Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha Isten és a Sátán létezik...

Ha Isten és a Sátán létezik akkor őket ki teremthette?

Figyelt kérdés
2016. aug. 18. 15:17
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
70%

21-es. 10-es vagyok.

"Oké, nem tudjuk mi váltotta ki, ezt a tudomány elismeri."

Pontosan ezért inkább Isten! Én ebben hiszek, nekem ez könnyebben "a fejembe fér", mint azt, hogy a semmiből lett. Tudomásom szerint nincs olyan fizikai törvény, ami megengedné, hogy a semmiből valami legyen. Sőt, az ellenkezőjét állítja! Tömegmegmaradás törvénye, energiamegmaradás. Lehet mondani olyanokat, hogy egyik párhuzamos univerzumból átjött a másikba a részecske, meg hasonlók, de felesleges ilyenekről beszélni, mert az ilyen értelemben vett univerzum/multiverzum végső soron 1 egységet alkot. Valahol ott kell annak a részecskének lennie... És valóban visszamehetünk az időben a kezdetekig, a 10 a míniusz akárhányadik másodpercig, de a leges-legelső időpillanatot nem tudjuk megmagyarázni, és van olyan érzésem, hogy nem is fogjuk tudni.

Erre én ezt mondom, hogy Isten csinálta. Nem New Age-es vagyok, hanem keresztény, de "mindegy" hogy Istennek vagy Nagy Szellemnek vagy Allahnak vagy minek nevezzük, de "valaminek" el kellett indítani.

Egyébként konkrétan a Biblia és a kereszténység azt mondja, hogy Isten a szavával teremtett. "Legyen!" Nekem ez nagyon összevág a gondolatvilágommal. Nem azt mondja, hogy Isten varázsolt, abraka-dabrázott, energiát összpontosított a "tenyerével", vagy hogy a fejéből pattant volna ki... azt mondja, akaratával, szavával teremtett. Persze ezt a szót nem úgy kell elképzelni, hogy volt ott egy szakállas öreg bácsi, aki konkrétan kinyitotta a száját és mondott valamit... hanem egy akarat volt ott. Mint ahogy a számítógépnek is kiadok egy parancsot (begépelem, kattintok egérrel, ujjal, hangutasítást adok, stb.) és megcsinál valamit.

És hogy maga az Isten milyen volt ekkor? Senki sem tudja. Nem is képzelheti el emberi agy. Esetleg metaforákat találhatunk. Nem volt semmi, mert a semmiből nem is lesz valami. Anyag sem volt, mert annak is létre kellett volna jönni előbb. Anyag alatt az energiát is értem, mert az is anyagi jellegű, át tud alakulni anyaggá.

A Biblia pl. olyat is mondd, hogy Isten maga az ige/teremtő szó. Tehát Isten és a teremtés cselekedete közé majdnem egyenlőséget tehetünk ezek alapján. Nem fizikai szakkifejezéssel vett energia, de "működés" szempontjából hasonlít rá valamelyest az én elképzelésem szerint. Képes megmozgatni valamit.

Talán még az információhoz is lehetne hasonlítani. Pl. nem lehet azt mondani, hogy merevlemezen lévő barázda lenne az információ, azt sem, hogy a kábelben futó elektron/foton, sem az, amit a képernyőn látunk, sem a könyvben a betű, de egyben mégis mindegyik az. Mindenhol ott van, semmi nem az önmagában.

Az információról is nehéz megmondani, hogy mikor keletkezett, vagy keletkezett-e egyáltalán. Akkor keletkezik, amikor megnyomok egy gombot/elkezdek a papírra írni egy betűt? Szerintem már az agyamban is létezett az információ. És ott hogy született meg? Nyilván elektromos vagy vegyi kölcsönhatások révén, de már annak is lehetett előzménye. Például közöltek velem dolgokat, amik kapcsán kiötlöttem valamit, amit aztán legépelhetek. Ilyen értelemben számomra Isten az információhoz hasonló lényegiségnek tűnik. Számomra ez így még mindig "logikusabb", minthogy konkrétan az abszolút, tökéletes semmiből legyen valami.

Az, hogy keresztény vagyok, az nyilvánvaló, hogy a neveltetésemből is adódik, de arra meg azt mondom, hogy ha már egyszer valaki leírta, én inkább elhiszem, hogy nem a kisujjából szopta ki, hogy valaki azt mondta, hogy az ő apja teremtette a világot. Számomra hihetőbb, mint a többi vallás és szimpatikusabb is.

Végezetül az egyszeri székely bölcs mondása:

„Én hiszem, hogy van Isten, mert ha hiszek, s nincsen, akkor nincs semmi baj. De ha nem hiszem, s mégis talál lenni, abból nagy baj lehet.”

2016. aug. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Ez utóbbihoz, azért még jár egy: :)
2016. aug. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
Még valami. Ezzel a gondolatmenettel akár még anyag is létezhetett volna öröktől fogva, de a fizika jelenlegi állása szerint nem így volt, hanem az idővel együtt az Ősrobbanással keletkezett. Tehát olyan érvet, ami erre irányulna nem tartok megalapozottnak.
2016. aug. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim válasza:
Isten ő mindig is volt.(Földi ésszel kicsit fura felfogni, de nem lehetetlen).
2016. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 süt ***** válasza:
21%

Nem tudom ki vagy, de azt tudom hogy nagyon jó kérdéseket teszel fel !! Ha így haladsz még a szemed is kinyílik!

"Isten" is és a "sátán" is ugyanúgy született, ahogy Te vagy Én.

Csak az hogy Ők jobban értik az univerzum működését, tesz minket megkülönböztethetővé. A biblia és az apokrif iratok tele vannak olyan dolgokkal, amik arra engednek következtetni, hogy több ezer éve itt repülőgépekkel, és más járművekkel száguldoztak, Atomfegyvereket vetettek be egymás ellen, és így tovább ! Szóval Tedd fel a jó kérdéseket, és érdekes dolgokat fogsz találni! :)

2016. aug. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

- Ö örökké volt és mindenhol ott van.

Ha átfuttatod egy bullshit értelmezőn akkor kiesik a jelentése:

- Ne gondolkozz!


Én ebből köszönöm szépen, nem kérek.

2016. aug. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim válasza:
ekora marhaságot még nem hallottam isten látta már valaki kitaláció az egész
2016. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim válasza:
Hiábavalóság a sok filozófia... Mi, emberi ésszel SOHASEM fogunk erre választ találni. Hogyan is tudnánk mi van az tér-idő-anyagon(energia) kívül? Hiszen ennek a börtönébe vagyunk, tehát ezt a határ nem lehet túllépni evvel a létezéssel, ésszel! (sokan még ezt sem értik..) Mi van akkor, hogyha van több komponens is tér - idő - anyagon kívül? Kiszélesedik a lehetetlennek látszó spektrum?
2016. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

Nincs isten, csak valami mindent átható törvényszerűség, mely az istenekre ugyanúgy kihat, mint az emberre. Ez az a törvény, amit az ókoriak sorsnak, a taoisták taónak tartanak, a keresztények, a muzulmánok, és a zsidók pedig megtévesztően ,,Isten'' névvel illetik, és tudattal ruházzák fel. Az istenek valóban a világ, az élet és a természet irányítói. Ott vannak mindenhol: a vízben, a szélben, az esőben, a rügyekben, amikor egy zsúfolt reggelen a buszt várod, és lenézel az aszfalt alól kibújó fűcsomóra, köszöntsed a Vegetáció Istenét, mert ő is jó reggelt kíván neked. A Szél Istene szintén üdvözöl, amikor körbetáncol téged, végül a Napisten kíván szép napot, ahogyan beragyog meleg sugaraival.

Tiszteld az isteneket, ahogyan az őseid is tették valaha!

2016. aug. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 herfer válasza:
Az Ember
2016. aug. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!