Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Na most akkor jó az elméletem?

Cyberpunk_94 kérdése:

Na most akkor jó az elméletem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban azon gondolkoztam, hogy mindenki attól fél, hogy egy idegen faj elfoglalja a földet, pedig elvileg mi is egy meteoron érkeztünk mint űrvírus, tehát a bolygot elfoglalta egy idegen faj :D
2011. ápr. 7. 15:24
1 2
 11/18 Bretso ***** válasza:

"mindenki attól fél"


Már itt megbukik az elméleted, csak ostoba, hiszékeny emberek félnek ilyesmitől. Élő példának itt vagyok én, egyáltalán nem félek attól, hogy jönnek a Zidegenek és elfoglalnak minket.

2011. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha te ezen két hétig gondolkodtál akkor nem lehetsz valami nagy értelmiség, márt elnézést a kifejezésért, és a kérdésed , az az a elméleted egy kicsit nevetséges, és érhetetlen is egy bizonyos szinten...
2011. ápr. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
De mér foglalná el ha van a földön kívül sok bolygó ami üres és még jobb is mint a föld? Különben is a víz és olaj készlete a földnek lassan nulla jó ha 130 ig elég lesz. Akkor meg mi a túrónak kellene nekik egy haldokló bolygó?
2011. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
javítás: nem 130 ig hanem 30évig :D
2011. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Na, most akkor olvasd el mégegyszer a kérdésedet.
2011. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
A meteoros ötlet elmélet! És hidd el nem gondolkodik ezen mindeni... én nem félek hogy idejönnek! HA léteznek idegenek akkor létezik TÖBB FAJ IS nem csak 1! Kétlem hogy jönne ide valaki.
2011. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 treffhetes ***** válasza:

az elméletnek van pár hibája (nagyon nem vagyok szakértő, én csak elgondolkoztam kicsit, ennek megfelelően minden további állításomhoz gondolatban tegyétek hozzá, hogy "szerintem"):

"Mert azt sehol sem találod meg hogy az őslevesben hogyan alakultak ki az első élőlények. Semmiből nem lehet valami. A legtöbben ugyanígy gondolják hogy az első élőlények meteoron érkeztek."

- ettől még lehet, hogy nem itt, de valahol ki kellett alakulnia az életnek, szóval térben áthelyezzük a problémát, de semmivel sem jutunk előrébb.

- az élet kialakulása nem semmiből valami, hanem valami nagyon egyszerűből valami kicsivel bonyolultabb. igazán nem lehet meghúzni a határt, hogy "és innentől kezdve létezik élet". csak az őslevesben úszkáló kémiai elemek rengetegféle módon összekapcsolódtak, és ezek között volt olyan szerves vegyület is, amiből előbb-utóbb élet lett. bár vannak, akik ezt nem fogadják el, de szerintem az élet kialakulása a véletlen műve.

elméletben az is lehetséges, hogy egy tartályban úszkál oxigén, szén, hidrogén, nitrogén, kalcium, foszfor, stb. ezek egy lehetséges módon összekapcsolódnak, és egyszercsak egy ember lesz a tartályban levő vegyületekből (amire persze finoman szólva elenyésző az esély, de elvileg nem kizárt.)

az élet kialakulása az átmenet a szerves kémia és a biológia között. ezzel együtt indult útjára az evolúció, aminek a mozgatórugója a túlélési ösztön (ez a legősibb, a reprodukcióval egyetemben), eszközei pedig a szerencsés véletlenek sorozata és az ezekből következő természetes kiválasztódás lett.



"Különben is a víz és olaj készlete a földnek lassan nulla"

a vízkészlet tudtommal nem változik, kevesebb nem lett, max. koszosabb

(innentől a "szerintem"-eket cseréljétek "szerintük"-re, ezt egy cikkben olvastam):

az olajkészlettel sincs semmi gond, van még bőven (állítólag a föld olajkészletének eddig kb az 1/5-ét használtunk fel), a problémákat a felszínrehozás költségei fogják okozni, mivel rengeteg olaj van még, amit eddig nem érte meg kitermelni, de a könnyebben elérhető helyekről elfogytak, így kénytelenek lesznek igénybe venni a mélyebb rétegeket is. viszont így a kitermelés költségei egyre magasabbak lesznek, ami valakiknek meg fogja érni, de a nagyközönség jobb, ha más üzemanyag után néz (ami nem lesz egyszerű, mert akik az olajból élnek, ahogy eddig is, ezután is mindent meg fognak tenni, hogy mindent kiirtsanak a piacról, ami az ő "egyeduralmukat" veszélyezteti.) de az üzemanyag ugyebár már most is elég drága, és ez csak rosszabb lesz, szóval lassan el kéne kezdeni az egyéb megoldások gyakorlatba való átültetését

2011. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy ilyen meteor nem tartalmaz baktériumokat. Az űrben elhalnának, megfagynának.

Csak fagyott vizet és örökítőanyagot tartalmazhatott. El ne képzeld, hogy egy bácsika meg egy nénike megfagyva meteorban csücsültek, több millió meganewton-nyi erejű becsapódás után kisétáltak a lávatengerből és jurtában a magyar Alföldet járták... Ez xmilló éves folyamat. Csak az, hogy majomból ember lettél 20 millió év volt. Hogy egy marék ki-bebaszott szénből meg vízből élőlény legyen... Képelheted mennyi idő...

2011. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!