Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek léteznek földönkív...

Szerintetek léteznek földönkívüliek?

Figyelt kérdés

Mivel az univerzum hatalmas és több ezer bolygó van szerintem simán lehetséges hogy létezzenek földönkívüliek.És sok olyan ember van aki már látott is UFÓ-t az égen van aolyan is aki lefotózta, és egyesek azt állítják elrabolták őket bár szerintem sokan hazudnak.A szüleim folyton leszólnak hogy hiszek bennükbszerintük az emberek az egyetlen értelmes lények az univerzumban.Ti mit gondoltok? Tényleg csak magamnak mesélem be?

14/l



2014. jan. 1. 13:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%

Hiszek az Univerzum végtelenségében, így nagyképűség, botorság lenne azt kijelenteni, hogy mi vagyunk egyedül értelmesek..

De a végtelenségből az is adódik, hogy találkozásunknak az esélye igen közel van a 0-hoz, és akkor még a néhány milliárdnyi lehetséges időeltérésről nem is szóltam.

Ebből a néhány milliárdból következik, ha egy civilizáció létét mondjuk 100000 évnek veszem, hány százalék az esély hogy egy időben van 2?? Az is igen közel van a 0-hoz, és ez már 2* 0-hoz közeli...

Úgyhogy semmi esélyt nem adok, hogy mondjuk 5000 éves földi létünk során, amikor az eszünk és képességeink már alkalmasak külsősők felismerésére, ez bekövetkezik.

UFOkban meg nem hiszek, bár van sok nehezen vagy sehogy sem magyarázható jelenség, de már az állításik is sántítanak.

2014. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%

megint a lehetőségek, mit gondoltok róla, lehetséges-e?

ezek csak üres szavak, találgatások lesznek.

ezt itt senki sem fogja tudni megválaszolni, max annyi, hogy kapsz 10 jutyubos videó linket, meg 5 bulvárújságos cikket, h mari nénit az ufok elvitték.

de h válaszoljak is, igen létezhet élet a földön kívül is, ha jól emlékszem pár éve még főműsoridőben is bemondták, mikor vmi meteor becsapódás után, a helyszínt meg a kőzeteket analizálták, és baktérium vagy vírus alapú életjeleket észleltek a kőzetekben.

ehhez hasonlót el lehet képzelni.

2014. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
szerintem lehetetlen hogy egyedül vagyunk, olyan hatalmas az univerzum hogy nem tudom elképzelni hogy másik bolygón nincs élet
2014. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 James T. Kirk ***** válasza:
74%
Szerintem léteznek..
2014. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
81%
32 éves fejjel hiszem ,hogy nem vagyunk egyedül a világegyetemben ..
2014. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon valószínű, hogy léteznek. De ettől még nagyon messzire van logikailag hogy a Földre is eljöttek volna.


A legnagyobb gond az egyidejűség kérdése. Él - e annyi ideig egy civilizáció, hogy legyen elég ideje eljutni egy másik ilyen közelébe? Problémát vethet fel a kommunikáció is, lehet, hogy egy gyökeresen más életforma sosem ért meg minket. Lehet, hogy nagyon fejlett és mi nem érthetjük meg őket (lásd technológiai szingularitás).


Ha pedig olyan fejlettek, hogy ide el tudtak jönni, álcázhatják magukat úgy, hogy sosem vesszük észre őket. Ha ők nem akarják, akkor sosem veszik fel a kapcsolatot velük.

2014. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Egy nálunknál fejlettebb faj már leküzdötte azokat a problémákat, amik nekünk még aktuálisak.


Az idővel nem kell küzdeniük. Térhajlítással sokkal gyorsabb a közlekedés, a helyváltoztatás. Elméletben lehetséges, de mi, emberek még nem tudtuk gyakorlatban is alkalmazni.


A kommunikálás pedig igen egyszerű, ha számításba vesszük, hogy maga a gondolat is egyfajta kommunikálás. A telepatikus társalgás mindig is kérdéses volt, és sokan kételkednek benne, pedig nagyon is logikus, és egy értelmes faj ezt könnyedén véghez viszi. Miért? Nos ez színtiszta fizika. A gondolat éppúgy rezgés, mint bármi más a világon. És a rezgések érzékelhetők. Ez az alapja a telepátiának, tudományosabb szemszögből, és egy nálunknál félmillió évvel idősebb faj ezt már rég tudja. Sőt, igazából mi magunk is, csak közülünk nem sokan, illetve nem élnek ezzel, mert túlságosan a technológiai fejlettséget tartják szem előtt, pedig valójában többféle ágon is lehet fejlettnek mondani valakit.


Itt már rég nem kérdés a létezésük, ahogy az sem, hogy rendszeresen visszajárnak ide. Ezt persze nem tudhatja mindenki, de aki a művészettörténelemben mondjuk egy kicsit jártas, az kézzelfogható bizonyítékokat is találhat.


Röviden ennyi a lényeg. Akit érdekel, az kutat, és úgy is talál, ha van esze, nem csak olvas/néz, de gondolkodik is. Akit meg nem, azt nem. A helyzeten nem változtat sokat, és a valóságon sem.

2014. jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Az egyik válaszolónak szól hogy nem azt mondtam hogy az mondja meg aki biztosra tudja csak a véleményeteket kérdeztem

2014. jan. 1. 17:38
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

"Darv"

Tistreletben tartom és elfogadom gondolatmenetedet, Te így gondolkozol.

Mondod, ne csak láás, hanem nézz és gondolkozz is.

Ez is így van.

Ugye vannak Danikennek "művei" (film, regény).

És itt a példa: ha csak és azokat keresed, találod, csoportosítod, "adod elő", amelyek őt (Téged) igazolnak, akkor pl. úgy jön ki az ember a moziból, hogy igaza van.

De sok kérdés felmerül a bizonyítékok nyomán, amelyre sem ő, sem más nem tud választ adni.

Én maradok egy érdeklődő, meghallgató, elgondolkozó szkeptikus.

2014. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A kérdés rossz!


Úgy írnám át, hogy jobb legyen.


Szerintetek léteznek földönkívüliek a gyakorikérdések.hu-n?

2014. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!