Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tudtok Luciferről? Mi...

Mit tudtok Luciferről? Mi volt az eredeti feladata?

Figyelt kérdés
(Amikor angyal volt.)

2016. szept. 27. 18:23
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
35%

Üdv!


Luciferről azt tudom, hogy soha nem volt angyal, hanem egy bibliai királyt gúnyolnak ezen a néven, aki túlzottan elbizakodott lett, aztán pofára esett. Egyébként persze, tudom, hogy Sátán szinonimájaként gondolsz rá. Sátán egy mesefigura, akinek az a szerepe, hogy bűnbak (bűnbak, szintén bibliai eredetű kifejezés, a bűnök bocsánatára állatáldozatot mutattak be az ószövetségi időkben) legyen, ezáltal a másik mesefigura (JHVH) felmentést nyerjen, és meg legyen magyarázva, hogy ha ő olyan hihetetlenül tökéletes és jóságos, akkor a teremtésművében miért van annyi szenvedés, betegség és halál. Sátánnak nincs különösebb eredetmagyarázata, egyike Isten tökéletes teremtményének, aki úgy tökéletes, hogy szöges ellentéte mindennek, ami tökéletes. Ennyi, rosszul megírt mesefigura.

2016. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Lucifer míg Sátán nem lett bukott angyal volt és hogy miért?

Mert megtagadta Istent nem volt azonos az uralkodás politikájuk mivel Isten csak jó dolgokat akart teremteni, de Lucifer rájött, hogy az ember nem tudja értékelni és látni a jót ha nem tapasztalja a rosszat!

2016. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
#2, kerek-perec megfogalmaztad a dualitás alapját :)
2016. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nos, én amit tudok, hogy ezen a néven egy bolygó is fut a vallásban is nagy szerepe van és egy király is megkapta ezt a jelzőt. De olvastam olyan írásokat is, amit a neten nem találsz meg. Lucifer, azaz a hajnal fiáról egyfajta jóslatot. Lucifer magával hozza a megvilágosodást, ami a pusztulás felé sodorja az emberiséget. Túl nagy hatalomra tett szert és mások életével játszott felsőbbrendűnek érezte magát, de a megvilágosodás, amit hozott a világot a pusztulás szélére sodorta. Isten látva ezt megharagudott rá és pokolra küldte, hogy megbánja a bűneit.
2016. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Volt egy ilyen nevű felhasználó is, de azóta eltűnt/letiltották.
2016. szept. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
51%
Amúgy jófejnek gondoltam a felhasználót..
2016. szept. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6/#6 Biztos felhasználódott és eltiltották a gépeléstől.
2016. szept. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Miért lett volna feladat?
2016. szept. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak egy mezei angyal volt. Énekelgetett a töbivel és zsoltárokat fújt, mint az összes.
2016. szept. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lucifer egy lélekcsoport.

Most is feladata van.

6. dimenziót befezett lélekösszeség ő, akik most rendszereket gyártanak a 3. dimenzióban néhány helyen.

2016. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!