Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy Isten vagy...

Lehetséges, hogy Isten vagy akár Jézus egy fejlettebb, idegen civilációból jöttek le a Földre, és az emberek, primitívségük miatt Istennek nevezték ki őket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Minden lehetséges, akár ez is.
2011. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes elgondolás.

De ha figyelembe vesszük Jézus csodatételeit, akkor könnyen megállapíthatjuk, hogy Jézus Krisztus úgy ahogyan van uralni és manipulálni volt képes azt, ami az egész univerzumot felépíti...ugye az anyagot. Ettől függetlenül Istent, mint egy nagy egységet nevezhetünk fejlettebb civilizációnak, amiben mi a tanuló/felkészítő szakaszban járunk éppen. Szóval igen, Jézus Krisztus a fejlett civilizációt hirdette...Isten országát. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

igen,simán lehet,utalt is rá,hogy ő nem ebből a világból való,az ő hatalma nem földi hatalom.ezzel nem azt akarom mondani,hogy biztos ufónauta volt,vagy ilyesmi.

az biztos,hogy az emberek,a primitívségük miatt imádták/imádják őt istenként.nem tudtak hinni saját magukban,pedig irónikus módon Jézus pont ezt szajkózta nekik,és próbálta rávezetni őket erre.

egy alacsonyabb intelligencia nem tudja megérteni a magasabbat,ill.azt gondol bele amit bele tud gondolni,a saját szintjéhez mérten.ezért van rengeteg félreértés Jézussal kapcsolatban.és ezért is feszítették keresztre.

2011. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, de akkor felmerül a kérdés, hogy ki teremtette őket. Mert ha idegen civilizáció "embere", akkor csak anyagi. Nem is tudom, volt köldöke?

De, csak szűz Mária szülte, vagy inkognitó UFO volt Mária, mert Mária és József csak a Földön született, nem?

Meg Jézus nem nevezett volna senkit sem Istennek magán kívül, élvezte volna, hogy őt istenítik. Amikor őt szólították Uramnak, meghagyta, hogy csak egy az Úr. Egy UFO szerintem nem mond ilyet.

A másik, hogy szerintem az akkori emberek sem voltak balgábbak mint a mostaniak. Tegyük fel, ha eljönne Jézus, akkor most fehér köpenyes tudósok vizsgálnák, meg rátapadna a CIA, FBI, NASA. És sokan nem hinnének neki, mint itt ezen a kérdések oldalon még akkor sem ha látnák a csodákat. A vége az lenne, hogy bevinnék a gyogyóba, hogy Jézusnak képzeli magát ez az abnormális vagy ugyanúgy keresztre feszítenék.

2011. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egy UFO szerintem nem mond ilyet."


Heh, ezen jót röhögtem. Szerinted mit mond egy UFO?

2011. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ne próbáljuk már megmagyarázni, hogy az emberiség 2000 év alatt nem fejlődött semmit. Lehetséges, hogy ha ma jönne el Jézus akkor minden csodáját meg tudná magyarázni akár a NASA, akár bármelyik tudományos szervezet. Nyilvánvaló, hogy az összes istenhit arra vezethető vissza, hogy az emberek nem tudtak természeti képződményeket logikusan megmagyarázni. Erre utal az egyiptomiak napistene például, vagy éppen a görög és római istenek is.
2011. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én azért vitatnám az utolsó hozzászóló által elmondottakat. Való igaz, hogy technikailag nagyon sokat fejlődött az emberiség, de erkölcsi, lelki szinten sokkal rosszabb a helyzet.


Ma is nagyon sok csoda történik, amit emberek Jézus Krisztus nevében hajtanak végbe. Ezeket hogyan magyarázza a NASA, vagy bármelyik tudományos szervezet? Az egyiptomiak napistenét, vagy a görög és római isteneket azért nem keverném ide, egészen más a Biblia Istenképe, és mind a mai napig sok-sok millió ember a világon tapasztalja ennek az Istennek a segítségét a saját életében.


Úgy gondolom, hogy érdemes azért a Biblia szemléletét is figyelembe vennünk, amely gyökeresen eltér az általában uralkodó történelemszemlélettől. Az evolúciós felfogás szerint egy folyamatos fejlődés, felívelés jellemzi az emberiséget és annak történelmét, míg a Biblia ennek éppen az ellenkezőjéről, a szüntelen és egyre erősödő hanyatlásról beszél, amelynek kiindulópontja a kezdeti tökéletes állapot volt, és gyökere az erkölcsi hanyatlásban keresendő.


Üdv. Péter

2011. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehetséges... De amúgy ha ilyesféle elméletek vagy témák érdekelnek és szeretsz olvasni van egy ilyesmi témájú sci-fi regény: Stuart Herrington - A Te Országod. Tudom ajánlani...
2011. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!