Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért van az hogy több száz...

Miért van az hogy több száz hiteles videófelvétel készült már az UFO-król és sokan kételkednek a létezésükben?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 17:57
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 nemelfogult ***** válasza:
26%

Ha időtök engedi ezt nézzétek meg. Választ kaptok mindenre. UFO téma a 22. perctől. Ezt a fimet kötelezővé tenném iskolákban. Tárgyilagos, bizonyított adatokkal, tényekkel. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=20EW..


Youtube azt mondja "This video does not exist". Mióta? Vagy nem teljes a link?

2013. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
21%

Tom Benko!

Nem fogok leállni veled vitázni mert te úgyis a te nézeteidben hiszel és minden áron azt sulykolod magadba.Te nem szkeptikus vagy még távolról sem.Hidd el hogy vannak olyan dolgok amikre a tudomány és a tankönyvek nem fognak választ adni.Sok ismerősöm van többek közt ápolónők,orvosok...Akik meséltek érdekes dolgokat amit láttak/tapasztaltak és biztosak benne hogy kell lenni valaminek amit úgy hívnak "természetfeletti".(Mondjuk ez nem pont ebbe a témába illik).De az ilyen emberek mint te akik elzárkóznak ettől úgyse fogják látni vagy tapasztalni.Legyen neked igazad hogy UFO/Alien Nincs ebben a formában és egy egysejtű ből lett mindez ami ma körülöttünk van.(Sokkal reálisabb :D.)

2013. jan. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
73%

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=20EW..

Így teljes a link. És tény hogy UFO-k vannak. Vagy több ezer ember halucinál?

De nézzük másként. Repülő fákat senki nem látott még. Vagy felfelé folyó vizet. Viszont repülő csészealjakat rengetegen, és majdnem mind hasonló. Több ezer, több tízezer beszámoló van a vilgág minden részéről, és még a középkorból is vannak beszámolók. Komolyan valaki megkérdőjelezi a földönkívüliek létezését?

2013. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 nemelfogult ***** válasza:
73%

@mythos

Persze, van elvakult szkeptikus mint ahogy elvakult ufo hívő is. Utóbbira jó példa egy ismerősöm, aki kicsit bajban volt computerileg és a bejövő spam egy részét is alien üzenetként értelmezte, sőt, még számmisztikát is belevitt:)

A szkepticizmussal semmi bajom, mindenkinek így kellene hozzáállni bármihez és főleg amit medián keresztül ismer meg. Még itt GYK-on is írt vissza nekem szkeptikus akinek teljesen elfogadható érvei voltak, Benko is válaszolt úgy kérdésemre amivel nem volt problémám.

Arra viszont kíváncsi lennék, hogy, ha egy elvakult szkeptikusnak lenne személyes ufo/alien élménye, hogyan kezelné. Ha mondjuk Tom Benko nem jól beazonosítható diszkó fényeket látna (amivel kapcsolatban helyes is, hogy elveti), hanem pl. kiesne 2-3 óra az életéből miközben autót vezet. Sőt, a családjával is ez történik az autóban, szóval nem írhatja le, teheti félre. Igen Tom, ilyen megeshet, mert velem megesett:)

Szóval ilyen esetben csak a sajátját tenné a megfejthetetlen kategóriába vagy elkezdene érdeklődni és kicsit kinyílna a világ?

2013. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
0%

Ismét igazat írsz.

A szkeptikusokkal nekem sincs bajom mert valamilyen szinten én is az vagyok.Csak azokat az embereket nem csípem akik minden áron kizárják az ufokat vagy a természetfeletti dolgokat. Benko is ilyen szerintem.Tény hogy normálisan ír és nem ír összevissza baromságokat de nem tudom miért kéne elfogadnunk olyan dolgokat amire nincs bizonyíték vagy hiányosak az adatok.Azért mert a tankönyvek ezt tanítják nembiztos hogy igaz.Középiskolás koromban a biológia tanárom (aki előtt emelem a kalapom mert szerintem nagyon nagy elme) tv-be is szerepelt Vulkánokat tanulmányozott személyesen elkezdte tanítani nekünk az evolúciót.Minden 3.mondat után tettünk fel neki kb 3 kérdést hogy "miért?". És ő is elmondta hogy Rengeteg minden van amit nem tudunk és nem értünk de ez az elfogadott ezt kell megtanulni.Egyszerűen nem értem hogy pl Benko miért olyan holt biztos ebben.Én senkit nem akarok meggyőzni hogy Idegenek nincsenek és Ufo-k is csak képzelgések én csak annyit kérnék hogy a másik oldal se akarjon meggyőzni senkit se hogy az egész téma baromság.

Ilyen kevés tudással ne ítélkezzen senki!

2013. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 Tom Benko ***** válasza:
66%

@mythos: Az evolúcióban azért vagyok biztos, mert kifejezetten sok oldalról megtámogatott elmélet, rengeteg bizonyíték támasztja alá. Az alternatívnak kikiáltott elméletek jórészt hazugságok, a maradék pedig egyszerűen semmitmondó. Az, hogy a biológiatanárod hol szerepelt, semmit nem jelent abban a tekintetben, hogy mennyire érti az evolúciót. Illetve de, akkor, ha kifejezetten ilyen témájú műsorban szerepel.

Tanítani valóban azt kell, ami a könyvben van. A hogyan, az már tanári egyéniség kérdése. Viszont a könyvbe kerüléshez igen komoly alátámasztottsággal kell rendelkeznie.

Végül a kérdéshez kapcsolódóan: ha történne velem emlékezetkiesés, akkor először elkezdenék általam ismert okokat keresni mögötte, és ha ilyet nem találok, akkor kezdek el szélesebb körben érdeklődni. Először orvosnál méghozzá idegorvosnál kérdezném meg, mi okozhat ilyet és milyen feltételekkel, utána, ha ez nem felel meg az általam ismert feltételeknek, akkor lépnék szélesebb körbe. Sajnos ez általában fordítva szokott történni - Józsi bácsi elveszti eszméletét, ijedtében körberohanja a falut, kiszáll minden bulvárbanda, Józsi bácsi meg híres lesz. Aztán amikor valaki megpedzegeti, hogy talán teljesen közismert és racionális oka van a jelenségnek, akkor Józsi bácsi, rémületében a presztízsveszteség és nevetségessé válás miatt, visszatámad, nyomdokvizén jópár csőlátású "ufológussal". Közben folyamatosan színesedik a sztori, főleg amikor Józsi bácsi megrémül, és a végén már szegény öreg komplett űrháborút vezérel le az ötperces epilepsziás rohama alatt.

2013. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van Neked Is.

De mi van akkor amikor amikor nem Józsi bácsival történik ez hanem Béla bácsival akinek van 4 barátja akik végignézték hogy elviszi egy UFO. Persze a 4 barátnak nem hisz senki ezért halálra ítélik őket gyilkosságért.Majd hirtelen (pár nap múlva) előkerül Béla aki azt hiszi hogy csak pár óra telt el.Meglepődik mindenki majd előveszik a a hazugságvizsgálót.A vizsgált kimutatta hogy mindenki igazat mondott.A haverokat felmentik és mindenki hazament.

Persze lehet cáfolni ezzel a sztorit is.Nézd meg a korábban belinkelt filmet kérlek.Tanulságos.

2013. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 nemelfogult ***** válasza:
73%

@mytos

Én is így látom a dolgokat. Sajnos nincs sok esély, hogy a hard core szkeptikusok túllépjenek egy ponton. Tényleg, ufo/alien ügyben csak, ha személyes élményük lesz és merik felvállalni. Az evolúcióval még nehezebb, mert az szinte vallásos párharccá vált. És evolúció nyilvánvalóan létezik, de mindent nem magyaráz meg, így szerintem a sarkított vélemények mindig hamisak lesznek.


@tom benko “ha történne velem emlékezetkiesés, akkor először elkezdenék általam ismert okokat keresni mögötte, és ha ilyet nem találok, akkor kezdek el szélesebb körben érdeklődni.”


Tom... én csak a saját esetemet írtam le példaként. Gondolhatod, ha komoly időkiesés történik, emlékezetkieséssel és mégis sértetlenül megérkezem uticélomhoz, akkor megijedek, mert masszív anomália vagy az agyamban vagy másképpen. Ha az utastársam is pont így éli meg, akkor a te logikus agyaddal nézve is nagyon furcsa dolog kellett történjen. Mondjuk az általad említett epilepsziás roham két embernek egyszerre plusz baleset nélkül vezetve kicsit gyenge magyarázat. Orvossal is beszéltem. Van még x furcsa bizonyítéka ennek a dolognak, de itt nem személyes esetet akarok analizálni csak egy példa volt, amire egész életemben nem találtam magyarázatot és valószínű már nem is fogok. Még annyit hozzá, hogy azt sem mondtam, hogy ufo térített volna el bár nincs kizárva, sőt elég valószínű.

Mindenesetre jó példa volt, hogy nem kell ismeretlen Béla bácsi sztorijának valóságán gondolkoznom, hanem magam felé tudom, hogy hitele van legalább egy történetnek. Ha veled ugyanez, ugyanígy megtörtént volna , plusz tudnád a többi részletét is, akkor nem lennél ilyen fölényes.

Persze nem akarom az igazamat ráderőszakolni és gondolhatod azt is, hogy az egészet csak kitaláltam, hogy kötekedjek veled... Ezt te kell eldöntsed és nem kétlem, ha ennyire ragaszkodnék a szkeptikus dogmáimhoz mint te, akkor mit fogsz gondolni. (Egyébként az ilyen jellegű anomália sok száz, ha nem több emberrel előfordult már csak kevesen tudnak róla, mert majd mindenki tök hülyének nézné őket és, hát a legtöbb embernek van egy munkahelye, családja, kötelességei... gondolom érted).

2013. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!