Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha az ókorban nyíltan látogatt...

Ha az ókorban nyíltan látogatták a földönkívüliek az embereket, akkor miért nem teszik ugyanezt most is?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 13:46
1 2 3 4 5 6
 31/52 nemelfogult ***** válasza:

#29


Ez a te véleményed, OK. Nem érdemes ebből nagy vitát kezdeni, mint mondtam részemről ez pár spekulatív gondolat. Bár ne hidd, hogy amilyen egyértelműen mindegyiket megválaszoltad az kielégítő.

Nem részletes vitának szánom, de párat megemlítenék.


“De, biztosan mi voltunk az elsők. Ha lettek volna más fejlett élőlények rajtunk kivül előttünk, annak megtaláltuk volna a nyomait.

... Ennyire egyszerü”


Ez egyáltalán nem biztos. Mondjuk 10-15.000 évre viszamenőleg is alig maradt valami és minden évben újabb és újabb teljesen betemetett, érintetlen dolgok ásatásai kezdődnek. Akkor, mondjuk 500.000 év távlatában olyan biztos vagy benne, hogy valamit is kellene találjunk?

És itt nem megyek benne a ténylegesen talált, jóval a mi hivatalos történelmünk előtti dolgokra, de vannak ilyenek is.


„Milyen jel mutat erre a Sliders meg Csillagkapu szinvonalú filmeken kivül? “

“Itt nem is értem, mire gondolsz, mi az, hogy a hatását időnként érzékeljük?”


Van sok olyan anomália vagy paranormális jelenség, ami az általunk jelenleg ismertnél több dimenziót vagy akinek ez a szó nem tetszik, akkor átfedéseket feltételez. Részben ilyen az ufo téma is csak ezt kevesen látják így.

Ha nem érted miről van szó akkor OK, nem fogok google linkeket adni. De pl. ha ufok idegesítenek, ott van remote viewing ami elég jól dokumentált és tanulmányozható.


"És lehet a fizikai világ felépítése is jóval komplexebb mint ahogy jelenlegi fizikánk ismeri."

Jóval komplexebb nem lehet, mert ez azt jelentené, hogy a jelenlegi fizikánk alapvetően hibás, de ez nem igy van. Sőt, a jelenlegi fizikánk olyan 98%-ban tökéletesen leirja a valóságot, nem sok hiányzik már hozzá, hogy teljes értékü, mindent leiró modell legyen a birtokunkban.


Végére hagytam ezt, mert itt kicsit túlértékeled a mai helyzetet. Ha csak a mai fizika kozmológiai vitáiról tudsz(?), ugye ezek fizikusok, nem ezósok... akkor a 98%, már ne haragudj, de hülyeség. Még alapvető dolgok is viták és megoldatlanságok szintjén. Sokszor ért el a tudomány arroganciája arra aszintre, hogy “már mindent tudunk”, de mostanra szerencsére egy kicsit jobban látják, hogy ez nem így van. Ez nem a tudomány eredményeinek lenézése, de akármilyen nagyszerű, ahova eddig eljutott a tudásunk, szomorú lenne, ha ez már a 98% lenne...

2013. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
nos, mérnök vagyok, és bár nem az elméleti fizikával foglalkozom, de valószínűleg jóval tobbet tudok róla, mint ti, így aztán arról, hogy hol tartunk, nem fogok vitatkozni, mert en nem a googleből szedtem az ilyen irányú műveltségemet. ha ti szeretnétek azt hinni, hogy az emberiség semmit sem tud szinte, hát tegyetek, ti dolgotok
2013. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 nemelfogult ***** válasza:

"ha ti szeretnétek azt hinni, hogy az emberiség semmit sem tud szinte, hát tegyetek, ti dolgotok"


Mondjuk én ilyen sarkítottan nem mondtam, inkább te használtad a sarkított 98%-ot, amibe, ha belegondolsz tényleg nem állja meg a helyét.

És, ha mérnök vagy OK, de nem kell lekezelően googleból szerzett műveltséggel jönni, talán más is áll a te szinteden:)

2013. dec. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

"Mondjuk én ilyen sarkítottan nem mondtam, inkább te használtad a sarkított 98%-ot, amibe, ha belegondolsz tényleg nem állja meg a helyét."


Pedig elhiheted, hogy többé-kevésbé megállja a helyét. Meglehetősen pontos képünk van már a világ müködéséről, a modelljeink nagyon is jól lefedik a valóságot, hiányosságok és sötét foltok persze vannak még, de nagyon nagy meglepetések nem érhetnek már minket, hiszen az azt kellene jelentse, hogy alapjaiban rossz minden, amit a világról tudunk. Márpedig a megfigyelések és a kisérletek eredményei rendre megerősitik azt, hogy például a relativitás elmélete a valóságot tükrözi, de ha alapvetően hibás lenne a tudásunk, akkor nem ez történne, ha épp az ellenkezője.


"És, ha mérnök vagy OK, de nem kell lekezelően googleból szerzett műveltséggel jönni"

Ok, igazad van, csak bosszant, hogy az emberek többsége a paranormal.hu meg hasonló honlapokról szerzett "tudás" birtokában osztja az észt pl. a fizikáról, és még engem néznek hülyének, aki ténylegesen is konyit hozzá valamit.

2013. dec. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

"Ez egyáltalán nem biztos. Mondjuk 10-15.000 évre viszamenőleg is alig maradt valami és minden évben újabb és újabb teljesen betemetett, érintetlen dolgok ásatásai kezdődnek. Akkor, mondjuk 500.000 év távlatában olyan biztos vagy benne, hogy valamit is kellene találjunk?"



Nézd, ha 60-80 millió évvel ezelőtt kihalt élőlények fossziliáit megtaláltuk, akkor szerintem meglehetősen evidens, hogy egy korábban létezett fejlett technológiájú civilizáció nyomait is meg kellett volna találjuk mostanra. De nem találtunk. Sem utakat, sem épületeket, sem gépeket, sem erőmüveket, sem semmi más infrastrukturát. Nem is beszélve a rengeteg hulladékról és melléktermékről, amivel egy ilyen civilizáció müködése jár.

Pedig ezek nem tünnek el nyomtalanul nemhogy 500.000, de egy millió év alatt sem.



"Van sok olyan anomália vagy paranormális jelenség, ami az általunk jelenleg ismertnél több dimenziót vagy akinek ez a szó nem tetszik, akkor átfedéseket feltételez"

Ezt még mindig nem értem. Paranormális jelenségek - szellemek, meg hasonlók - még ugyanúgy a bizonyitatlan mese kategóriába tartoznak, mint a bolygónkat látogató földönkivüli lények.



"Igen??? ÉS honnan veszed ezt a 98%-ot? Kiszámoltad?

Minden bizonnyal ugyanezt mondták 100-500 évvel ezelőtt is. Most, csak a JELENLEGI fizikai ismereteinkre támaszkodhatunk. De egocentrikus lenne azt mondani, hogy még nem érhetnek meglepetések és már szinte mindent tudunk ezen a téren."

Fogalmam sincs, hogy mit mondtak 100-150 évvel ezelőtt, de egyébként sem releváns.

Az meg, hogy egocentrikus.. teljesen mindegy, mivel jellemzed, ettől még a tény tény marad.



"Olvass ilyen témákban. Michio Kaku könyveit ajánlom először is: Hipertér, Párhuzamos világok, A jövő fizikája és a A lehetetlen fizikája könyveit.

De fennmaradt ilyen a mítoszokban és legendákban is, ahol fellelhető még az idődilatáció jelentősége. Ezeket biztos nem a kisujjukból szopták ki akkoriban."


Én meg javaslom, hogy végezz el egyetemi szakot, ahol legalább 5 félévnyi alkalmazott fizikát és minimum 1 félévnyi elméleti fizikát tanitanak, mert az a valós tudás, nem a mesekönyvek.


Az idődilatáció meg hogy jön ide? Tudod egyáltalán, hogy mi az?


"Ajánlanám áttanulmányozásra az oopart tárgyak tömkelegét - még ha pár hamis is, az összes biztos hogy nem az -"

Mint pl. az Icai kövek? Nos, ezek mit is bizonyitanak? Semmit.


"aztán a víz alatti városokat, amik korukban megelőzik az ókori civilizációt"

Muti egy ilyen várost.


"valamint nem semmibe venni az ókori civilizációk elbeszéléseit, hogy nem ők az elsők, hanem már előttük is voltak"

2013. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

Fakk, lemaradt a vége, szóval:


"valamint nem semmibe venni az ókori civilizációk elbeszéléseit, hogy nem ők az elsők, hanem már előttük is voltak"

De miért kéne ókori civilizációk eredetmitoszait bizonyitó erejünek tekintenem? Ennyi erővel hihetnék a görög istenek létezésében is.


"Ja, és elgondolkozni azon, hogy vajon ha pl. egy 20-30 ezer éves civilizációnak mennyi nyoma maradhat? Gondold el ha kipusztulna a miénk, évezredek múlva már a kutya se tudna rólunk mert minden elpusztul a természetnek hála."


És akkor hogy lehet, hogy a sumér vagy egyiptomi civilizációnak megtaláltuk a nyomait? Az övék nem pusztult el a "természetnek hála", pedig jóval kisebb nyomot hagytak a bolygón, mint mondjuk mi?

Arról nem is beszélve, egy komoly technikai fejlettségü civilizáció sokkal nagyobb mértékben formálja és alakitja a környezetét, ha pl. mi eltünnénk, akkor még 1 millió év múlva is könnyedén megtalálnák mások a nyomainknak.

2013. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 nemelfogult ***** válasza:

Megértem az álláspontod, de úgy látom maradnak azok a pontok ahol se te, se én nem fogunk adni.

Most tényleg nem megyek pontról-pontra, mert ezt megcsináltuk előbb is oda-vissza.

Csak pár dolog ami eszembe jutott, főként az, hogy említed a paranormal hülyeség, szellemek, stb.

Hát ehhez tényleg utána kellene nézzél dolgoknak, mert másként van mint gondolod.

Sok kábítás és kóklerkedés van az ezo világban, de ez nem jelenti azt, hogy ennyi. Nagyon sok kutatás volt, van és lesz ezekben a témákban olyan egyetemekben és intézetekben amiket nem lehet lekezelni. Princeton, Harward, stb., de Európában, Kanadában, Japánban, stb. is. Ha ezekről nem tudsz akkor vaktában vitázunk. És alapvető épp ebben a vitában.


Aztán megint a 98%... Ha alapvetően működik valami a mi, praktikus 3D világunkban, az nem jelenti azt, hogy a tudás amivel létrehozzuk nem terjeszthető ki másként, más következményekkel.

Pl. a görögöknek fogalmuk sem volt a relativitás elméletről, de tökéletes épületeket hoztak létre. Tehát ez a 3D praktikus építészeti tudás nem törlődött ki egy magasabb tudás által. Kicsit olyan mint egy hagyma rétegei. És lehet, hogy a te mérnöki világodban, a feladatok jó elvégzésére majdnem minden tudás jelen van, de általánosságban ami fizikát, csillagászatot érint az messze nincs igy.

Nézzél utána, hogy manapság hány egymással ellentmondó elmélet próbálja leírni az univerzum keletkezését és jövőjét például. Még mindég megoldatlan a relativitás és kvantum fizika viszonya, nincs mindent értelmező megoldás. A gravitációt nem igen tudjuk pontosan, hogy mi, de praktikusan a mi céljainkra igen. Egy univerzum kontra multiverzum, ez is érdekes és nagy kihatása van, persze, ha így, ha úgy a te jelenlegi mérnöki munkádat nem fogja befolyásolni.Ez természetes. A holografikus univerzum kérdése, stb, stb. Csak gondolkozz el ezeken, mert ez nem "ezo" dolog, hanem tudomány valós egyetemekkel, intézetekkel és tudósokkal.

2013. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok kutatás volt, van és lesz ezekben a témákban olyan egyetemekben és intézetekben amiket nem lehet lekezelni. Princeton, Harward, stb., de Európában, Kanadában, Japánban, stb. is. Ha ezekről nem tudsz akkor vaktában vitázunk. És alapvető épp ebben a vitában."


Nos, kutatások lehet, hogy vannak, de tudomásom szerint semmiféle bizonyiték nincs semmiféle paranormális jelenség valódiságára.


"Ha alapvetően működik valami a mi, praktikus 3D világunkban, az nem jelenti azt, hogy a tudás amivel létrehozzuk nem terjeszthető ki másként, más következményekkel."

Már megbocsáss, de ez a duma csak lózung, nem jelent semmit.

Mi az, hogy a mi praktikus 3D világunk?


"Kicsit olyan mint egy hagyma rétegei. És lehet, hogy a te mérnöki világodban, a feladatok jó elvégzésére majdnem minden tudás jelen van, de általánosságban ami fizikát, csillagászatot érint az messze nincs igy."


De, pont hogy k*rvára igy van. Téged annyi téveszt meg csupán, hogy sok jelenség van, aminek a pontos okát és müködését még nem ismerjük, de ezt mindet pontosan az a maradék néhány %-nyi plusz tudás fogja megmagyarázni. Feltételezve persze, hogy egyáltalán képesek lehetünk teljesen megismerni a világot, mert könnyen lehet, hogy a 100%-hoz képest mindig lesz egy nagyon pici ismeretlen terület, amiről nem szerezhetünk tudomást, de ez már filozófia, nincs köze a tudományhoz.



"Nézzél utána, hogy manapság hány egymással ellentmondó elmélet próbálja leírni az univerzum keletkezését és jövőjét például. Még mindég megoldatlan a relativitás és kvantum fizika viszonya, nincs mindent értelmező megoldás."

Nem szükséges utánanéznem, tanultam relativitás-elméletet és kvantum-mechanikát is, sajnos muszáj volt, és bár szinte semmire sem emlékszek már belőle, azzal tisztában vagyok, hogy nem zárják ki egymást, ezt csak a laikusok hiszik. Sőt, léteznek már igéretes eredmények arra, hogy hogyan lehet a kettőt összhangba hozni.



"Egy univerzum kontra multiverzum, ez is érdekes és nagy kihatása van, persze, ha így, ha úgy a te jelenlegi mérnöki munkádat nem fogja befolyásolni.Ez természetes. A holografikus univerzum kérdése, stb, stb"

Figyelj, ezek csak egzotikus elméletek, amiket felkap a bulvársajtó, és kicsit eltúlozva úgy forditja le, hogy ez az igazság. De ezeknek semmi alapja nincsen.

2013. dec. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 nemelfogult ***** válasza:

Na, vita lezárva.

Úgy látom, hogy nem vagy kíváncsi, nem vagy nyitott semmi újra (gondolom ennyi idő után nem tudtál utánanézni azoknak a dolgoknak amiket említettem, pl paranormal kutatások).

Megelégszel azzal amit az egyetemen tanultál és ott valószínű meg is állt avilág. A praktikus élet így is megy tovább, biztos jó mérnök is vagy csak azt nem értem akkor miért bonyolódsz bele az itteni témába, ha semmi ismereted és érdeklődésed nincs benne és felé?

De ez nem kérdés, hogy megválaszold csak elcsodálkoztam. Minden jót, én a vitát lezártam, mindenki éli a maga életét.

2013. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

"ha semmi ismereted és érdeklődésed nincs benne és felé?"


Nézd, pont azért bonyolódok bele, mert több ismeretem van a fizikáról, mint pl. neked.


A paranormál kutatásokról meg igazán adhatnál linkeket, kiváncsi lennék rá. De azért tegyünk különbséget aközött, hogy valamit kutatnak, meg aközött, hogy valamire van bizonyiték.

Én elhiszem, hogy kutatják ezeket a jelenségeket, de hogy bizonyiték nincs rá, az is biztos.

2013. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!