Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit szóltok ehez az érdekes...

Mit szóltok ehez az érdekes gyermekrablós esethez?

Figyelt kérdés

1992 aug.9.-én. 4 kis gyereket raboltak el az idegenek, amikor is az űrhajóba "szippantották"őket. Az esetnek fél tucat tanúja volt, akik nem ismerték egymást.

[link]

A gyerekek akkor tűntek el, mikor odakint játszottak.

A 8 éves Maria Molero-t, a nővérét 6 éves Emmát, és a két fiú testvérüket Geroge és a Carlost, akik 5 és 3 évesek voltak.


A gyerekek HÁROM napra eltűntek, a rendőrség mindenhol kereste őket. Az egyik katonai szóvivő azt jelentette, hogy az ufót jelezték a radarok, de a gyerekeket még csak most kérdezik ki. A sajtó és a kutatók felkeresték a hadsereget, de nem voltak hajlandóak nyilatkozni többet. A rendőrség lezárta az ügyet, mert a gyerekek meglettek.


A gyerekek csak pár szót szóltak és ez a legérdekesebb:

Ugyanis ők NEM tudták, hogy földönkívüliek vitték el őket!! Mélyen vallásosak voltak és azt hitte a Jóisten és az angyalaikkal vannak!!!


Maria:" Egy nagy aranyhajó felvitt minket az égbe. A Jó Isten vezette. Arany ruhája volt, a haja pedig ezüstösen csillogott. Laiarnak nevezte magát és megmutatta nekünk a Holdat, és más helyeket az égben, melyekre azt mondta, hogy távoli csillagok."


Jorge: "Meg "karmolta" az arcunkat egy kis pálcával és tűvel szurkált, de nem fájt!!"


Emma:" Mutatott nekünk hálószobákat, olyan jó puhák é lágyak voltak ott az ágyak, amik magasak is voltak."


Carlos:" Millióféle kapcsolók és fények voltak ott. Az Úr viccesen nézett ki, mert nagy feje volt és óriási szeme. Nem ilyennek képzeltem el. De Ő a mi barátunk!".


És ha még nem lenne elég: a gyerekeken tényleg látszódtak furcsa nyomok, mindegyikükön azonos helyen!

[link]


Mi a véleményetek?



2014. júl. 17. 20:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Amire nem tudtok ész érvű cáfolatot írni, csak benyögitek hogy trollság, meg hogy kamu és baromság. De hogy miért az, arra semmi kézzelfogható dolgot nem tudtok írni,. Csak benyögitek, hogy "trollság, nem hiszem el".

Ezek az itteni "szkeptikusok", semmi mások. Egy nagy NULLÁK. Legalábbis eddig.

Ha valami épkézláb ÉRTELMES cáfolatot ír valaki, vagy ész érvet a szotri és a fotó szempontjából, akkor elfogadnám, mint ahogy már megtettem párszor, más kérdésnél, de eddig ilyen még nem volt.


PRIANIK ki akar bizonygatni? ki írta ,hogy bizonyíték?

ÉRDEKESSÉGKÉNT linkeltem a 6-osnak. Azt azért be vallhatnád magadnak, hogy kisgyerekek nem rajzolgatnak maguktól szürke idegeneket, akik téged műtőasztalra rakosgatnak fel vizsgálatra. Bocs, hogy a 3 éves gyerek nem egy profi rajzos, nevess csak.

Nem mellesleg a rajzokhoz sztori is párosul, úgy pedig még érdekesebb és máris nem belemagyarázás.

2014. júl. 18. 03:08
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
A Jó Isten már űrhajót is vezet? Ilyet még nem hallottam... :)
2014. júl. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%

George, ne idegesítsd fel magad! Nem tesz jót.


Mit is kéne cáfolnunk egy néhány bekezdéses sajtósztorin, amit az egyik lap így, a másik amúgy tálal? Még a gyerekek számában és az esemény időpontjában sem tudnak megegyezni. Bizonyítéknak, sőt vitaindítónak ez kicsit vérszegény. Nyugodtan rá lehet sütni a kamu-bélyeget.


UFO-blogger.com:

[link]


-1992. augusztus 9-én, Argentínában négy testvért (2 fiút és 2 lányt) elraboltak az idegenek.

-Nevük Maria Molero (8 éves), Emma (6 éves), Jorge (5 éves) és Carlos (3 éves)

-A négy gyerek és féltucat szemtanú szerint egy 75 láb méretű csészealj kék fénysugárral szippantotta fel őket a mezőről, ahol játszottak.

"A great golden ship took us up in the sky and it was driven by God - I know it was God. He wore golden robes and had long silver hair. He was a nice man and told us to call him Laiar. He showed us the moon and other places in the sky and said they were the stars." " nyilatkozta szó szerint a 8 éves Maria.

-Három testvére egyetértett az állításával, de egy picit megijedtek.

-"He scraped our faces with a little stick and stuck us with a needle but he didn't hurt us at all." nyilatkozta szó szerint a kis 5 éves Jorge Molero

-"There were a million buttons and lights. The man looked funny because he had a big head and two big yellow eyes. He is our friend." mondta szó szerint a 3 éves Carlos.


Fotó a 4 gyerekről a linken.


-------------------------------------


Újságkivágás:

[link]


UFO-bbs.com:

[link]


-1994. december 4-én, Argentínában három fivért elraboltak az idegenek.

-Nevük Andres Molero (9 éves), és Jorge (8 éves), Carlos (7 éves)

-A három gyerek és féltucat szemtanú szerint egy 75 láb méretű csészealj kékes fénnyel szippantotta fel őket a mezőről, ahol játszottak.

-"A great golden ship took us up in the sky and it was driven by God -- I know 

it was God. He wore golden robes and had long silver hair... He was very kind and told us to call him Lalar. He showed us the moon and other places in the sky and said they were the stars." nyilatkozta szó szerint a 9 éves Andrés.

- Két öccse egyetértett az állításával, de egy picit megijedtek.

-"Lalar scraped our faces with a white stick and stuck us in the back with a needle but he didn't hurt us." nyilatkozta szó szerint a 8 éves Jorge Molero.

- "There were little lights blinking on and off everywhere. The man looked funny because he had a big head and two big yellow eyes." mondta szó szerint a 7 éves Carlos.


Fotó a 3 gyerekről a linken.


Életszerű forgatókönyv:


Az argentin Molero testvérek (akárhányan is voltak, akármilyen neműek és életkorúak) elcsatangoltak otthonról és csak 3 nap múlva kerültek elő. Hogy a büntetést enyhítsék, az idősebbek kitalálták ezt az UFO sztorit, amit gyermeteg film élményeikből raktak össze. A kicsik persze egyetértenek a nagyokkal. Hogy ne legyen annyira légbőlkapott a mese, vallásos neveltetésük miatt egy kis istenes sztorit is költöttek bele.


Az eset híre persze elterjedt a faluban (városban), és a sajtó képviselőinek fülébe jutott. Örömmel kapnak egy szaftos UFO sztorin, mert olvasókat hoz, úgyhogy leírták. Így járt újságról-újságra, blogról-blogra és mint az úttörőposta a végére már alaposan eltért a sztori az egyes lapokban. Persze lett néhány tuti szemtanú is hamar, akik némi hírverés érdekében mindent tisztán láttak.


A hatóság persze röhög az egészen és nem nyilatkozik, ezzel szokás szerint ők a titkolódzó gonoszok. A szülők nem nyilatkoznak ("The children's parents, Emilio and Carmen Molero, declined to comment on the incident."), mert szégyellik az esetet és a körülötte kerekedett felhajtást. Tudják, hogy a gyerekeik kamuznak.


Az eredeti történet szinte megfejthetetlen. Cáfolni akkor lehetne, ha a gyerekekkel, szülőkkel, vizsgálókkal személyesen beszélnénk. Vagy még akkor sem.

2014. júl. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%

Eléggé gyanús a dolog. Az egész sztorinak se füle, se farka, csak mond egy dátumot és néhány nevet, amik lógnak a levegőben, de semmilyen tartalom nincs mögöttük. Rákerestem a gyerekekre is, meg a megemlített Roderigo Ortizra is, de érdekes módon semelyikükről nem jött fel semmi információ, csak ez a cikk. Helyszín meg nincs, elég tipikus. Sőt, fél tucat tanú, de róluk se tudni semmit.


Amennyiben tényleg megtörtént a dolog, az arcukon lévő sebhelyek vizsgálata perdöntő lehetett volna, de a cikk szerint ilyesmi sem történt, azaz megintcsak semmi konkrétum.


Szóval ez a gond, hogy semmi nincs, ami hitelt adna az egész sztorinak. Nem is annak, hogy tényleg megtörtént-e az elrablás, avagy sem, hanem hogy egyáltalán létezett-e valaha ez a négy gyerek, mert én ezt is kétlem. Sok ilyet láttam már, ahol egy teljesen random, kicsit furcsa kép mellé kanyarítottak egy légbőlkapott sztorit, aztán elterjesztették az interneten. Ezeknek a meséknek tipikus jellemzője ez a hiba, hogy nem mer semmi konkrétumot felmutatni (hisz akkor azonnal lebukna), hanem csak emleget tanúkat, bizonyítékokat, mégsem mutat semmit...


Annácska, te meg "további infók" címszó alatt képes voltál szinte szó szerint ugyanazt belinkelni, amit Adamski leírt a kérdésben? :D

2014. júl. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Annácska, te meg "további infók" címszó alatt képes voltál szinte szó szerint ugyanazt belinkelni, amit Adamski leírt a kérdésben? :D"


Oké lebuktam :-) Mivel nem tudok angolul és nem akarta be venni a google fordító így egy kis turpissághoz folyamodtam : gondoltam ha belinkelem akkor valaki majd kiragadja a legfontosabb angol szövegeket és lefordítja, köszi 13-as válaszoló ! :-)


"Hogy a büntetést enyhítsék, az idősebbek kitalálták ezt az UFO sztorit, amit gyermeteg film élményeikből raktak össze."


Honnan tudod hogy moziban voltak ? Én egy kicsit utánanéztem a 90' évek argentín viszonyainak és abban az időben súlyos infláció és gazdasági válság sújtotta az országot . Nem hiszem hogy túl sok moziba jártak volna vagy túl sok kábeltévét néztek volna . Inkább azt tudom elképzelni hogy éjjel nappal a bibliát bújták és amikor ez az eset történt ezzel magyarázták . Egyébként egy 8-6 éves kisgyerek nem tudja mi az a földönkívüli, mi az hogy űrhajó, mi az hogy űr stb (én se tudtam ennyi idősen, pedig mióta az eszemet tudom érdekel a téma) . Különben is a sebhelyeket mivel magyarázod ? Tényleg azt hiszed hogyha kitaláltak egy sztorit és ez bizonyítani akarják akkor megvagdossák egymás kicsi arcát ? Na én ezt nem hiszem el . Azzal egyetértek utána hogy a hatóság a hírnév miatt felkapta a sztorit, de ennek biztos van valóságalapja . Szomorú emberek, de lassan meg kell barátkoznunk a gondolattal, hogy idegenek látogatnak a bolygónkra :-)

2014. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod hogy moziban voltak ? Én egy kicsit utánanéztem a 90' évek argentín viszonyainak és abban az időben súlyos infláció és gazdasági válság sújtotta az országot . Nem hiszem hogy túl sok moziba jártak volna vagy túl sok kábeltévét néztek volna ."


Argentín GDP 1992: 7044 dollár

Román GDP 1992: 4722 dollár

Lengyel GDP 1992: 5847 dollár

Szlovák GDP 1993: 7453 dollár

Magyar GDP 1992: 8199 dollár


Szerinted Argentínában a 90-es évek elején elképzelhetetlen volt, hogy egy 6-9 éves gyerek moziban volt életében legalább 1x, vagy látott egy TV műsort, esetleg képregényt?


Az emberek még háborúban is eljárnak moziba, és nézik a tévét.


Nem tudom bizonyítani, hogy mit láthattak, illetve milyen anyagi szinten élt a család, mert a sajtó anyagból még a nevük sem biztos.


De azt állítani, hogy a 90-es években az Argentínok nem mozizhattak, mert szegények voltak, még nagyobb nonszensz. Ezzel az erővel Lengyelországban sem jártak moziba, a rendszerváltás korában súlyos inflációval és gazdasági bajokkal küzdő Romániában pedig hírből sem ismerték a mozgófilmet és a tévét?


"Inkább azt tudom elképzelni hogy éjjel nappal a bibliát bújták és amikor ez az eset történt ezzel magyarázták ."


Igen azt én is el tudom képzelni. De ezt keverhették az olvasmányaikkal (nagyobbakról beszélek), tévé/mozi stb. élményeikkel.


"Egyébként egy 8-6 éves kisgyerek nem tudja mi az a földönkívüli, mi az hogy űrhajó, mi az hogy űr stb (én se tudtam ennyi idősen, pedig mióta az eszemet tudom érdekel a téma) ."


Hogyne tudhatná. Kiskoromban ment a moziban az E.T. (1992-ben már kb. 10 éves filmek számított, még akár a szegényes ). A tévé nem kényeztetett el sci-fi-vel, de ami volt azt faltuk, az Alfa holdbázistól kezdve az Orion űrhajón át, Pirx kapitány kalandjaiig.


Akkoriban tényleg leszartam, hogy lumbulábiak, vagy kis szürkék, meg azt is, hogy hány bolygó van a naprendszerben, de a fura lények (Star Wars) korong, vagy rakéta alakú űrhajókon a csillagok között, ennyi már bőven levágtam. Ha már magunkból indulunk ki.


"Különben is a sebhelyeket mivel magyarázod ? Tényleg azt hiszed hogyha kitaláltak egy sztorit és ez bizonyítani akarják akkor megvagdossák egymás kicsi arcát ?"


Ha megnézed a két cikket, akkor két különböző fényképet találsz. Az sem biztos, hogy bármelyik eredeti. Nem nagy kaland pár foltot odatenni a mondandó alátámasztására, aztán bekarikázgatni őket.

2014. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Na, ezek a 2.-ik oldali kommentek már jók, nem olyan selejtek mint az elsők. Ilyeneket vártam, amik alá vannak támasztva jó érvekkel vagy bármivel.


13.-as: ha megnézzük a dátumokat, lehet az első lap közölte le az igazi cikket, a többi pedig már csak átlopta tőle, némi változtatásokkal.


14.-es: Gabriel.Tailor

Én sem találok túl sok mindent. Bár van, hogy egy tudományos publikációban is vannak nevek, de a neten semmit nem találok róluk.

Az is lehet, hogy könyvből van másolva eredetileg az egész és úgy vette át az újság.

De ha megfogsz egy magyar újságot, ami 20-30 éves, és kiragadsz egy hírt, nem biztos hogy találsz a benne szereplő emberekről bármi komolyat is az interneten.


A sebhelyek lehet nem lettek volna perdöntőek, csak sima tűszúrás nyomoknak látszanak. De azt azért kétlem hogy a gyerekek egymást szúrják agyon :DD


Ha meg is történt a sztori én azért az elcsatangolós dolgot kizárnám. Azért gyerekek élelem nélkül három napig nem csatangolnak. Ha meg ad nekik valaki kaját akkor biztos jelentette volna hogy megtalálta őket, ha meg lopnak, a hatóságoknak jelentik és elkapják őket.


A következők lehetnek:

1.) A sztori igaz, de a sajtó átlopkodta a hírt a sjaát újságjaikba, helyenként megváltoztatva

2.) Csak részben igaz a dolog, de így már teljesen megváltozott az eredeti történet, de alapja az volt.

3.) Talán hoax az egész.


Csak hirtelen megláttam ezt a sztorit és alig találtam róla valamit, na mondom felteszem itt kérdésbe.

Minden esetre kideríthetetlen és visszakövethetetlen az egész :)

2014. júl. 18. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!