Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ez az FBI-os UFO dokumentum...

Ez az FBI-os UFO dokumentum miért nem érdekel senkit?

Figyelt kérdés

Úgy értem a roswelli incidens körül már évek óta megy a vita, hogy ufó volt-e vagy ballon.

Erre a hivatalos FBI honlapon felvan téve az eddig titkosított akta, amin tisztán le van írva, hogy repülő csészealjról van szó kis testekkel, amin fémszálas szövésű ruha volt:

[link]

Ez ellen mi a kifogása a szkepóknak?


George Adamski



2014. júl. 24. 21:47
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:

ezt nézétek meg ezek ufok

[link]

ja csak felhők az emberi képzelett határtalan

gondolj bele ha igazi ufó felvétel/irrás készülne azt egyböl leszednék

és ne hogy azt higyétek hogy a törvények pl ha kimondja hogy minden ufo adatok /iratott kikell adni azt ki is fogják adni

naivak hiszékenyek , vagy tudatlanok vagytok

2014. júl. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
51%

- A jelentés közel 3 évvel Roswell után készült. Miből következtetsz, hogy arról szól?

- Itt a roswelli incidensról szóló jelentés: [link] (meteorológiai ballon!!!)

- A 40-es évek végén felfokozott UFO őrület miatt J.E. Hoover az FBI vezetője jelentési kötelezettséget rendelt el az ügynökök részére minden UFO-gyanús esetre.

- A Hottel dokumentum egy ilyen területi ügynök infójáról szól, aki a washingtoni főnökének, Guy Hottelnek, jelenti, hogy egy légierőnél dolgozó forrása ezt mondta neki. Jelentenie kellett mindent, ami csészealjakról szól, hát megtette. Kétszeresen közvetett bizonyíték, hallomásból. Elég gyenge.

- Semmilyen vizsgálatot nem tett a területi ügynök sem. Nem járt utána semminek, csak közli, amit hallott valakitől.

- Az FBI-nál nincs folytatása, vizsgálati anyaga az ügynek. Ha komolyan vették volna lenne folytatás, vagy eredmény, hogy igaz vagy kacsa.

- Az FBI jelentési kötelezettség 1950 nyarán megszűnt ezekben az esetekben.

- Még az ufó kutatók sem értenek egyet a használhatóságában:


"A Hottel jelentést egész sor UFO kutató forgatja ki eredeti kontextusából újra és újra, mint meggyőző bizonyítékot arra, hogy az USA kormány lezuhant csészealjak birtokában van. Ha bármelyikük is vette volna a fáradtságot, hogy utánajárjon ahelyett, hogy elhamarkodott következtetéseket von le, rájöttek volna, hogy a jelentés ebben a formában gyakorlatilag hasznavehetetlen, mivel a benne foglalt infó magához Silas M. Newtonhoz vezet”.

(William L. Moore, ufológus, a The Roswell Incident c. könyv szerzője)


A Silas M Newton ügy egy 1950-es UFO incidens volt, melyről pár év múlva kiderült, hogy kamu. Moore vizsgálata szerint ez a jelentés erről a kamu ügyről szól és semmit sem ér.

2014. júl. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező: az a fájl az FBI Vault leglátogatottabb fájlja. Úgyhogy elég sok mindenkit érdekel, viszont másoknak van annyi eszük, hogy megpróbálják értelmezni, amit látnak és olvasnak, sőt, akár utána is néznek. Nem kell "szkepónak" lenni ahhoz, hogy gondolkodj.


#22: kis kiegészítés: itt az FBI magyarázata a dokumentumról:


[link]

2014. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező ebből a kérdésből is jól látszik, hogy csak saját magad igazát hajtogatod kényszeresen persze az ellenérveknek nem is néztél után, mint módjuk a 22-es válaszíró csak gyorsan belinkelted az általad bizonyítéknak vélt dokumentumot.

Szerintem eleve rosszul állsz a témához, mert magadból indulsz elhamarkodottan következtetsz ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem te egy beképzelt ember vagy aki lejáratja ezt a témakört mert egy nagyon elfogult látásmóddal állsz hozzá ehhez a gúnyos megjegyzéseid már csak hab a tortán.

" Ez ellen mi a kifogása a szkepóknak?"

Neked is szkeptikusan kéne ehhez hozzáállnod, akkor nem érne csalódás.

2014. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
45%

Így van utáljátok ki Adamskit is, ahogy kiutáltátok Annácskát, Veronikát, 404-et meg diatort is . Ebből áll az életetek, hogy gyűlölködtök és utálkoztok .

Ha UFO-s kérdésnél nincs kép az a baj, ha van az a baj . Ha nem olyan a kép pixelezése az a baj, ha HD az a baj . Ha valaki a paranormal-ról linkel az a baj, ha az FBI honlapjáról azt kifogásoljátok . Ti csak egy valamiért vagytok itt, hogy kritizáljatok és belekössetek az olyanokba akik ebben hisznek . Gratulálok !

2014. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
35%
Henike, ez szép volt, egyetértek veled teljesen!
2014. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
Viszont én a szkepszisemmel együtt az élmezőnyben állok a toplistán, ugyanazzal a regisztrációval, s nem a huszonnegyedik nevet használom, mint te.
2014. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
29%
25 Ez most, hogy jön ide? Felesleges sorolod fel ezeket a neveket egy kérdésre koncentrálj nem a facebook-on vagy nyilván azért lehet belekötni a kérdésekben, mert okot adnak rá minden egyéb felesleges bele magyarázás a kérdéseket egyenként kell megvizsgálni nem mindet egyszerre.
2014. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
44%
28# Értettem Közhely Kapitány, elnézést mindenkitől !
2014. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Sajnos lemaradtam a vitáról, mert pár napig nem voltam netközelben, de igencsak meglepett, hogy 3 oldalnyi kommentáradat érkezett a kérdésre.


Bár a kérdés jobban a szkeptikusokhoz szólt, szeretném megköszönni az ufó pártiaknak, hogy írtak. Igazából nem hittem volna, hogy ennyien vannak itt, mert alig látok ufó kérdésnél normálist választ, rajtam és Prödl-ön kívül csak 1-2 ember ír, itt meg hirtelen felbukkantatok :)


Akinek hülyeség a téma azt én sem értem mit keres itt, bár azt hiszem, hogy egyeseknél inkább a kognitív disszonancia tünete ütötte fel a fejét :)


11-es válaszolónak respect.


14-esnek üzenem, hogy a szemtanúi beszámolókat nem szabad semmibe venni. Ebből is látszik, hogy témától függ mennyire tartják az embert megbízhatónak. Ha gyilkosság, baleset vagy valami történik, akkor egy bíróságon sokat nyom latba a szemtanúk szava és a vallomásuk igenis sokat számít. Ha ezt kicseréljük arra, hogy ufót láttak máris elvesztik értéküket és hitelességüket, csak azért mert az elmondottak nem szokványosak??? Főleg ha ezen állítások mellett az ügy kapcsán kiálltak katonák is.


(Az ügytől eltekintve vannak E.T. tárgyak, igaz, kevés, de ezeket általában egyből elsumákolják és többet nem hallasz róluk.

Arról nem tehetnek a szemtanúk és ufókutatók, hogyha egy ufó baleset történik akkor ők nekik semmilyen hozzáférhetőségük nincs a területhez. Kiérkezik a katonaság, mindent "letisztítanak" és eltüntetnek, ami után semmi nem marad, csak a beszámolók. Ebben a helyzetben te nem tudom mit tennél a kutatók helyében.


Minek szedegetne össze "mendemondákat" az FBI ha az egész dologban az ég adta világon nem lenne semmi alap? Miért nem tojták le magasról, hagy beszéljenek a parasztok amit akarnak?

Mert ilyen alapon a yetiről is írhattak volna dokumentumot, mert arról is van beszámoló, érdekes, mégsem tettek ilyet.


Ha a szkeptikusokat nézem az egyedüli értékelhető komment a 22-esé. Ő fogta magát és próbált utána járni. Az már más, hogy a véleményünk nem egyezik meg és más következtetéseket vonunk le. De egyet azért hozzáfűznék neki:


"Az FBI-nál nincs folytatása, vizsgálati anyaga az ügynek. Ha komolyan vették volna lenne folytatás, vagy eredmény, hogy igaz vagy kacsa. "

Jelenleg legalábbis nem tudunk ilyenről. Talán ezeknek a dokumentumoknak lenne folytatása, csak nem oldottak fel a titkosítás előtt. Fölösleges beszámolókat gyűjteni, ha utána legalább egy párnak nem jártak volna utána.


" FBI Vault leglátogatottabb fájlja. Úgyhogy elég sok mindenkit érdekel"

Csak az itteniekhez szólt a kérdés, nyilván nem a világhoz.


Rosszalkovnak pedig üzenem, hogy hiába rizsázik, más tollával ékeskedni könnyű dolog, érdekes, hogy három oldalon keresztül senki nem írt egy értékelhető információt sem a 22-es kommentelőig , utólag pedig döngeted a mellkasodat, hogy jajj milyen okos vagy?


Henike aranyos vagy, de azért a troll diatorhoz és 404hez ne hasonlítgass :D


George Adamski

2014. júl. 27. 05:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!