Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szoktátok nézni az Ősi idegene...

Szoktátok nézni az Ősi idegeneket a History-n? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Jó dumákat nyomnak benne mi? :) Tegnap épp arról volt szó, hogy az idegenek miatt váltunk ilyen intelligensé, mert módosították a dns-t több százezer vagy nem tudom mennyi évvel ezelőtt. Talán 50 000? Nem tudom.. Sokat beszéltünk erről régebben

2013. jan. 18. 19:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
32%

Na ha annyira mese az egész akkor cáfolja már meg tudományosan valaki, ne csak a levegőbe beszéljen és fröcsögje a hülyeségeit!

Én is azt tanultam a suliban, hogy a piramisok építését nem ismerjük, csak elméletek vannak rá, de azok ezer sebből véreznek és nem állják meg a helyüket. Tényleg hogy tudtak ilyen pontosan összeilleszteni a nagy köveket hmmm?

Kérek egy linket ami részletesen elmagyarázza ezt, és hihető!

Amit az utolsó mondott itt az se sokkal jobb, mert mindent rá akar húzni mindenre, általánosít mindenre, így persze nem állja meg a helyét. Miért ne lehetne realitás hogy egy állat fejét rakjuk az emberre, ha tudjuk annak a módját amit a mai orvos tudomány nem tud???

Ne a mai fejlettségi szintünkkel akarjuk már megmagyarázni a dolgot.

Én azt is elfogadom, ha valaki elmagyarázza hogy ez a sorozat miért hülyeség, DE AKKOR magyarázza el tudományosan, ne mellébeszéljen!!!

Persze van hogy elszállnak a sorozatban már, és hihetetlen magyarázattal jönnek elő, mert egyrészt elméleti vonalat mutatnak be, amit csak annyira tudnak bizonyítani, amennyi ismeret a rendelkezésükre áll, és ezt a hiedelmet tudják még tovább fokozni, pont emiatt. Pl. ha az isteneket földönkívülieknek vesszük, akkor az erre épített gondolatmenet lehet durván sci-fi-be illő is, miért ne lehetne? Szóval még mindig várjuk azt, aki meg tudja cáfolni ezt a sorozatot.

2013. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%

#20 vagyok. Szerintem félreértettel. Nekem nem kell bizonyítanom semmit. Nem vagyok sem építész, sem biológus. Én, mint átlagember (remélhetőleg átlagos tudással és értelemmel), csak a kétségeimet fogalmaztam meg a sorozatban elhangzottakkal kapcsolatban. Én még nem láttam egyetlen egy mitológiai lényt sem (se élőt, se holtat, se fosszíliát). Nem láttam még ősi repülő szerkezet működés közben, vagy múzeumban kiállítva. Nem láttam még olyan ősi szerszámot, vagy szállítóeszközt, amelyen a "Made in Tatooine" felírat szerepelt volna, vagy bármely más jel utalt volna a földönkívüli eredetre. Bizonyítékot vársz a kétkedőktől, de a sorozat készítőitől nem?

Én elfogadom azt, hogy 10-100-1000 év múlva az orvostudomány képes lesz egy állat fejét egy ember nyakára operálni. Elfogadom azt is, hogy létezhet olyan földönkívüli civilizáció, aki akár most, akár 5000 évvel ezelőtt képes lehet(ett) erre. A kérdés mindkét esetben csak annyi, mire is jó ez. Szerintem, ha egy macska fejét operáljuk egy ember testére, akkor lesz egy macskánk emberi testtel. Mire jó egy macska emberi testtel? Amíg egy ilyen egyszerű kérdésre nem kapok választ (és a sorozat készítőitől nem kaptam), vagy nem látok egyet a saját szememmel, addig számomra a sorozat nem elméleteket ismertet, hanem hülyeségeket.

2013. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
27%

21-es voltam, tehát a válaszom:

Nem is kell látnod mitológiai lényt, hisz ha úgymond istenekről beszélünk, és azok a földönkívüliek, TEHÁT ők nincsenek most itt köztünk, csak megfigyelnek jelen állapotunkban, vagy még azt sem.

Ősi repülő szerkezet, tehát egy idegen űrhajó, az meg nincs a földön, mivel azt simán elpusztíthatták, vagy elvihették, hogy az utókornak ne maradjon meg, mert nem szeretnék, hogy a technikai fejlődésünket ez határozza meg.

Ez teljesen következetes eddig, nem?


Mire jó a macskafejű ember pl? Mondjuk sikerült a műtét, és ez a macskafej emberi módon is tud viselkedni, mondjuk beszélni. Plusz macska tulajdonságaiból is tud egy párat, ezt sem lehetetlen kivitelezni.

Tehát ott áll egy ilyen "ember". Mit von le ebből egy sima ember aki először lát ilyet az ókorban? LEBORUL előtte és istennek tekinti, mert nem normális dolog, ilyet még nem látott. Egy ilyen macska-embert használhattak az idegenek az emberek irányítására is. Miért kellett ez nekik? Egyrészt kísérleteztek, másrészt nem akartak több idegent bevonni a feladatba. Ennyi.

Tessék, itt a magyarázat.


A mai ember már nem tenne ilyet, mert felkészült már sok mindenre és máshogy tekint az új dolgokra. Nem beszélve, hogy a filmekben "mindent" láttunk már.


Azt én is elismerem, hogy sok olyan dolog is van ebben a sorozatban ami már túl sci-fi. De sok elmélet valódi alapra épít. Pl. a piramisok megépítése, hogy csak egyet emeljek ki.


Mondom, én várom a kritikát, ami tudományosan megcáfolja a sorozatot teljes egészében, de még magyarul én nem olvastam ilyet, más nyelvtudásom meg nem a legjobb.


Lelkes vagyok az ilyen elméletekre, ezért is tetszik ez a sorozat. Amúgy ezen a csatornán van olyan dokumentumfilm is, ami pl. egész logikusan elmagyarázza a Machu Picchu megépítését is, emberi eszközökkel, és semmiféle földönkívüli dolgot nem visz bele.

Az valószínűleg 100%-osan tudományos, esetleg 1-2 adat pontatlan.

Ezt csak azért mondtam, mert ez a csatorna vetíti ezt is, és nekik a nézettséget növelni kell, ez éri meg nekik, de nem ilyen sorozatokkal van tele.

2013. febr. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
87%

"Nem is kell látnod mitológiai lényt, hisz ha úgymond istenekről beszélünk, és azok a földönkívüliek, TEHÁT ők nincsenek most itt köztünk, csak megfigyelnek jelen állapotunkban, vagy még azt sem. "

És mi van, ha nem is voltak itt földönkívüliek? Mi van, ha az ember csak tényleg kitalálta a mitológiai lényeket, mondván: miért fúj a szél? Honnan jön az a levegő? Megvan: biztos egy óriás fújja a világfa lábától. Na ennyi volt egy lényt kitalálni. Ez évszázados fejlődés eredménye, több évszázad+több ember=többféle mitológiai lény.


"Ősi repülő szerkezet, tehát egy idegen űrhajó, az meg nincs a földön, mivel azt simán elpusztíthatták, vagy elvihették, hogy az utókornak ne maradjon meg, mert nem szeretnék, hogy a technikai fejlődésünket ez határozza meg. "

Vagy: csak az emberek évezredek óta szeretnének repülni, ezért kitalálnak egy mondát egy repülő szekérről, repülő szőnyegről, seprűről stb. Kultúrától függően.


"Ez teljesen következetes eddig, nem?"

Csak ha feltételezed, hogy földönkívüliek jártak itt, erre viszont semmi bizonyíték nincs.


"Mire jó a macskafejű ember pl? Mondjuk sikerült a műtét, és ez a macskafej emberi módon is tud viselkedni, mondjuk beszélni. Plusz macska tulajdonságaiból is tud egy párat, ezt sem lehetetlen kivitelezni.

Tehát ott áll egy ilyen "ember". Mit von le ebből egy sima ember aki először lát ilyet az ókorban? LEBORUL előtte és istennek tekinti, mert nem normális dolog, ilyet még nem látott. Egy ilyen macska-embert használhattak az idegenek az emberek irányítására is. Miért kellett ez nekik? Egyrészt kísérleteztek, másrészt nem akartak több idegent bevonni a feladatba."


Vagy! Régen a sámánok felhúzták a lenyúzott állat bőrét, hogy átvegyék az erejét. Néhány évszázad alatt ebből simán kialakul a macskafejű ember képzete, különösebb külső beavatkozás NÉLKÜL!


A gond a sorozattal az, hogy olyanokba kever UFO-t, amit UFO-k nélkül is lehet kivitelezni.


Pl: piramisok: igaz, nem tudjuk hogy építették, de a legtöbb elmélet mind kivitelezhető. A gond az, hogy a több lehetséges megoldás közül nem tudjuk melyik az igazi. Egyébként a piramis építéséhez rámpát használtak, aminek egy darabját megtalálták a kőbányában.

2013. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Tényleg kivitelezhető volt a piramis építése, vagy csak egy elmélet? A sok száz közül... Hány rámpát találtak? Ha keveset, akkor miért csak annyit? Mivel bizonyított hogy így építették? Mert ezt leírták egy könyvben? :)

Miért nem volt sír a piramis belsejében? Mi a piramis építésének az oka? Miért kellett hajszálpontosan az égtájakra tájolni ezen építményeket? Miért mutat pontosan egy csillagkép felé?


Amit írtál előtte persze az is lehetséges az istenekkel kapcsolatban, de közel sem elég. Miért? Hogy találták ki ezeket a hiedelmeket, hogy ennyi ember behódolt nekik? Miért volt ez ennyire hihető?

Mert pl. nekem egyáltalán nem motiváló, egyáltalán nincs késztető erőm rá hogy higgyek ezekben.

2013. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Ha keveset, akkor miért csak annyit?"

Mert kőből volt, és azóta elhasználták (elég nagy volt az egyiptomiak kőfelhasználása, simán elképzelhető, hogy feldarabolták és beépítették máshol)


"Mivel bizonyított hogy így építették? Mert ezt leírták egy könyvben?"

Bevallom, ennek nem jártam utána. Én ezt a műegyetemen egy tanáromtól hallottam ezt, az nekem elég (főleg mivel a tanár építőmérnök és ilyenekkel foglalkozik).


"Mert pl. nekem egyáltalán nem motiváló, egyáltalán nincs késztető erőm rá hogy higgyek ezekben."

De te ismered a fizika törvényeit. Neked nem csoda a mágnes, nem ismeretlen dolog a fény, stb. Az ő világukat még "csodák" hatották át.


Egyes észak amerikai indiánoknak volt egy fehér bőrű, vörös hajú Istene - ma már tudjuk, hogy a vikingek miatt alakult ki. És ez csak egy egyszerű ember volt, ha ez elég volt Istenek kitalálásához, akkor bármi elég.

2013. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Igen, amit 92-es írt, arra én is szoktam gondolni. Miért hihetőbb hogy nem csak egyszerűen az emberek fantáziájából születtek? Hiszen akkoriban alig tudtak az emberek valamit a világról. És hát teljesen normális hogy voltak akik ilyen vagy olyan dolgokat kitaláltak. Az emberi elme éppen emiatt is olyan különleges. Másrészt viszont mikor olyan képeket mutatnak ahol űrhajószerű valamik láthatóak, vagy földönkívüliekre (mármint erre a nagyszemű lényekre) hasonlító alakokat, azok tényleg elgondolkodtatóak....
2013. febr. 8. 21:19
 28/28 anonim válasza:
Nagymamám szokta nézni néha :) én eleve nem nézek TV-t, ez a műsor pedig szerintem csak egy áltudományos agymosás. A History Channel sem olyan már egy ideje, amilyen régen volt. Kár :(
2017. okt. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!