Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Igaz az hogy a növények...

Igaz az hogy a növények képesek a távoli bolygón élő növényekkel kommunikálni?

Figyelt kérdés
Egy természet ismertető filmbe láttam. Valami Devid Etemboró mondta persze nem ő fedezte fel hanem a tudósok.
2011. ápr. 3. 09:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
David Atthenborough híres természettudós volt,de már meghalt. Nem hiszem,hogy valóban mondott ilyesmit.
2011. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ebben a formában valószínűleg nem igaz, de ezekben a cikkekben lehet olvasni a témát érintő kérdésekről, bár még nagyon kezdeti fázisban van a kutatás:

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nem halt még meg
2011. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem képesek rá mert csak a Földön található növényvilággal képesek kommunikálni ugyan is ezek össze vannak kötve egymással mint egy hálózat.


Érző növények!


A sokkos saláta és társai:


A növények egymás közötti kommunikációját már évtizedekkel ezelőtt sikerült bizonyítani a „sokkos saláta eseteként" nevezhető kísérletben. Egy repülőútja során a kísérletező kedvű Backster professzor elektródákat csatolt az ebédre felszolgált salátájára. Megvárta, amíg a többi utas enni kezdte a zöldséget, és figyelte „kísérleti alanya" reakcióit. Az addig teljesen egyenletes jelzések olyanra váltottak, mintha sokkot kapott volna salátája, és csak az ebéd befejeztével lettek „normálisak" reakciói. Tehát a növény érezte a többiek fájdalmát, kommunikált velük.


A világegyetemet alapvetően két részre osztjuk: élő szervezetekre és élettelen dolgokra, anyagokra. Azonban élő és élő között is igen nagy különbségek vannak.


Ha feltesszük a kérdést, hogy élnek-e a növények, mindenki egyértelmű igennel válaszol rá. Valahogy mégsem mindig veszünk tudomást erről...


A növények termelik a bennünket is éltető oxigént, táplálékot adnak, bútort készítünk belőlük, megpihenünk az árnyékukban, vagy egyszerűen csak díszítik környezetünket szépségükkel, mégsem tekintjük őket élő „lénynek". Ha letépünk egy virágot, letörünk egy gallyat, vagy levágjuk a füvet, gondolunk-e arra, hogy fájdalmat okozunk? Egyáltalán, éreznek-e a növények? Bármilyen furcsán hangzik, tudományosan bizonyított, hogy igen. Nem érvényes többé az a tétel, hogy a növények mindössze csak annyit tesznek, hogy vízből és szén-dioxidból, a talajból felszívott ásványi anyagokból, a napfény energiájának segítségével állítják elő a fotoszintézis során a létezésükhöz szükséges energiát, miközben melléktermékként oxigént „lélegeznek" ki.


Bizonyított, hogy a növények éreznek, vannak félelmeik, felismerik a gondozójukat, és megérzik, ha valaki ártó szándékkal közeledik feléjük.

2011. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
bár az egyidejűség relativitása miatt más inerciarendszerekben már meghalhatott
2011. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Olyat hallottam, h a Mozart zenétől jobban nőnek, de h még kommunikálnak is? Elég bizarr :D
2011. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen ezt én is láttam a National Geograpfikon!
2011. ápr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
egymás között tuti. én olyat is hallottam hogy egy fenyvesbe pl a gombák segítségével kommunikálnak.
2011. ápr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom de kimegyek a kertbe és megkérdezem a karfiolomat, hogy igaz-e!
2011. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 shelli válasza:
55%
Azt, hogy bolygóközi kom. van e azt nem tudom, de számos kísérlet bizonyítja hogy éreznek a növények. A salátás sztori is igaz, és ha hazaviszel 2 falevelet, az egyikkel nem foglalkozol, a másiknak pedig csak pozitívakat mondasz, küldesz felé, akkor az elhanyagolt sokkal előbb elszárad. Bizonyított... Mint a víz üzenete -keressetek rá! (evn.hu)
2011. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!