Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Megvan, hogy hogyan építették...

Megvan, hogy hogyan építették a piramisokat! Ezósok, mit léptek?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdésemben(mert igen, a "szkeptikusok mit léptek"-kel ellenben ez igazi kérdés) az utóbbi mondatot csak szarkasztikusan írtam oda. Na de jöjjön a lényegi rész:

Az UvA fizikusainak egy csoportja rájött, hogy a piramisépítés hogyan történt igazából. Az eredeti elmélet szerint az egyiptomi dolgozók szánokon húzták végig a köveket az építéshez. Ezzel viszont az volt a probléma, hogy a homok feltorlódott a szán előtt, és az így megakadt a homokban. Djehutihotep nomarch sírjában találtak olyan rajzokat, amiken szolgák egy szobrot húznak szánon, és egy alak eközben vizet locsol a szán elé. Eddig furcsa építkezési rituálénak hitték, de a probléma megoldói rájöttek, hogy a vízlocsolással nemcsak a feltorlódást oldották meg, hanem a kellő erőkifejtést is a felére csökkentették. Egy link:

[link]

Na de a kérdések.

1) Azok, akik azt mondják, hogy az űrlények építették a piramisokat: beleillik a világképetekbe? Ha nem, akkor meg fogjátok változtatni a nézeteiteket, kikiáltjátok kamunak, vagy inkább vártok egy cáfolatra?

2) Akik azt mondják, hogy a piramisokataz egyiptomiak építették: érdekesnek találjátok? Szerintetek ez már biztos állítás, és biztosnak gondoljátok a nézeteteket, vagy inkább vártok az alátámasztásra, pontosításra?

Mindenkinek a véleményét kérdezem, elfogulatlanul, kiváncsiságból, nem provokálni akarok(a kérdés címét is csak mókából írtam így). Persze szívesen vitázok, de a fő célom az, hogy megtudjam, kinek miben befolyásolja ez(és úgy általánosságban a tudományos eredmények, felmérések, stb.) a világnézetét, a hozzáállását a dolgokhoz. Előre is köszönöm.

névte2en



2014. máj. 5. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
53%
En sok filmet lattam mar erröl,kizartnak tartom,hogy pusztan kövekkel,kalapacsokkal,olyan pontos meretre vagtak a köveket,a pontos illesztesek,hogy meg ma sem tudnak ilyen pontosaggal dolgozni sehol a vilagon.Lehet emberek epitettek,de megvolt hozza a technikajuk.Nem akarok belemenni itt mindenben,csak nezni kell az ösi idegenek cimü sorozatott,vagy youtubon Erich Von Däniken elöadasait,es barki rajöhet,hogy valoban nem minden ugy van ahogy a törtenelem könyvekben le van irva,erdekes dolgok ezek.
2014. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
64%
A linkelt cikk mely megállapítása alapján kellene a leírt módszert -mint tényt- elfogadnom? Ez is csak egy elmélet a sok közül. Ráadásul ettől még nem mászik fel a kő a piramis tetejére. S mi ad magyarázatot az alapos (mm pontos) megmunkálásra? Nem mondom azt, hogy űrlények építették a piramisokat (persze ez is egy lehetséges verzió), de elég sok olyan technológiai kérdést kellett az építőknek megoldaniuk, amit még a mai kor embere sem képes.
2014. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 anonim ***** válasza:
70%
Én, mint szkeptikus mondom azt, hogy a piramisok az emberiség legnagyobb rejtélyei. És azt mondom, hogy jó-jó, ez is egy megoldás, de több száz km-eket akár így a sivatagban menetelni lehetetlen. Persze nem véletlenül épültek a Nilus közelében, de akkor is elég furcsa.
2014. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 A kérdező kommentje:

1-es, 2-es, 4-es, köszönöm a válaszotokat.

3-as:

"Mindig akad egy elfajzott idióta, aki attól, hogy valamelyik bulvárújság (de, itt ebben a kontextusban az index is az) lehozta a semmit, szent meggyőződésben van: MOST derült ki bármi is, azért, mert ő most találkozott vele először. Nem kicsit fáj, halljátok-e."

Örülök, ha fáj. :)

Nem vagyok se elfajzott, se idióta. És igenis most derült ki például az is, hogy ezzel a módszerrel rengeteg mident meg lehet spórolni. Egyébként erős sejtésem van, hogy el sem olvastad a kérdést, csak a címet, és már rögtön jöttél ide ugatni. Az elmélet frissnek számít, és a számítások eredményei is most kerültek a nyílvánosság elé, vagyis az egész újdonságnak számít. A cikk nem a "semmiről" szól, hanem egy elméletről, ami szerint azzal, hogy a piramisok építésekor vizet öntöttek a hordozó szánok elé, időt és energiát spóroltak, és egyáltalán tudták hordozni a köveket. Egyébként köszönöm az offolást, várom az értelmes választ, vagy legalább az alátámasztását az állításodnak.

2014. máj. 5. 12:42
 5/113 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ez még mindig reálisabb-nak tűnik, mint a többi száz másik UFO-s elmélet bár igaz, hogy ez sem ad teljes magyarázatot. De egy jó kiinduló pont lehet. :D
2014. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 nemelfogult ***** válasza:
89%

Négy kérdéssel a tied alatt ezt már feltették. Arra válaszoltam, ide beteszem nagyjából ugyanazt a választ, az előző kérdés specifikus részleteitől megtisztítva:


Tény, van aki szerint legalábbis a három nagy piramist, de legalábis a híres nagy piramist a földönkívüliek építették.

Én nem hiszek ebben, de a 20 év alatt fáraó sírnak épült "tudományos" változatban sem. Nevetséges, hogy ezen, a józan ésszel szinte semmivel nem támogatható verzión az egyiptológia nem hajlandó változtatni. Nem csoda, hogy egy sor, talán ugyanennyire hihetetlen ellen verzió fejlődött ki emiatt a tehetetlenség miatt.


Az index cikk... érdekes, ha felületes cikket (pl. paranormal) tesz be valaki, akkor beindul a parfosozás, de az index semmitmondó (szintén pontos adatokkal, nevekkel, stb. nem ellátott) cikke komoly érv lesz hirtelen.


Aki veszi a fáradtságot, akár egy hétvége alatt is komolyabban megismerheti annak a nagy mennyiségű infonak legalább részleteit, ami után egy ilyen cikk, ha elgondolkodtató is lehet, de nem oldja meg a problémák vagy rejtélyek még tizedét sem.

A nagy piramis nem csak 2.000.000 kő egymásra dobálása. Olyan kifinomultság, tervezés, matematika és más tudományok rejlenek az első látásra egyszerű megjelenés mögött, ami elképesztő.

De, ha csak a primitív 2 millió min. 1 tonnánál nehezebb kőnél maradunk és elfogadjuk az indexben említett technológiát, akkor is bejban maradnak a jelenlegi egyiptológia nézetei, mert (mint ahogy azt már 100+1-en bizonyították) logisztikailag lehetetlenség lett volna 20 év alatt felhúzni.


Adamskival vagyok hasonló véleményen. A legtöbb jel egy rég eltűnt, elfelejtett, nagyon fejlett kultúrát sugall. És ők valószínű más technológiával érték el az eredményeiket, nem 2 millió követ kézzel kibányászva, kézzel, rossz eszközökkel megformálva, 20 éven keresztül egy szünnap nélkül, napi többszáz ilyen monstrumot vízzel locsolgatva szállítva vittek oda, húztak fel. Nem.

2014. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 anonim ***** válasza:
88%
"Ez tény"; "Az én gondolatom az igaz"; "Be van bizonyítva" stb. Ezzel semmire nem lehet menni. Mindenkinek önállóak a gondolatai, eszméi. Mindenkinek az az igaz amit ő maga hisz. Neked van egy véleményed. Nekem is. Megosztjuk vagy sem tiszteletben kellene tartani. Ahogyan a piramisokat. Merthogy sírok. Most sem tolerálják ha kiássák a nagyit akkor ott is ugyanezen szabàly szerint lenne illendő eljárni. S ez megintcsak egy gondolat. Ahogyan az is, hogy a piramisokat az egyiptomiak építették. Hogy mivel az más kérdés. Ès a módszer is. Ilyen dolgot mi nem fogunk alkotni hiába vágyunk rá. A képességeink mások mint az övéik voltak. Mások vagyunk már hiába egy anyagból. Szerintem legalábbis.
2014. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 A kérdező kommentje:

"Négy kérdéssel a tied alatt ezt már feltették."

Igen, ezt észrevettem, amikor kiírtam a kérdést, de mondom, főként a reakciókra vagyok kiváncsi, a meglátásokra. Persze a hármas válaszadó is ilyet mutatott, bár szerintem ő inkább azért, mert látta a kérdés címét, és nem volt képes tovább olvasni.

"Az index cikk... érdekes, ha felületes cikket (pl. paranormal) tesz be valaki, akkor beindul a parfosozás"

...az indexnél pedig a zsindexezés(nem mondom, hogy minden szava hivatalos, de számomra ez és a 444.hu áll legközelebb az objektivitáshoz, főleg, hogy a cikkeik leelenőrizhetők, a paranormal cikkeiben pedig rengetegszer kamuneveket használnak, mint komoly tudósok, ami pedig igen csökkenti a szememben a portál hitelességét)...

"de az index semmitmondó (szintén pontos adatokkal, nevekkel, stb. nem ellátott) cikke komoly érv lesz hirtelen."

Igaz, hogy ez a cikk is ilyen. Viszont ha rákeresünk az UvA(Universiteit van Amsterdam) honlapján a piramis szóra(persze hollandul), akkor megtaláljuk a keresett cikket. És habár nem túl nagy a hollandtudásom(emiatt is kezeltem újként az esetet, legalábbis abból a szempontból, amire hármas gondolt), de a kulcsszavakat felismertem:

[link]

[link]

A keresett tudósok:

[link]

A másik tudóstól csak egy könyvet találtam:

[link]

"A nagy piramis nem csak 2.000.000 kő egymásra dobálása. Olyan kifinomultság, tervezés, matematika és más tudományok rejlenek az első látásra egyszerű megjelenés mögött, ami elképesztő.

De, ha csak a primitív 2 millió min. 1 tonnánál nehezebb kőnél maradunk és elfogadjuk az indexben említett technológiát, akkor is bejban maradnak a jelenlegi egyiptológia nézetei, mert (mint ahogy azt már 100+1-en bizonyították) logisztikailag lehetetlenség lett volna 20 év alatt felhúzni.


Adamskival vagyok hasonló véleményen. A legtöbb jel egy rég eltűnt, elfelejtett, nagyon fejlett kultúrát sugall. És ők valószínű más technológiával érték el az eredményeiket, nem 2 millió követ kézzel kibányászva, kézzel, rossz eszközökkel megformálva, 20 éven keresztül egy szünnap nélkül, napi többszáz ilyen monstrumot vízzel locsolgatva szállítva vittek oda, húztak fel. Nem."

Ismerem a piramisok tulajdonságait(engem leginkább az nyűgözött le, hogy képes volt így megmaradni ennyi idő után is). Nem állítom azt, hogy biztos, hogy ők építették fel, hanem ez is lehetséges, és nem lehet elvetni. Viszont ami szemet szúr: a húsz évet biztonak mondod, mikor igazából a húsz év megállapítása Hérodotosztól ered, aki pedig korban közelebb áll hozzánk, mint a piramisépítőkhöz, és egyértelműen feltételezés ez az időtartam. Az időtartamot túl pontosan nem lehet belőni, de akkor számoljunk az általad emített húsz évvel.

Mark Lehner régész( [link] több kísérletet és számítást is elvégzett, és végeredménynek 1212 kőfejtő, 1360 kőszállító, és 680 kőrakó ember fel tudta 20 év alatt építeni. Ez összesen 3252 fő, ami pont egybevág azzal, hogy a legnagyobb munkacsoport valószínűsíthetően 2000 emberből állt, és legalább kettő ilyen csoport volt. Vagyis igen, felépülhetetett a piramis emberi kéz által is, húsz éven belül.

Bővebben: [link]

Magyarul: [link]

Ja, és javítanám a négyes hozzászólásomat: a hármas válaszadót törölték, úgyhogy nem a mostani hármasnak szól.

Egyébként nem értem, miért pontoztak le mindenkit, elvégre véleményt adtak, és a kérdésre válaszoltak.

2014. máj. 5. 14:25
 9/113 A kérdező kommentje:
7-es, egyetértek veled, bár a mai napokban is tudnánk ilyet alkotni, ha lenne hozzá elég hely, elég kő, és megfelelő engedély.
2014. máj. 5. 14:27
 10/113 anonim ***** válasza:
29%

"Vagyis igen, felépülhetetett a piramis emberi kéz által is, húsz éven belül. "


Kedves nevtel3n !

Te annyira inkompetens vagy a történelem témában hogy az már fáj . Csak egy példa hogy szemléltessem mekkora orbitális hülyeséget mondtál : a maja Szárnyas Kígyó piramisa körülbelül harmada a Nagy Piramisnak és az építési idejét a történelemtudomány 150 évre teszi . Szerinted a háromszor akkora, sokkal precízebb kidolgozottságú monstrumot 20 év alatt húzták fel ?! És még valami, ebben a húsz évben már csak nagyon kevés történész hisz (ha van ilyen ismerősöd nyugodtan megkérdezheted őket is, ha nekem nem hiszel) és az egyiptológia azért ragaszkodik ennyire görcsösen ehhez az elmélethez, mert akkor megdőlne a síremlék elmélet, ezzel együtt meg az egész lineáris történelemtanítás (hogy az emberi civilizáció fokozatosan fejlődött és nem léteztek a múltban fejlettebb kultúrák az utánuk jövőknél) és újra kéne fogalmazni a könyveket, meg magának a történelem tanításnak az alapját is .

2014. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!