Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A naprendszer bolygóin és...

A naprendszer bolygóin és holdjain lehet intelligens élet?

Figyelt kérdés

Lehet-e élet ezeken?

Például ezen:

[link]

Igencsak keveset tudunk róla!

Mondjuk ha nem is a felszíni, hanem felszín alatti?

Pl. a Vénusz tűzforró, de a felszín alatt lehet élet?


Azon gondolkoztam nem-e lehet az, hogy bizonyos holdakon/bolygókon vannak földönkívüli bázisok. Így ez olyan nekik, mint egy megálló. Innen küldik a gépeket a Föld látogatására. Gazdaságosabb és egyszerűbb mintha X fényévnyiről jönnének mindig, nem?


Bár az a baj, hogy csak magunktól tudunk kiindulni, de lehet van olyan intelligens faj akinek kevesebb oxigén is elég vagy nagyobb forróságot bír ki.


Szerintetek?



#Hold #bolygó #földönkívüli #naprendszer #naprendszerben élet #idegen bázisok #ufo bázisok
2013. nov. 26. 19:27
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

"Intelligens: eszközöket tervez és készít, amik megkönnyítik a dolgát, vagy teljesen leveszik a munkát a válláról"


Tehát gyakorlatilag emberi intelligencia.

Nos, ebben az esetben szerintem az esélye 0.

Ugye az nyilvánvaló, hogy primitív életformák - baktériumok, egysejtűek, vagy akár csak nagyon apró rovarok - nem képesek ilyen mértékű intelligenciát elérni, ez a fizikai adottságokból következik.

Ugye az egyedüli esélyes az Európa, ugyanis csak ott van nagy mennyiségű víz. Viszont a napfénytől teljesen elzártan, márpedig az eddigi ismereteink alapján napfénytől elzárt környezetben csakis a legprimitívebb élőlények képesek élni, tehát kb. baktériumok, egysejtűek.

Ennél összetettebb életformák jelen tudásunk szerint nem képesek ilyen környezetben élni, tehát az intelligens élet létezése a jelenlegi tudásunk alapján az Európa vizeiben is majdnem biztosan kizárható.

2013. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

"az eddigi ismereteink alapján napfénytől elzárt környezetben csakis a legprimitívebb élőlények képesek élni, tehát kb. baktériumok, egysejtűek. "


Te honnan szedted ezt a hülyeséget ? A Mariana-árok alján sincs semmi napfény és nézd csak milyen élőlények élnek ott :

[link]

2013. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

"Te honnan szedted ezt a hülyeséget ? A Mariana-árok alján sincs semmi napfény és nézd csak milyen élőlények élnek ott :

[link]


Már megint olyasmiben okoskodsz, amiről fingod sincs..

Egyébként el is olvasod te, amiket linkelsz? Nézd már meg, hogy melyik mekkora mélységben él.. Jellemzően 300 és 5000 m közötti mélységekben, ami elég messze van az árok aljától.


Na de megint rendes leszek, és kapsz egy rövid kis biológiaórát ingyen:

ezek a mélytengeri, fény nélküli zónában élő tengeri lények a napfényes zónában élő vízi állatok maradványaiból, ürülékéből táplálkoznak, vagy olyan zsákmányállatokat fogyasztanak, amelyek azokból táplálkoznak. Tehát a biológiai rendszerből a napfény jelentette energia itt sincs teljesen kizárva, viszont az Európán 90 km-nyi jégpáncél alatt semmiféle napfény sincs, így legfeljebb olyan baktériumok képesek ott élni, amik szervetlen anyagok lebontására képesek. A mai tudásunk szerint, azok alapján, amit mi tudunk az életről, ezt hangsúlyozom. Mert végülis nem zárható ki teljesen, hogy ott valami olyan trükkös módon adaptálódott és fejlődött ki az élet, hogy pl. nincs szüksége a napfény energiájára sem közvetett, sem közvetlen módon, talán valamiféle geotermikus tevékenység által felszabadult energiát hasznosítanak, vagy valamilyen sugárzás energiáját képesek felhasználni, nem tudom. De ez csak spekuláció.

2013. nov. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

"Már megint olyasmiben okoskodsz, amiről fingod sincs.. "


Mert neked van igaz ? Google-ba rákerestél és elolvastad az első találatot, onnan kimásoltad a többit amit leírtál, gondolom innen :

[link]

kb ennyiben ki is merül a tudásod .

Kár, hogy csak a hulladékfalók címszó alatti első bejegyzésig jutottál és nem olvastad tovább, ugyanis írják a Mariana-árok fenekén összetett élet is van, rákok és más páncélosok . Ki is másolom neked :

"A mostani vizsgálatok során a robot kamerái mindenesetre néhány rákszerű, héjas állatot is megörökítettek a fenéken."


"90 km-nyi jégpáncél alatt semmiféle napfény sincs"


Ez is butaság, az Európán átlag 15-20 méteres a jég vastagsága . Tessék ezt is kimásolom :

"Mint méréseiből kiderült, a hold kérge egy átlagosan kb. 15-20 km vastag jégpáncél"

[link]

Gondolom azt se tudod, hogy a jég folyamatosan töredezik, így alkalmanként lejut egy kevés fény a mélységbe, előfordulhat olyan élet ami a jégfal aljára kapaszkodva él és ezek hulladékaiból ugyanúgy létrejöhet egy olyan környezet ami a Mariana-árok alján van .

2013. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Nem másoltam sehonnan, olvastam néhány hónapja, emlékezetből jött :)


"Ez is butaság, az Európán átlag 15-20 méteres a jég vastagsága . Tessék ezt is kimásolom :

"Mint méréseiből kiderült, a hold kérge egy átlagosan kb. 15-20 km vastag jégpáncél" "


Van neked fogalmad a mértékegységekről egyáltalán? Mert leírsz 15-20 métert, aztán meg kimásolsz a cikkből 15-20 KILOmétert, és diadalmasan kihúzod magad.. :D Persze nem 90 km, csak hasraütésre írtam, valahonnan ez rémlett, tévedtem.

De mindegy is, a lényegen nem változtat, a Mariana árok mélysége kb. 10 km(pontosan nem tudom, de akörül), és az csak víz, és már oda sem jut napfény. Ez meg 15-20 km-nyi jég, azaz 1,5-2x annyi.

Semmiféle napfény azon nem juthat át.


"Gondolom azt se tudod, hogy a jég folyamatosan töredezik, így alkalmanként lejut egy kevés fény a mélységbe"

Nos, ezt tényleg nem tudtam, de az alkalmanként lejutó kevés fény is édeskevés ahhoz, hogy egy komplett ökoszisztémát ellásson energiával.

Ezért mondom, hogy ha vannak az egysejtűnél fejlettebb élőlények ott, azok szinte biztosan máshonnan szerzik az energiát.

2013. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

"Mert leírsz 15-20 métert, aztán meg kimásolsz a cikkből 15-20 KILOmétert"


Igen, félreírtam kilométert akartam írni .


"olvastam néhány hónapja, emlékezetből jött" , "Persze nem 90 km, csak hasraütésre írtam"

Ezek után, meg azután, hogy azt sem tudtad, hogy az Európán töredezik a jégréteg még te adsz bioszórákat nekem ? Kevesebb arccal kéne írogatni, főleg hogyha nem is tudod pontosan miről vitatkozol ...

2013. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

"Kevesebb arccal kéne írogatni, főleg hogyha nem is tudod pontosan miről vitatkozol ..."


Nézd, 90 vagy 20 km, részletkérdés, a lényeg, hogy nem jut át rajta a napfény..

És persze nem vagyok biológia szakon végzett óceánkutató, de te sem. Mindazonáltal érdekel a téma, és gyanítom, többet tudok róla, mint te, már csak azért is, mert te a műveltségedet kb. a következő helyekről szerzed:

paranormal.hu

ujvilagtudatfaszomtudjami2013 blog

luipadre.hu

és társai,

én meg kicsivel racionálisabb forrásokból tájékozódok..

2013. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

"Nézd, 90 vagy 20 km, részletkérdés,"


Egyáltalán nem részletkérdés, mert még azt a 20 kilométert se bírjuk áttörni, nemhogy 90-et .


"Mindazonáltal érdekel a téma, és gyanítom, többet tudok róla, mint te"


Nem hiszem, hogy érdekelne, mert akkor tudtad volna, hogy folyamatosan töredezik a jégpáncél . Magamból kiindulva én se vagyok csillagász, de a marsi jégsapkákban található esetleges baktériumokról, meg az európai életről már 14 évesen tudtam, nem véletlenül, mert érdekel a földönkívüli élet .


"már csak azért is, mert te a műveltségedet kb. a következő helyekről szerzed"


Honnan tudod, hogy én honnan szerzem nem is ismersz . Én már 10 éves korom óta történelmi és csillagászati témájú könyveket olvasok, azt elismerem hogy utóbbiban még amatőr szintű a tudásom, de gyanítom még így is több fogalmam van róla mint neked . Abban meg hogy honlapokat linkelgetek, hogy lássátok miről is beszélek, mi olyan különös ? Ha könyvcímet írok megveszed és elolvasod ? Nem . Akkor miről beszélünk ?!

2013. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Ill Jani ***** válasza:

Nagy kíváncsisággal olvasom a válaszolók írásait! Közben néhány gondolat átsuhant a fejemben.

1. Az Európa olyan messze van a Naptól, hogy a fénye már nem sokat dominál mint éltető energia. Ha ehhez hozzáadjuk a jég vastagságát is, nos, biztosan nem a Nap hatására létezhet ott élet, bármilyen formában is.

2. Mindig csak a mai ember szemszögét ismételgetjük, pedig ez a faj csak alig tucatszor százezer éves. Vajon hány sok-sok millió évnyi katasztrófamentes időszak volt a Föld keletkezése óta, amely alkalmas volt olyan fajok kifejlődésére, amelyek elérhették, sőt, meghaladhatták a ma emberének ismereti szintjét, intelligenciáját, technikai fejlettségét. Egy globális katasztrófa előtt akár időben áttelepülhettek bármely naprendszerünkben lévő bolygóra, amihez alkalmazkodni tudtak, vagy alkalmassá tehettek. Ehhez tartozik, hogy az "idegenek" /más meghatározásban: ufonauták / valójában előző földi civilizációnk leszármazottai lehetnek akár.

3. Az idézgetések pro- és kontra csak azt erősítik, hogy minket, Embereket érdekel a szélesebb értelemben vett környezetünk. Mivel érzékeink - mára készülékeinkkel ezerszer jobban kiterjesztve bár - csak azt tudja felfogni, mérni, látni, hallani, amihez a tudatunk fogalmat tud társítani. Így aztán érveléseink csak, és kizárólag a számunkra ismert határokon belül marad.

4. Pangea, Mú, Lemúria, Atlantisz - csak pár réges-régi föld, illetve kontinens - nem véletlen került az ősi költemények, eposzok, legendák körébe. Az indiai eposzok olyan korszakot írnak le, mikor nem csak az ISS űrállomás keringett a Föld körül, hanem hatalmas űrvárosok. Vajon csak fantázia?

Hogy ezek hova lettek? Miért nincs kellő bizonyíték, tárgyi emlék ezekre az időkre? Ha valaki megkeresi a NatGeo egyik régi sorozatát /nem tudom már a címét :-(/ ahol egy távolról hazatérő űrhajós mit talál tízezer év után a földön, választ találhat rá.

2013. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Ill Jani, érdekes dolgokat írsz, de úgy látom, nálad is az a baj, mint más ilyen misztikus dolgokban hívő embereknél, hogy nem gondoltok bele a következményeibe annak, hogy ha igaz egy ilyen elvetemült elmélet, mert ha megtennétek, akkor rájönnétek, hogy annak az esélye, h. az ilyen elméletek valóságosak, nagyon kicsi.


Például, a 2-es pontban írt elméleted. Jó, tegyük fel, hogy volt ilyen civilizáció/faj az ember előtt is a földön.

De elég csak megnézni, hogy az emberiség tevékenységének milyen nyomai vannak: Hatalmas metropoliszok, hajók, repülők, gyárak, energia-termelő erőművek, vasúti útvonalak, autópályák, stb. Ha volt előttünk is ilyen fejlett civilizáció, akkor már rég meg kellett volna találnunk a városaikat, gyáraikat, járműveiket, bányáikat, üzemeiket, közlekedési infrastrukturáikat. A tevékenységükkel járó rendkívüli mértékű környezetszennyezésnek is nyomai kellene hogy legyenek, de nincsenek ilyenek.


Például, tegyük fel, az emberiség eljut olyan fejlettségi szintre, hogy elhagyjuk ezt a bolygót, és máshova költözzünk. Már alapból felmerül a kínzó kérdés, hogy miért akarnánk teljesen elhagyni a bolygót? De ezen ne is akadjunk fent, csak tegyük fel, hogy elköltöztünk.


Na és akkor tegyük fel, hogy mondjuk 2-3 millió év múlva egy faj újra eljut a mi fejlettségi szintünkre. Na most elég csak végignézni mondjuk az USA keleti partvidékén New York-ot és környékét, több ezer négyzetkilométer kiterjedésű betondzsungel, hatalmas épületekkel, autópályákkal, gyárakkal, felhőkarcolókkal.. Hát kizárt dolog, hogy régészek ne találják meg egy ekkora hatalmas kiterjedésű város maradványait.


Szóval ha mindezekbe belegondolunk, akkor máris az van, hogy roppantul valószínűtlen, hogy bármiféle civilizáció előttünk elérte volna a mi fejlettségi szintünket, és ennek semmiféle nyomát nem találtuk volna meg eddig.



"Pangea, Mú, Lemúria, Atlantisz - csak pár réges-régi föld, illetve kontinens - nem véletlen került az ősi költemények, eposzok, legendák körébe. Az indiai eposzok olyan korszakot írnak le, mikor nem csak az ISS űrállomás keringett a Föld körül, hanem hatalmas űrvárosok. Vajon csak fantázia?"


Nézd, a Pangea létét elég jó tudományos elméletek valószínűsítik, de a többi, Mú, Lemúria, Atlantisz.. semmi sem utal rá, hogy valóban léteztek, a meséken kívül. Ráadásul ezek egymással is teljesen ellenmondásosak, az egyik szerint Lemuria Ausztrália és Ázsia között volt, a másik szerint Madagaszkár mellett, egy harmadik szerint észak amerika partjainál.. szóval igen, ezek csak fantáziák, ahogy Középfölde meg az elfek meg a hobbitok meg orkok is csak fantázia.

2013. nov. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!