Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért van az hogy több száz...

Miért van az hogy több száz hiteles videófelvétel készült már az UFO-król és sokan kételkednek a létezésükben?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 17:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 nemelfogult ***** válasza:
19%

"A bizonyítékok mennyiségének aránya és a magyarázó ereje miatt elfogadjuk."


Egyébként, ha belegondolsz pont ez van ufo ügyben is. Nincs 100%-os közvetlen bizonyíték (bár talán van, de nem az átlagember, átlagtudós és media kezében), de, ha jól informált vagy, akkor van nagymennyiségű és jelentőségű közvetett bizonyíték, ami mellett nem lehet csak úgy elsétálni. A tegnapi kérdésemre még válaszolhatsz. Tudod, konkrét ufo eset aminek alaposan utánanéztél és az ismeretlen (nem meterológiai lufi vagy Vénusz) kategóriába tennél. Ha beírsz ide és éredekel a téma (?) biztos van ilyen...

2013. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 nemelfogult ***** válasza:
19%

És még általánosságban azok felé akik reflexből támadják a tudomány nevében ezt a témát. Igen, nem szabad mindent készpénznek venni, de az sem jó megközelítés, hogy ufo észlelés, paranormális eset=bulvár=érdektelen= én mint szkeptikus tudós ide nem alacsonyodom le. Így kijelented, hogy, hozzá sem nyúlsz, mert fertőzött téma. A legjobb ellenszere ennek, ha magad mész az esetek után. Ez egyébként lehetséges csak elég nagy emberi, anyagi invesztálást kíván (van aki ezt csinálja, biztos hallottál Sós Tibaorról pl.).

Ha ez nem megy, akkor is sokat olvashatsz ilyesmiről és ugyanúgy kifejlődik egy érzék benned, mint a fizikai, emberi kapcsolatokkor. Az "emberismeret" ami által elég jól el lehet különíteni a hazugságot, zavarosságot az valóstól. Persze a legjobb emberismerő is tévedhet, de azért jó arányban teszi a dolgát.

Igen, ez nem "tudományos" módszer, de az ufo-k és paranormális jelenségeknek mint egésznek csak egy része hard core fizika vagy kémia. Van egy sor más szempont: antropológia, szociológia, pszichológia, kultúrtörténet és a többi ami szintén fontos a megértéséhez.

És mondjuk az utóbb felsoroltak nem éppen egzakt tudományok (azt hiszem ezt minden szkeptikus elismeri), mégis szükségünk van rájuk. Szerintem a legtöbb szkeptikus hozzáállású, tudományos képzettségű ember nem igazán kíváncsi, mert vagy nem volt saját élménye, tapasztalata vagy az első, bulvár szinten feladja.

2013. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
0%
Én viszont inkább a földönkívüliekben hiszek mint mondjuk valamiféle istenben. Lehet,hogy akkor az a több milliárd vallásos ember az idióta. Nem?
2013. jan. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
0%

Érdemes ezt az oldalt elolvasni a témában: [link]

Ebben pedig megemlítik Mózes 2.19-t melyet Nemere István is feldolgoz a novellájában. [link]

Itt egy nagyon komoly anyagot találsz mely a bibliát mai modern szemmel elemzi. Mondhatni a földönkívüliek tudásátadásától kezdve a tízparancsolat- mintegy galaktikus iránymutató, stb. : [link] Itt egy PDF könyvet lehet letölteni. Nagyon klassz.

2013. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 Tom Benko ***** válasza:
45%
@mythos: Pont ez a szép - nem vagy köteles elfogadni. De remélem, nem sértődsz meg, amikor a valóság képen töröl. (Van ilyen...)
2013. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 Tom Benko ***** válasza:
73%

@nemelfogult: Rég volt már, hogy komolyabban utána kellett járnom. Vagy 20 éve volt, hogy este autóztunk, és egy pár szabályosan elhelyezkedő fényfolt körözött az égen. Akkoriban én még komolyabban vettem a mindenféle ezoterikus katyvaszt is, és a földönkívülieket is. Rögtön arra gondoltam, hogy csakis utóbbi lehetett. Utána többször is láttam, mindig hétvégén és este ugyanezt. Innentől elkezdett gyanús lenni, hogy talán teljesen prózai oka lehet. Tényleg az volt, egy szlovákiai diszkó reklámozta magát az égre világítással, mint kis kereséssel kiderült. Ez volt az első csapás az akkori világképemre.

Jelenleg már csak akkor fogok utánajárni, ha komolyabb okom van rá. Sok felvételről ugyanis már ránézésre meg lehet mondani, hogy valami másról van szó. Eleve, magáról a felvételről sem nekem kell bizonyítani, hogy hamis, hanem a készítőnek, hogy a valóságot ábrázolja. Ugyanúgy, ahogy nekem kell bizonyítanom a valóságra tett pozitív állításomat.

2013. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 nemelfogult ***** válasza:
32%

"Jelenleg már csak akkor fogok utánajárni, ha komolyabb okom van rá. Sok felvételről ugyanis már ránézésre meg lehet mondani, hogy valami másról van szó. Eleve, magáról a felvételről sem nekem kell bizonyítani, hogy hamis, hanem a készítőnek, hogy a valóságot ábrázolja. Ugyanúgy, ahogy nekem kell bizonyítanom a valóságra tett pozitív állításomat."


Ebben egyetértek, persze, 100+x nyilvánvaló hamisítvány van. Hogy kinek mit kell igazolni... ez csak akkor fontos, ha valaki hitelességét tényleg kereszttűzbe teszik. Én csinálhatok egy rossz mobil videót valamiről amit érdekesnek találtam és felteszem a youtube-ra. Hátha valaki más is látta, hátha valakit érdekel. Más, ha valaki felteszi a "top secret" NASA videót... az kihívásnak tűnik, bizonyítania kell(ene), hogy autentikus, hogy miképp jutott hozzá, stb.

Azok a felvételek sokszor elgondolkoztatnak, amik hasonló dolgokat mutatnak mint a video kor előttiek és eléggé estlegesek. Vagy amit saját szememmel láttam és a videón is azt látom. Ilyen pl. a hosszú clip a Ferihegy közeli ufokról. Pontosan ilyen mozgású, ilyen megjelenésű jelenséget láttam többször is. Ha fake, akkor olyan csinálta aki látott már ilyet és nagyon bizonyítani akarja. De nagy valószínűséggel nem fake. És persze a nagy anyagban van sok-sok olyan, amit érdemes közelről megnézni. Na mindegy, ahogy mondtam, mindez érdeklődés kérdése is meg szerencse (vagy szerencsétlenség:), hogy valakinek milyen személyes élménye volt.

2013. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
0%
Tom,te se sértődj meg de a vallás hitelességét ugyanúgy bizonyítani kellene mint bármi másét. Én csak ezt írtam. A valóság egyébként őket is sokszor képen törli!
2013. jan. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim válasza:
0%
Teljesen egyetértek azzal, hogy nem szabad minden videót komolyan venni. De azt ne adjátok be nekem, hogy 70-es évekbeli felvételt utómunkáltak. Egyrészt akkor még nem is létezett 3D, másrészt, meg ha úgy csinálták volna mint az akkori filmeket túl sok pénzt és energiát fecséreltek volna olyanba, aminek nincs értelme. Viszont a mai felvételeket, már mégsem nézem, mert nem tudom őket komolyan venni, csak a 80-as vagy az előttieket, mert azokról tudom, hogy senki nem lesz olyan hülye, hogy azért a 10 másodpercért ennyit szarakodjon. Mivel egyébként jó magam is foglalkozom vizuális effektekkel és 3D-vel, ezért tudom, hogy ma is milyen macerás oda maszkolni vagy trackerelni egy űrhajót valahova, nemhogy a 70-es meg 80-as években egy házi videóért.
2013. jan. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 Tom Benko ***** válasza:
100%
@59: És az elômunkálatok?
2013. jan. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!