Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikus és Ufó kutató...

Szkeptikus és Ufó kutató közötti beszélgetés. Szerintetek is így van?

Figyelt kérdés

Szkeptikus és ufó kutató beszélgetése:

-Nincsenek itt földönkívüliek, ufók, badarság az egész, mutass róla fotót!

-Tessék itt egy fotó * mutatja*

-Ó ez túl homályos, pixeles, ufókról miért nem készül jó minőségű fénykép? Olyat mutass!

-Tessék itt egy jó minőségű, tisztán kivehető kép *mutatja*

-Ó de hát ez semmit sem ér, mert meglehet csinálni PS-be, mutass videót!

-( Akkor minek kérsz ilyet ha úgyis ráfogod hogy kamu?) Tessék itt a videó amit kértél!

- Ó de hát ez simán kamu, mert ilyet már tudnak csinálni, a filmekben is sokkal jobb effektekkel már...

-( Véletlenül se jusson eszedbe hogy azt profik csinálják csapatokban, nem pedig egy kocka a laptopja előtt, de jó.. természetesen mindig jön az "5 perc alatt megcsinálom én is szerkesztőbe " szöveg, de mégsem mutattak még egy ilyet sem aki ezt állítja)

-Mutass nekem szemtanúkat!

- Tessék, 500 állampolgár.

-Miért mindig csak 10-es IQ-jú emberek látnak ufókat? Miért nem valami magasabb beosztású ember?

-Nem értem, mi köze van az IQ-hoz egy jelenség megfigyelésével kapcsolatban. A megállapításod téves. Vannak ilyen emberek: katonák, űrhajósok, rendőrök, pilóták, stb.

-Ó ezek csak pletykák, meg kamu írások, biztos kiforgatták a szavát vagy sosem mondott ilyet!

-*Megmutatja a vele készített VIDEÓ interjút*

-Ó de hát ezek hazudhatnak, meg nemnormálisak, szellemileg visszamaradottak, ja és pénzért csinálják MINDIG, egy kivétel sem lehet!

-Tök jó hogy nem normális rendőreink és katonáink vannak akik az államot védik és fegyvert adnak a kezükbe, valamint az űrhajós is csak addig nemzeti hős, amíg nem beszél ufókról, utána már dilinyós...kérted az embereket, tessék hát megmutattam őket, igenis nagyon sokan vannak. Igen csak gyenge érv mindenkire ráverni a pénzért csinálja dumát.

-Jó, majd ha az amerikai elnök bejelenti akkor elhiszem!


MAGYARUL: Akármit mutathatsz egy szkeptikusnak, fölösleges. :) Mindenbe bele fog kötni. Ha adsz neki olyat amit kér, abba is beleköt. Hányszor olvastam, hogy ménem valami "fejes" beszél az ufókról, aztán jött a hír egy miniszterről, aki fejes, de érdekes módon ezt sem fogadták el hogy "jajj hazudik!". De lemerném fogadni, hogy ha Obama jelentené be, akkor is belekötne hogy " alá van mondva a szöveg, nem eredeti, ez kamu, ez csalás, pénzért csinálja ,jéé már obama is hülye lett?" stb. :DDDD



Azt azért elárulná valaki, hogy mi haszna van egy olyan embernek a dologból, aki elmegy egy kutató szervezethez, elmondja a történetét, de kéri hogy ne mondják el senkinek, ne közöljék a nevét és adatait, csak rögzítsék az esetet és pénzt sem kért érte és csak tudni szeretné mi történt, minek volt a szemtanúja?



2013. aug. 4. 19:58
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
62%
Azért az sokat elárul az egész UFO mizériáról hogy 2013-ban még mindig azt kell bizonygatni hogy vajon léteznek e.
2013. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

"Ez nem igaz.Egy darab hiteles videó, vagy fotó nem került még a szemem elé."

Az már a te problémád hogy nem került a szemem elé. Sok fotó van amin megállapították számítógépes elemzésekkel is, hogy az a tárgy nem CGI, tényleg ott van, meghatározták a méretét stb. Az már más hogy egyeseknek ez fáj és folyton a hoax szót verik agyba főbe.


" Kedves kérdező, abban a mesében hiszel, amiben akarsz, de miért várod el másoktól is, hogy elhigyjék?"


Hol írtam hogy elvárom? Nem várok el én senkitől semmit. Ez az ezotéria UFO kategória. Így érthető hogy ufókkal kapcsolatos kérdéseket tesznek fel minden nap. Csak jön a szkeptikus és akkor elkezd vinnyogni, h "Ez nem igaz, ez nem igaz, ilyen nincs, akkor bizonyítsd, mert ez nem igaz"

Hát akkor nem hiszi el, miért kellene bizonyítanom neki bármit is, ha meg a téma nem tetszik neki akkor el lehet menni.


"Azért az sokat elárul az egész UFO mizériáról hogy 2013-ban még mindig azt kell bizonygatni hogy vajon léteznek e."

Attól függ ki mit tart bizonyítéknak. Nekem már rég bizonyított.


" Nem bújócskázunk velük, mert mi sem örülnénk neki..."

Ez csak a te véleményed. Attól hogy te ezt gondolod, még nem biztos, hogy egy másik faj így gondolja.

-én sem venném fel olyannal a kapcsolatot aki a saját fajának vérét ontja ( ergo kétlem, hogy ha te ezt látnád nem rohannál oda közéjük hogy hurrááá itt vagyunk!)

- ha ide járnak mégis mi hasznot hozna nekik ha felveszik hivatalosan a kapcsolatot?

- az már a mi problémánk, hogy nem örülünk neki,

de szerintem ők magasról tesznek rá

Találtam ide egy nagyszerű idézetet : "Néhányan egyfolytában azon vannak, bizonyítékot kell adnunk számotokra ittlétünkről. Ismételten elmondjuk, amíg bele nem fáradtok e kijelentés újra és újra meghallgatásába, minket egyáltalán nem érdekel hisztek-e nekünk vagy sem. Sokkal hatékonyabban tudunk tevékenykedni a háttérben, és közel sem vagyunk annyira naivak, hogy csak azért fedjük fel teljes nyitottsággal önmagunkat, hogy a ti elvárásaitoknak megfeleljünk"

2013. aug. 4. 23:32
 13/42 BlackSword ***** válasza:
0%

"- ha ide járnak mégis mi hasznot hozna nekik ha felveszik hivatalosan a kapcsolatot? "


És még én vagyok egysíkú...


De mondjuk egy haszon: A világ felfedezése...


Másrészt egy rossz kapcsolatfelvétel (bújócskázás) akár háborúhoz is vezethetne... És még ok is lenne rá: triviális példában: Te mit szólnál, ha valaki kéretlenül, váratlanul megjelenne a kertedben??? ugye hogy nem tetszene???

2013. aug. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 BlackSword ***** válasza:
Ja, és még valami: a "nekem bizonyított" paradoxon, mivel csak a hit lehet szubjektív, a bizonyítéknak objektívnek kell lennie... A szubjektív bizonyíték nem létezik...
2013. aug. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

"Hol írtam hogy elvárom? Nem várok el én senkitől semmit. Ez az ezotéria UFO kategória. Így érthető hogy ufókkal kapcsolatos kérdéseket tesznek fel minden nap. Csak jön a szkeptikus és akkor elkezd vinnyogni, h "Ez nem igaz, ez nem igaz, ilyen nincs, akkor bizonyítsd, mert ez nem igaz"

Hát akkor nem hiszi el, miért kellene bizonyítanom neki bármit is, ha meg a téma nem tetszik neki akkor el lehet menni."


OK, akkor felteszem máshogy a kérdést: mit vársz válasznak? Hogy megsimogassuk a buksidat, hogy milyen okos vagy? Úgy döntöttél, hogy hiszel valamiben, és hogy egyes állításokat bizonyítéknak fogadod el. Rendben. Más meg abban hisz, hogy Jézus Isten fia volt. A harmadik meg abban, hogy ha nem vigyáz, akkor hangyaként születik újjá.

Ez van.

És igen, vagyunk egy páran, akik akkor hiszünk el dolgokat, ha azokra van tudományos bizonyíték.

Egyébként nemrég olvastam valahol, hogy az egész ufóbiznisznek tökre betettek az okostelefonok, mert már a fél világ fényképezőgépes mobilokkal rohangál mindenhova, aztán rohadtul nem sikerül senkinek sem egy rendes ufót lefényképeznie vagy levideóznia valahogy...

Egyébként tessék, belinkelheted ide is a megcáfolhatatlan bizonyítékaidat, ha szerinted az ufók létezésének elfogadása nem hit kérdése...

2013. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Shai-Hulud ***** válasza:
45%

"Találtam ide egy nagyszerű idézetet : "Néhányan egyfolytában azon vannak, bizonyítékot kell adnunk számotokra ittlétünkről. Ismételten elmondjuk, amíg bele nem fáradtok e kijelentés újra és újra meghallgatásába, minket egyáltalán nem érdekel hisztek-e nekünk vagy sem. Sokkal hatékonyabban tudunk tevékenykedni a háttérben, és közel sem vagyunk annyira naivak, hogy csak azért fedjük fel teljes nyitottsággal önmagunkat, hogy a ti elvárásaitoknak megfeleljünk""


Végig gondoltad amit leírtál??? :-D

Nos, elemezzük csak egy kicsit!

"Ismételten elmondjuk, amíg bele nem fáradtok e kijelentés újra és újra meghallgatásába, minket egyáltalán nem érdekel hisztek-e nekünk vagy sem."

Szóval addig mondják, míg meggyőznek minket arról, hogy nem érdekli őket, hiszünk-e nekik... De akkor miért is akarnak meggyőzni minket? Ez egy marhaság kérem szépen.


"Elég sok hiteles fotó van,..."

Mondd, te hogyan döntöd el egy fotóról, hogy hiteles?


"a boszorkányégetések idején is rengetegen látták" Nem kellene összehasonlítani, teljesen más eset."

Nem más. A boszorkányok pontosan olyan nem létező lények, mint a jelenleg idelátogató idegenek (szürkék, reptoidok, plejádiak, és társaik).


"Igen, de butaság és elfogultság rásütni az összesre, hogy az lenne."

OK, akkor bizonyítsd be légy kedves valamelyikről, hogy nem hamisítvány.


"A műszerek biztosan sokkal stabilabb támpontot jelentenek, mint a pilóta szeme... "

Ez nem teljesen igaz. "

DE, EZ TELJESEN IGAZ.

Páran itt ismernek, és tudják, hogy repülő mérnökként végeztem, és én határozottan állítom, hogy ez így igaz.


"A műszerek már jeleztek ufó aktivitást. Most ha jelzi a műszer, látja is a pilóta, akkor nem beszélhetünk hallucinációról. "

Kérlek, mondd már el légy kedves, hogy MELYIK műszer jelez egy repülőgépen UFO aktivitást? Mert nekem pár gépre van típusvizsgám, de egyiken sem tudok ilyen műszerről.

Legalább ne hamis érveket használj az igazad bizonygatására.


"Nos szerinted mit csinál egy ufó kutató? "

Nem tudom. Ezért is szeretném megtudni, hogy hol képezik őket, hátha utána lehetne nézni a tananyagnak, vizsgakövetelményeknek, és ilyenek. Nos, szerinted hol képezik az UFO kutatókat?


Pedro

2013. aug. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

"senkinek sem egy rendes ufót lefényképeznie vagy levideóznia valahogy... "

De igen, csak ha már túl jó a felvétel, rámondod hogy ez egy sz*r CGI!


"Mondd, te hogyan döntöd el egy fotóról, hogy hiteles? "

A korai években nem tudtak CGI-vel hamisítani. Persze már ekkor is lehetséges volt a csalás fotómanipulációval, DE Sok fotót alaposan átnéztek számítógépek segítségével, amivel megállapítható ott van-e a tárgy, tömör-e, mekkora, össze van-e vágva a kép vagy nincs, mekkora a mérete stb. nem sorolom fel mindet, főleg ha sorozatkép készül. És igen is vannak ilyenek, amikkel nem tudtak mit kezdeni mert nem süthető rá a csalás.


"A boszorkányok pontosan olyan nem létező lények, mint a jelenleg idelátogató idegenek"

Ezután már nem is tudom minek vitatkozok veled, hisz bármit ír az ember neked az tökmindegy.


"OK, akkor bizonyítsd be légy kedves valamelyikről, hogy nem hamisítvány. "

Már be lett egy jó párra bizonyítva, de ezt már leírtam föntebb. Az már egyéni probléma hogy a szkeptikusok nem vesznek róla tudomást.


" MELYIK műszer jelez / Legalább ne hamis érveket használj az igazad bizonygatására. " Radarnak hívják kérlek, tudod RADAR. Ha a pilóta jelenti hogy lát valamit, megüzeni a központnak , majd a központ visszaigazolja hogy ők is látják a radaron, ha nem még pluszba szabad szemmel is (volt rá példa)


"Nem tudom. Ezért is szeretném megtudni, hogy hol képezik őket, hátha utána lehetne nézni a tananyagnak, vizsgakövetelményeknek, és ilyenek. Nos, szerinted hol képezik az UFO kutatókat? "

Tényleg nem tudod, ezért is jár a hülyeség a szkeptikusok között hogy őket képzik mint valami suliban :DD. Honnan szedtek ilyeneket, de komolyan?

Ufó kutató bárki lehet. Ugyanúgy lehet ufó kutató egy rendőr, de ugyanúgy egy asztrobiológus és csillagász is. Ilyenekből is vannak, szóval ezek nem buta emberek.

Régebben úgy volt, hogy ha valaki komolyabban akart foglalkozni ezzel a témával és kutatni, akkor csatlakozott egy ufó kutató csoporthoz. Ide érkeztek ugye a bejelentések, felvételek vagy a szemtanú maga ment be stb. Ekkor eldöntötték, hogy akarnak-e az esettel foglalkozni avagy sem. Saját pénzből kiutaztak a helyszínre, és itt kicsit hasonlít a rendőrségi vizsgálathoz a dolog: kikérdezik külön külön a szemtanúkat, esetleg keresztkérdéseket is feltesznek, felmérik a terepet van-e valamilyen elváltozás ha esetleg leszállt az ufó, reprodukálják az esetet stb. Ezeket persze lejegyzetelik és az archívumba kerül.

Nagyon nem úgy van ahogy egyesek gondolják, hogy az ufó kutatók degeszre keresik magukat. Ez amolyan komolyabb "hobbi", szóval nem munka, ez mellett van rendes melójuk is. Közben persze kiadhatsz könyvet, tanulmányt, amit szintén önerőből és saját pénzből kell kiadnod ( aki ért ehez tudja hogy nem olcsó), ha esetleg veszik és viszik, akkor visszajön a pénz és talán keresel rajta valamennyit. De ebből nem lehet megélni. Ahoz igazi bestsellert kellene írni, ami elég ritka ezen a területen, max Daniken jut eszembe, de ő meg nem is a modern dolgokkal foglalkozik.

2013. aug. 5. 02:56
 18/42 anonim ***** válasza:
12%
Ha egy város látná az ufót, akkor sem hinnék el. Mindent kitalálnak: tűzijáték, léggömb, lámpás, titkos repülő, hologram. Ezeknek az sem lenne meggyőző, ha az idegenek óriás hajókkal jönnének a Földre.
2013. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

"Én simán elhiszem, hogy rajtunk kívül van más létforma is a Földön kívül, de az annunaki szappanoperákat, amiket költenek hozzá egyesek, na azt nem veszi be a gyomrom."


Az "annunaki szappanoperákat" több ezer éve írták le a sumérok, de mi találtuk ki .


"A boszorkányok pontosan olyan nem létező lények, mint a jelenleg idelátogató idegenek"


A boszorkányok pont olyan valóságosak, mint te vagy én, csak te nem tudod mit takar pontosan ez a szó :-)


"Már be lett egy jó párra bizonyítva, de ezt már leírtam föntebb. Az már egyéni probléma hogy a szkeptikusok nem vesznek róla tudomást."


Pontosan, most nincs kedvem kikeresni azt a több százat, de egyet azért belinkelek, ami talán Roswell után a leghíresebb, tessék a Los Angelesi csata :

[link]

Az össze-vissza repülő UFO-kat több millióan látták, beleértve a katonaságot is, akik azonnal tüzet nyitottak rájuk . Tesség archív videó felvétel az esetről :

https://www.youtube.com/watch?v=5m7736RMBEg

(még mielőtt valaki belekötne, az 1942-ben készült, ez azt jelenti nem voltak még HD-s felvételek)

Na ezt magyarázzátok meg :-)


OM

2013. aug. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
67%

Ennek az értelmetlen szösszenetednek a pandantja is leírható.

Egy „hívőt” semmivel sem lehet eltéríteni a butaságaitól. Még az egészen nyilvánvalótól sem. Sokan még azzal sincsenek tisztában, amit hinni vélnek. Egyik sztárunk itt Icke, kevésbé gyakran előforduló név Däniken. Olyan hülyeségeket lehet olvasni róluk, hogy ihaj. Egyesek olyan kijelentéseket tulajdonítanak nekik, amit nem mondtak, nem írtak.

2013. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!