek az emberekben megtartani a reményt. Ez tényleg csak az én véleményem. A vallásosakat tényleg nem akartam megsérteni, mindenki éljen tovább úgy ahogy szokott, ne tekintse máshogy a vallását.

2016. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim válasza:

Ahogyan már előttem is leírta valaki a választ erre a kérdésre : az elme! Mindez a félelem szüleménye..félelem a haláltól és a sok megmagyarázhatatlan dologtól(szellemek,démonok,szörnyek..).

A félelem attól ha egy ember meghal akkor megszűnik létezni.

Valakik kitaláltak egy nemlétező valakit ami minden kérdésre a válasz. Ki teremtette ezt? azt? amazt? Isten.

Később gondolom jött a menny és a pokol.

A rossz ember a pokolba a jó a menybe kerül + a tízparancsolat..ez is olyan dolog mintha ezzel próbálták volna jobbá tenni az embereket.

Isten lett volna a megoldás egyes emberi lelki problémákra amit a félelem a fent felsoroltak okoznak.

Másszóval ahogy írták Egyik sem létezik!

Hogyan hihet valaki olyasmiben ami nincs? Ennyi erővel hihetnék valami mesebeli karakterben is.

Én keresztény vagyok de csak kiskoromban hittem főleg de mostanra már csak a tudományban hiszek mert mindenre létezik tudományos magyarázat.(kivéve a képzelgésekre)

Hogy ki teremtette az embert? Akkor előszőr arra kellene rájönni, hogy hogyan jött létre a Sejt és a baktériumok.

Szerintem is az embert az evolúció hozta létre valamilyen természeti hatások révén..de volt rá bőven idő.

Bár az is lehet hogy az ember egy másik párhuzamos világban jött létre.

De az is lehet hogy egy távoli jövőből visszautazott a múltba egy időgéppel pár ember és mi az ők leszármazottai vagyuk. Ez felvet egy kérdést hogy akkor őket ki teremtette? Vagy hogy mikor ? Ezt összevetve lehetséges hogy az ember csak a jövőben fog létrejönni mi meg a múltban keressük a válaszokat.

Az is lehet hogy az ember más bolygóról érkezett a földre.

De még az is hogy nagyon régen az ember ezen a bolygón élt és amikor a bolygó elpusztult páran átvészelték egy űrhajón lefagyasztva majd amikor a bolygó párezer vagy millió év múlva ismét élehetővé vált az ember visszatért és a Kör ismét kezdődött elejétől és még most is tart.

Ez a két lehetséges történet megmagyarázna a mai ember genetikai problémáit.

De ez mind mind csak filozófia.

A múltat jobb lenne elfeledni és a jövőre koncentrálni.

Az emberek egészségére és a bolygónk megmentésére a kulcs a nanotechnológiában rejlik.

A filozófia...az számomra egy nagyon érdekes dolog.

Ezért is szeretem végtelen határok c. sci-fi sorozatot.

és még több hasonló sci-fi filmet/sorozatot.

2016. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

31-es

"Pontosan ezért inkább Isten! Én ebben hiszek, nekem ez könnyebben a fejembe fér, mint azt, hogy a semmiből lett."

Tipikus tévedés, a tudomány nem azt állítja hogy a semmiből lett, hanem hogy nem tudja. A kettő nem ugyanaz. A hívők az ismeretlenre mindig azt mondják hogy Isten volt, pedig azt kellene mondani hogy nem tudjuk. Az hogy Istenben hiszel csak azt jelenti hogy nem vagy képes elviselni azt hogy bizonyos kérdésekre jelenleg nincs válasz.


"Én hiszem, hogy van Isten, mert ha hiszek, s nincsen, akkor nincs semmi baj. De ha nem hiszem, s mégis talál lenni, abból nagy baj lehet."

Ha Isten elvárja hogy kövesd, de nem teszi ezt meggyőzően - komolyan, még a létezéséről se tud meggyőző lenni - és ezért megbüntet, akkor egy rosszindulatú alak aki ráadásul a józan ész ellen van. Vagy nem is létezik. :)

2016. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 Helyes válasz ***** válasza:

Kedves felhasználók,potenciális olvasók,userek ésatöbbiek!

Ez egy hosszabb lélegzetvételű reflektálás lesz,mivel sokan szóltatok immár e témához.Ha elolvasod újra töltheted a revolvertárad!

Kezdjük!

1-esnek írom:Jézus nem teremtmény,hanem született(Példabeszédek 8)

A témában kutakodóknak mindenképp ajánlott olvasmány Heidegger a Lét és idő c. munkája.

10-esnek írom:Ősrobbanás ha volt is ilyen,akkor Isten eszközének tartom.Helyes meglátás,hogy az anyag teremtésével indult el az idő folyama,mivel egy örökkévaló világban a számunkra ismert anyag nem létezik,az egy felsőbb univerzum,létezés,létélmény,amelyből a későbbi hozzászólók gondolataira is reagálva azt kell mondjam,hogy egy alacsonyabb létezési potenciálon mozgó lény kizárt,hogy valóságot teljesen kimerítő módon meg tudjon ismerni,egy nála felette álló lényt,ha csak Ő erre nem ad lehetőséget.Ezt nevezi a kereszténység isteni kinyilatkoztatásnak.

11-esnek írom.Akkor most dugjuk szépen homokba a fejünket?

21.es-nek írom:A fentebb leírtak alapján azt kell mondjam,hogy a megismerés korlátain belül mozgunk.De annyit mondhatok,hogy ahol Isten most is létezik az a nagybetűs NEMSEMMI vagy EZASZTÁNNEMSEMMI! Vagyis egy olyan világ amit mindig is vágytál.Nem éteri,vagy semmi.A magasabb dimenzió nem a semmi.Ez a gondolkodásmód rávilágít a humanista világszemlélet korlátaira.A legfőbb mérce nem az ember,sem nem a látható világ,hanem az aki alkotta azt.A tudományt sokan próbálták összeharagítani a hittel,ez egy tudatos kampány része,de ezt majd később kifejtem.Csak előzményben annyit:Hallottál már a teista és deista tudósokról?Íme egy pár példa:Newton teista,Einstein deista volt.Az ufó sztori jelen esetben a témában irreleváns,de később még visszatérhetünk rá.

22-es csapdájának írom:

Nagy csúsztatás van abban amit írsz.Veszélyes.Had világítsak rá hogyan nem lenne az:A vallás mint eszmerendszer önmagában véve még nem hordoz értéket addig,amíg az nem lesz az igazság megismerésére vezető ösvény,építő és jó.Vagyis egy vallás tartalma határozza meg azt ,hogy az jó-e vagy rossz.Ez egy égető mondat.Csak gondolj bele a mostani Európa miért van válságban?És kultúrája és társadalma mitől retteg?Létezik ISZLÁM terrorizmus?Vagy csak szimplán terrorizmus van.Ajánlott olvasmány: Oriana Fallaci: Az értelem ereje c.könyv.Majdnem betiltották.Vajon miért?

Végszó:Isten embereket alkotott,az emberek meg isteneket(faragtak).

27-esnek írom:Az hogy az úgymond "semmiből" legyen valami,az anyag mellett szükséges az abszolút információ meglétének.Az utasításhalmaznak,hogy a folyamatok úgymond mivé fajuljanak,honnan hová haladjanak.Tudtommal a végtelen forró táguló gázgömb ilyet nem tartralmazhatott.(Dr.Prof.Tóth Tibor: Hit, tudomány,világmagyarázat.)

33-asnak írom:Csak annyit kérdek:Tudod-e,hogy valóságos hajtóvadászat zajlik tudományos körökben az istenhívő tudósok ellen,ellehetetlenítésükre,kiszorításukra?A fizika jelenlegi állását JELENLEG csak ateista "tudósok" írják,az ő világnézetük szerint.Eszi nem eszi,nem kap mást!

Tudom,ezt a vallás szúrta el,pontosabban egy történelmi egyház,amely megutáltatta kifordult vallásgyakorlatával az emberekkel Istent.A reneszánsz és a humanizmus ennek apropójaként kreálódott,megindítva a fent említett vallásellenességet,és ateista világfelfogást.Még egyszer mondom,megértem,de nem értek vele egyet.

35-ösnek írom:Az Istenről való ismeret nem egy titkos,a beavatottak által megérthető tudás(gnózis),hanem egy kereső szív őszinte rácsodálkozása az isteni kinyilatkoztatásra.Bárki számára megismerhető,ha szán rá annyi időt,mintha végignézne egy csillagkapu évadot....mondjuk.:)

36-osnak írom:A hit nem a nem gondolkodást jelenti.Fogalomzavar van mögötte,amely abból eredhet,hogy napjainkban ez a szó:hit, elveszítette eredeti tartalmát,elsilányosult formája azt jelenti:"Tehiszékenybarom"

Eredeti jelentése:(Gör.Pistis,pisteo)annyit jelent:rátámaszkodni valamire a teljes testsúlyunkkal.Magyarul:Bízolbennemfiamvagymészamagadfejeután??A hit a megismert (itt a hangsúly a megismer szón áll)tények elfogadását,és azok szerint való cselekvést jelenti.

39-esnek írom(lassan fogynak a számok,de csak a végére jutunk)Amit leírsz az is egy vallásos eszmerendszer:Úgy hívják:ANIMIZMUS.A teremtett dolgok tisztelete,a teremtő helyett.

43-asnak írom:Azt írod nem értesz úgymond Istenhez(legalábbis ezt hámoztam ki,de akkor miért jelented ki,hogy több is van.

Viszont lényegét tekintve nem írtál baromságot,mivel tényleg több van,de csak egy igazi! Pál apostol erről azt írja(nem idézet,csak fejből),hogy vannak ugyan istenek úgymond,bálványok,miegymás,de azok nem istenek,hanem bukott angyalok,akik fellázadtak az Igaz Isten ellen,és továbbá kifejti,hogy a nemzetek istenei ezek.Az igazság elé sok szeméthegy tornyosul,de akik szorgalmasan keresik,azok megtalálják őt.Ebben a rapid társadalomban van akinek erre is lesz ereje,ideje nem csak a videojátékok és filmek zsongó szédülésére?

végszó:Azt állítani,hogy a vallások csak támaszok a gyenge és megvetendő emberek számára,egy elcsépelt sztereotípia az ateizmus oltárán.Egy választási kampányban nagyot szólna az ellenfél lejáratására!

44-esnek írok:A haláltól való félelem valóban egy sarkalatos probléma,amely megbénítja az ember lelkét.Amíg fiatal az ember,nem gondol vele.Amint közeleg az elköltözése napja,hogy levesse ruháját,már töprengeni kezd.Ezzel egyet értünk,viszont a kezdőpontban és a végkövetkeztetésben nem.Mert a halálfélelem nem ok,hanem okozat.A bukott ember reakciója a romlott és meghasonult énje,és az igazságosan ítélő Isten között.Ellenben,ha az ember visszatér Istenhez Jézus Krisztus engesztelő áldozatának elfogadása által,az tisztára mossa, és felszabadítja lelkiismeretét e gyötrő erő alól.Van megoldás,van szabadság.

Te mondod:Nincs Isten.Egy viccel válaszolok:

"Isten halott":Nietzsche...."Nietzsche halott":Isten.

Te mondod:A tudomány helyettesíti a hitet.

Ha ismernél, tudnád,hogy rajongom az új tudományos felfedezésekért,kütyükért,és dolgokért,amelyek megkönnyítik mindennapi életünket,viszont ez is az ateizmus gyenge reflexiója az Isten nélküli lét rideg és kiszámíthatatlan fájdalmának.A tudomány az isteni dolgok megismerésének eszköze,és nem helyettesítője,vagy megoldója,ha ugyan magam is szurkolok annak,pl.,hogy minél több kór ellen legyen hatékony gyógymód,stb.

Apropó említetted az evolúciót.Tudtad,hogy Darwin maga mondta,hogy ha valaki bebizonyítja Elmélet-éről,hogy a sejtek lassú folyamatok,mint mutáció,és a szó szerinti evolúció által nem képesek létrejönni,akkor az elmélete helytelen.Hangsúlyozom,az ő korában még nem volt betekintése a sejtek belsejébe.Hála a TUDOMÁNY mai állásának(teremtőm):) van már elektoizémikroszkóp. És bebizonyosodott,hogy az egyes alrendszerek kifogástalan állapota nélkül,a sejt életképtelen.Mert azt is Darwin mondta,hogy ami tökéletlen,az életképtelen.Ergo a darwini elmélet baromság,amit mind e mai napig tényként tanítanak az iskolákban világ szerte,mert,hát ahogyan mondtam már:Eszi,nem eszi,nem kap mást! Programozott világban élünk,ahol kilógni a sorból veszélyes!

A sci- fi,az kitalált valóság.A filozófia nem foglalkozik kitalált valósággal.A nevében is benne van:Filo-szofia.A bölcsesség szeretete.

Mondod:Felejtsük el a múltat.Ez EGY újabb hívószó a vallásos emberek gyűlöletére.Aki hisz Istenben aaaz maradi!Aki nem,az coolfej.Én a jövőben hiszek,hívőként.Hiszem,hogy olyan korban élek aki közel van ahhoz,hogy a messiását visszatérni lássa,ahogyan a múltban megírták a jövőt!!!

45-ös.(aki idáig elolvasta,nyert egy piros hangszórózsinórt,és a tára már tele van töltényekkel(reflexiókkal).

Meg szeretnél győződni Isten létezéséről?Helyes. Két tanács,ha elfogadod.

1.Szemléld a természetet.

2.Olvasd a bibliát.

Ő nem büntetni akar,...megmenteni.

2016. aug. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

Szemlélem a természetet, nincs benne semmi misztikus és egy csomó mindent tudunk már, ahol eddig Istent véltétek.

Miért pont a Bibliát olvassam? Miért ne a Koránt? Vagy a zsidó bibliát? Vagy bármelyik vallási mesekönyvet ami arról szól hogy vmi isten teremtette az egészet? És mitől akar megmenteni? A saját szabályaitól? :D

2016. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 Helyes válasz ***** válasza:

Pál apostol azt mondja,hogy a teremtett dolgok szemlélése által Isten nagysága és isteni mivolta felismerhető ,így,ha valaki arra hivatkozik majd,hogy ő nem tudta,hogy ő egy teremtett lény,és van felette álló teremtő,az hazudik.A természetben nincsen semmi misztikus,és Istenben sincs.Ha misztikát keresel,őbenne nem fogsz találni.Ő természetesen természetfölötti,de nem misztikus.Hol vélték Istent?Ahol meg van írva,most is ugyanott van.Ahogyan Jézus is mondta az őt gyűlölő pribékjeinek:"Ahová Én megyek,oda ti nem jöttök."Jelezve,hogy ők képtelenek követni őt arra a helyre ami a menny.Egy másik univerzum,dimenzió,ahogyan írtam,(de hát látom,feleslegesen vettem a fáradságot,ha el sem olvasod amit írtam.)Sebaj,leírom megint.Arra a kérdésedre,hogy miért pont a bibliát olvasd,azt is kifejtettem,nem is egyszer a fentiekben.De lássuk újra:

A biblia nem zsidó biblia,ahogyan "zsidótlan sincsen,habár sokan szerették volna az elmúlt századokban azzá tenni.Ha már másért nem,az alapvető műveltség megszerzéséért olvashatnál belőle,ha nem is az egészet(azt merni se kérem)de egy pár lényeges fejezetet.De ennél magasztosabb célért kérem tőled,hogy forgasd.Mert Isten ismeretére jutsz.

Hogy miért nem a korán,vagy más szentnek nevezett könyv?Az előbbiekben azt is leírtam,de nem akarom ismételni magam.Mégis teérted megteszem,mert érdeklődsz,és ezt nagyra értékelem.Ha szemléled a természetet,normális ember vagy,akinek a lelkiismerete még jól működik,akkor különbséget tudsz tenni jó és rossz között.Tudtad,hogy ez a belső tulajdonság nem csupán neveltetés kérdése?A lelkiismeret(eredetiben:szellemi önismeret) Istentől kapott értékítélet az emberi szívben.Vagyis ha szakítasz időt a megismerésre,és nyitott szemmel jársz, megfogod látni,melyik könyv szól arról az Istenről,aki jókedvéből teremtett,szerelméből alkotott,és ellát,fenntart a létezésben(Heidegger neked sokat mondana erről).És persze az alap forrásmű,maga a biblia.Sokan nem értették,hogy miért a biblia,mi is az a biblia.Én most leegyszerűsítve,ahogyan én is megértettem leírom egy sorban neked:A biblia kézikönyv ÖNMAGADHOZ!Használati útmutató,amit a gyártó adott ki,a felhasználók számára.És még egy:Út a teremtődhöz.

Mitől akar megmenteni? Megtalálod benne,de részint legbelül már te is tudod.

2016. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Azért ennyire ne szaladjuk előre. Szép hogy segíteni akarsz de szép szavak nem elegek.


Pál apostol annyit mondott hogy nézz körül, puff Isten tette! Bocs, de ez egy súlytalan érv mert nincs mögötte semmi, hacsak oda nem képzelsz egyet.


Bibliát egy időben olvastam, keresztény ismerőseim is voltak, kíváncsiságból hittan órára jártam, Isten ismeretére nem jutottam mert érzelmileg nem vezérelt egy érzékelhetetlen Főnök utáni vágy, hogyan tovább?


A morális belső tulajdonság genetika kérdése, bizonyított a szociális állatok viselkedésében és hiánya a pszichopaták viselkedésében. Ajánlom olvasmánynak bármilyen ezzel foglalkozó etológiai vagy pszichológiai könyvet. Az embernek nem probléma pl. "más törzs" lemészárlása, az csak nevelés kérdése hogy e másik törzs mindenki aki más vallású vagy senki mert mindenki egy nagy törzs tagja és ezért segíteni kell rajtuk.


Nem tudom legbelül mitől akar Isten megmenteni, ez az a fajta homályos kijelentés amitől a bizonytalan emberek "megtalálják" a válasz, de az én esetemben ez nem működik.

2016. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 Helyes válasz ***** válasza:

Nem kell odaképzelni.Pont ez a lényeg.A semmiből semmi áll elő,ezt te is tudod.Nos becsületedre legyen mondva,tényleg felvetted a revolvert,és tárad sem üres.

Tudod,ha látatlanba megkérdeném(mert hát nem írtad le,de sejtem)

az ismerőseid valamelyik tradicionális felekezet tagjai?Tudom,és nem is várom,hogy elsőre megérts,azért erről is írnék egy sort.

Szerinted csak attól,hogy valaki kereszténynek mondja magát,az is?Nem gondolnám.Az Isten ismerete számomra nem merül ki abban,hogy tudom,hogy van fölöttem valaki,akit ahogyan írtad,és meg is értem hogy miért,úgymond nem lehet érzékelni.Hát a szó legszorosabb értelmében igen ritka,hogy valaki Istennel face to face találkozik,viszont szelleme által megnyilvánul,megmutatja magát,sőt tovább megyek:

Az Isten ismerete hasonlít ahhoz,ahogyan te a legjobb barátaiddal tartod a kapcsolatot.Vagyis nem csak azt tudod,hogy hogyan hívják,hanem tudod,hogy milyen ember ő,mit szeret,mit nem.Sőt még tovább megyek:Az Isten képes,és akar is szólni hozzád,ahogyan te is egy párbeszédet,és élő kapcsolatot ápolsz a barátoddal.ÉN EZT ÉLEM!NEM CSAK ELKÉPZELEM,vagy bebeszélem.Tudnék egy-s mást mesélni neked erről,pedig én nem tartom magam a legjobbak közül való kereszténynek,közepesnek inkább.

Amit a moralitásról írtál annyiban osztom véleményed,hogy a neveltetés és a környezet jelentős hatással van a viselkedésre,értékrendre.Viszont én úgy kívántam kifejezni ezt,csak nem jött át,hogy az erkölcsi alap mint egy windows a számítógépeden mindenkiben ott van.Ezt az alap szoftvert módosítják pozitív ill.negatív irányba a fent említettek.Én így értettem.A lelkiismeret eltorzulása okozza az általad leírt jelenségeket.

Most olvasom soraid,látod ezt te is írtad,hogy nevelés kérdése.Én így fordítanám le az általad leírtakat:Átprogramozás.Az alap szoftver részleges,vagy teljes cseréje.

Arra céloztam homályosan,hogy a bűn és bűnhődés kontra üdvösség fogalma,ténye,érzése áthatja minden ember lelkét,és a fent említett alap programból kifolyólag a bensődben hol vádol,hol felment téged ez alól,attól függően,hogy cselekedeteid milyen előjellel bírtak.Ezt is lehet manipulálni,megbabrálni,már fiatal korban is,és ha a babrált szoftveren keresztül értelmezed a körülötted lévő világot,eseményeket,akkor nyilván a levont tanulságok,visszacsatolások is ehhez képesen hatnak.

Ha úgy gondoltad,hogy a homályos beszéd részemről ilyen lelkedrehatokduma,megnyugtatlak,nem ez a cél.Csak meg akartam tartani a tisztes távolságot,pont azért,hogy ne egy klisés térítőszöveggel áltassalak,hogy ha nem hiszel,elkárhozol,mer bűnös vagy,ami persze igaz,de a szabad akaratod működik,senki sem kényszerít rá hogy ne higgyj,ahogyan a kényszerből való hit sem ér semmit.Csak ha szívből jön.Szóval szabad a pálya előtted.

Azt amiért azt írtam,hogy megtalálják a választ azt jelenti:Van jó és van gonosz,ahogyan van fehér és fekete.Számomra nincs szubjektív igazság,mert lássuk be olyan nem is létezhet mivoltjánál fogva,mert,ha van benne egy kis hamisság,már nem is igazság az,akárki gondolja is.Ezzel azt akarom mondani,hogy az igazság egy alapkő,egy fundamentum,ahogyan az egyezményesített mértékegységek mint pl.:a cm,kg.mindenkinek ugyan az.Kiindulópont.

2016. aug. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!