Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Van arra esély hogy földönkívü...

Van arra esély hogy földönkívüli lények a földre érkeztek abban az időszakban, amikor még a dinoszauruszok uralták a bolygót?

Figyelt kérdés
Igen tudom.. lehet túl kipihent vagyok.

2023. okt. 29. 23:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"ami valamilyen módon kiszámítható"

Akarom mondani: bizonyítható

2023. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

20

Ki mondta, vannak? Szerintem ilyet nem mondott senki. Azt mondták az emberek, hogy mivel nem 0 az esélye, hogy vannak, ezért LEHETSÉGES, hogy vannak. Ez pedig azt jelenti, hogy nem tudjuk, hogy vannak, mint ahogy azt se, hogy nincsenek, nem zárható ki, hogy vannak, vagy éppen voltak, ha már itt tartunk.

2023. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
#22 Közvetett utalás. Nem mondta ki senki, hogy vannak, de a mondandóm lényege, hogy csak akkor tudnánk esélyt számolni ahhoz, hogy voltak-e már itt, ha biztosak lennénk létezésükbe. Tehát amikor valakit azt mondja, hogy ez az esély kiszámítható, akkor az közvetetten azt feltételezi, hogy biztosan léteznek. Nincs másik az egyik nélkül. Ha csak LEHET, hogy léteznek, az nem elég ahhoz, hogy az esetleges látogatásuk esélyeit számolgassuk.
2023. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

23

De nem mondtuk, hogy kiszámítható. Annyit mondtunk, hogy nem állíthatjuk, hogy 0. Én amúgy akkor válaszoltam, amikor még a tudományokban volt, nem akarok valamiféle UFO propagandát tolni, de na. Ne mondjuk már mindenre egyből, hogy tuti nincsenek.

2023. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Mojjo ***** válasza:
100%

@20: Megpróbálom még egyszer, hátha, aztán ha nem sikerül, akkor tényleg maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet - nem hiszem, hogy bármelyikünknek annyira fontos lenne az életében a másik meggyőzése, hogy még plusz fene tudja mennyi időt megérjen beleölni.


"De nem tudjuk, hogy különbözik-e"


De, pontosan tudjuk. Az, hogy az élet létrejött már egyszer, azt jelzi, hogy az élet létrejöttének esélye nem nulla.


A helyzet olyasmi, mintha odakerülnél egy fantasy világos szerepjátékos partiba, ahol azt mondják neked, hogy itt ez a pohár, 5 dobókockával, rázd meg és dobj vele. Van-e esély arra, hogy a dobások összege 40 lesz. Én láttam már egyszer, egyetlen egyszer életemben 8 oldalú dobókockát, pont egy ilyen társaságnál, tehát tudom, hogy nem lehetetlen, hogy léteznek még 8 oldalú kockák. Franc tudja, hogy egyedi volt-e, vagy gyártanak ilyet tömegesen, de nem lehetetlen, hogy léteznek ilyen kockák, hisz egyszer már láttam. Azt pláne nem tudom, hogy a pohárban van-e ilyen 8 oldalú kocka. De mivel sem az nem lehetetlen, hogy vannak még ilyen kockák, sem az nem lehetetlen, hogy a pohárban épp öt darab ilyen kocka van, sem az, hogy ha öt ilyen kocka van, mindegyikkel épp 8-ast dobok, és így 40-es lesz a dobás eredménye. Csak épp bazi valószínűtlen. A kérdező kérdésére hajszálpontosan ez a válasz: mivel minden mozzanat lehetséges, hogy bekövetkezzen az általa említett esemény (élet létrejötte máshol - abból technikai civilizáció kifejlődése - majd utazgatás, épp ide), ezért lehetséges, hogy bekövetkezett. Csak épp bazi valószínűtlen.


Nem kellett bebizonyítanunk, hogy a pohárban vannak egyáltalán 8 oldalú kockák, ahhoz, hogy megmondjuk, lehetséges-e vagy sem, amit kérdeznek. És pont ugyanígy itt sem kell. Azt kell tudni bebizonyítani, hogy létezhet máshol értelmes élet, ez pedig már bizonyított.


"A tudomány mai állása szerint nem léteznek, mert nincs rá bizonyíték."


Ez nem így működik, a tudományban meg aztán végképp nem. Az, hogy nem léteznek értelmes civilizációk rajtunk kívül, egy állítás, amit pontosan ugyanúgy be kell(én) bizonyítani, mint ahogy azt be kellene bizonyítani, hogy léteznek, ha ezt állítanánk. Szerencsére nem ezt állítjik, hanem azt, hogy nem nulla az esélye a létüknek, ami bizonyított. A tudomány mai állása szerint pedig nem tudjuk, hogy valóban léteznek-e, azaz az esély meg is valósult-e. Igen, a tudomány nem foglal mindig élesen igen, vagy nem mellett állást, ha valamit nem tudunk, akkor azt mondja, hogy nem tudjuk, van ilyen is.


"Nem tudjuk, hogy vannak-e, bizonyíték híján pedig jelenleg a tudomány válasza az, hogy esély ide vagy oda, nincsenek"

"nem kellene tudományos megközelítést használnom"


És nem is használsz :) Itt pl jólátható, hogy teljesen távol áll mindenféle tudománytól, amit annak próbálsz beállítani.


"akkor tudnánk esélyt számolni ahhoz, hogy voltak-e már itt, ha biztosak lennénk létezésükbe. Tehát amikor valakit azt mondja, hogy ez az esély kiszámítható, akkor az közvetetten azt feltételezi, hogy biztosan léteznek"


Leírtam már, szerintem többször is, de egyszer biztosan, de leírom akkor újra: senki nem akar esélyt számolni, azt akarja csak megmondani, hogy különbözik-e nullától az esély, vagy sem. Egy esemény bekövetkezte esélyének kiszámolása, illetve az, hogy megmondjuk egy eseményről, hogy lehetetlen esemény-e, vagy sem, két nagyon különböző dolog. Gondold át.

2023. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Miből számoltuk ki, hogy lehetséges?
2023. okt. 31. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!