Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Melyik a hihetőbb? A szellemi...

Melyik a hihetőbb? A szellemi lények létezése például Isten, vagy a nem szellelmek hanem valódi fizikai lények például idegen civilizációk?

Figyelt kérdés
Mind kettő földön kívüli lény mert a földön kívül élnek. Istent még sosem látta senki egyetlen egyszer sem, de UFO-kat és UFOnautákat állítollag már láttak számtalanszor. Ha Isten létezik és mindent meg lát előrre és mindennek tudója, akkor mielőtt megteremtette volna az embert azt is kellett volna látnia hogy az ember enni fog a tiltott gyümölcsből. Tehát szerintem ez már az elején sántít. Vagy ott van a kígyó amibe belebújt az ördög és Évát rábeszélte hogy egyen arról a fáról. A kígyó meg lett büntetve pedig nem ő követte el a hibát hanem az ördög ami belebújt és átvette felette az irányítást. Szerencsétlen kígyó nem tehet rolla hogy belebújt az ördög még is megbüntette Isten. Ha annyira igazságos Isten akkor miért büntette meg szegény ártatlan kígyót? Ez is sántít de még van egy csomó csak hosszú lenne itt felsorolni! Tehát a szellem vagy a valódi lények a hihetőbbek, és melyik létezésére van több esély, mert ismét mondom mind kettő földön kívűli mert a földön kívül élnek! Idegen civilizációkra valahogy több esélyt látok már csak matematikai számítások alapján is, mint arra amit az elöbb egy szellemről felsoroltam.
2010. dec. 5. 11:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
9%
Ezt már számtalanszor leírták a valláskritika rovatban (ahová való), attól, hogy te az ufókhoz írod, nem leszel hitelesebb.
2010. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Nostro the overlord ***** válasza:
21%
Egyik se hihetőbb, ami biztos, hogy én élek.
2010. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
28%

Erre ezt mondom:

Karinthy-paradoxon [szerkesztés]


Egyik művében Karinthy Frigyes így ír:

„Ohó álljunk csak meg. Ön azt mondja, a rögeszmém, hogy őrült vagyok. De hiszen tényleg az vagyok, az imént mondta. De hiszen akkor ez nem rögeszme, akkor az egy logikus gondolat. Tehát nincs rögeszmém. Tehát mégse vagyok őrült. Tehát csak rögeszme, hogy őrült vagyok, tehát rögeszmém van, tehát őrült vagyok, tehát igazam van, tehát nem vagyok őrült. Mégiscsak gyönyörű dolog a tudomány!”

(Karinthy Frigyes: Őrült sikerem a tébolydában [2])

2010. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
egyik sem!
2010. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%

Isten létezése abszolut nem hihető

A földönkívüli élet létezése nemhogy hihető, de nagyon is valószínű

Az, hogy földönkívüliek titokban a földre látogattak volna, rabolgattak volna embereket vagy bármi egyéb az megint 0% felé közelít....

2010. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is a fizikai lények a hihetőbbek.
2010. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Az UFÓ-k létezése sokkal hihetőbb, méghozzá azért, mert az UFÓ-kat minden gond nélkül meg lehet magyarázni a tudomány törvényei alapján, csak az életnek megfelelő körülmények kellenek.


Míg a szellemi lények esetében, eddig semmilyen tudományos bizonyíték nincsen rá, hogy a szellemi lények létezhetnek.

2010. dec. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 BlackSword ***** válasza:
0%

Isten nem szellemi lény, nem kéne a képzelt szellemek közé ledegradálni...

Az, hogy a Földön kívül is van/volt élet pedig már bizonyított, hiszen a Marson is találtunk életre utaló jeleket... Aztán elég nagy a világmindenség, hogy éppen elég létforma legyen rajtunk kívül is...

2010. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Amit a biblia ír Istenről, azt már tudhatjuk hogy csak mese. Nyílván nem létezik olyan személy aki egyszer csak gondolt egyet, és a semmiből "teremtett" egy egész világot. A bibliában annyi minden sántít, hogy a valóságnak már semmi köze hozzá. Furcsa a világunk...ha hiszünk Istenben, akkor az jó, de ha látjuk Istent, és ezt megosztjuk másokkal is, diliházba zárnak...akkor most ki hisz miben?

Ha tudományos szemmel nézzük, akkor a mi Istenünk, egy már sok milliárd éve elpusztult csillag, egy másik szemszögből, a mi Istenünk, a jelenlegi napunk, ami fényt, energiát, hőt, és ezzel életet ad nekünk. Nézhetjük úgy is, hogy a természet a mi Istenünk, ami igazából meghatározhatatlan, vagy akár az a bizonyos rejtélyes "anyag" amitől a ma élő lényeknek van tudata.

Tehát olyan "ember" vagy személy nem létezik aki az Isten lenne.

AZ UFO kérdés és az Istenség szerintem nem áll messze egymástól. Ma azt mondjuk, hogy márpedig földönkívüli lények nem léteznek, mert nem láttuk őket. Vajon több ezer éve se látták őket elődeink? Nem lehet hogy ők voltak az égiek, az Istenek? Például hogy lehet az, hogy vannak olyan romok, amit olyan kőzetből gyártottak, amit annak idején lehetetlen volt megmunkálni (ami még napjainkban is komoly feladat). Vagy miért állnak piramisok, olyan piramisok amiket vagy 4ezer éve építettek, és még ott van? Ma melyik épületünk bírna ki 4ezer évet? És azok a piramisok miért tűnnek úgy mintha az égből nézve, egy tájékozódási pont lenne?

Annyi kérdés van, és semmi, vagy csak szegényes válaszok. Annyi mindent nem tudunk, ami már megtörtént (vagy megtörténhetett), se UFO-król, se Istenekről, a szellemekről meg aztán pláne...

2010. dec. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
11%

Mielőtt ilyen kérdéseket teszel fel, elgondolkozhatnál egy kicsit azon, hogy a Bibliát nem szabad szó szerint értelmezni. Ha egy kicsit is értenél hozzá vagy ha érdekelne annyira, hogy utánanézz ezt tudnád.


Tagadod Isten létezését, mégis, képzelj el egy órát. Tökéletes, precíz szerkezet, amelyet az ember alkotott.

Most gondolod, hogy a Nap, mely pontosan kel és nyugszik, a sok-sok élőlény, amelyik mind tudja a maga feladatát, csak úgy lett magától? Azt is alkotta valaki.


A földönkívüli élet nem zárja ki Isten létezését és fordítva.

2010. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!