Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A szkeptikusok/tudomány miért...

A szkeptikusok/tudomány miért nem keresi azokra az UFO esetekre a választ, amire nincs semmilyen magyarázat?

Figyelt kérdés

Az UFO esetek 5-10%-a megoldatlan marad. Ez tény.

A kérdés az, hogy miért nem foglalkozik ezzel a hivatalos tudomány vagy a szkeptikusok?

El kellene, hogy gondolkoztassa őket ez a dolog, hogy van olyan dolog, amit nem tudtak megmagyarázni.

Miért nincs erről semmilyen tanulmány, esetleg spekuláció egyetlen egy tudományos szaklapban sem? Miért nem bocsátkoznak rendszerezésbe, esetleg feltételezésbe, amik egyszer majd hasznosak lehetnek.

Attól, hogy a szőnyeg alá söpörjük a dolgokat, attól még a szoba nem lesz tiszta.


Főleg, hogy vannak olyan esetek, amikor a magyarázatok több sebből véreznek, de most olyanokra gondolok amikor tényleg nem tudnak rá mit mondani.


Helyettük az amatőr - de olykor tudományos ufókutatók teszik meg ezt, hogy kategorizálják az esetet, mégis, ez nem tetszik a tudománynak és mindig megbélyegzik ezeket a kutatókat. Akkor miért nem csinálják ezt ők?


Hihetetlen nagy beképzeltség lenne azt mondani, hogy az ember a körülötte lévő világról már mindent tud. Mégis vannak olyanok, akik azt hiszik magukról, hogy mindent tudnak és nem foglalkoznak ezekkel a dolgokkal.

Ez nem szkepticizmus vagy jó hozzáállás, hanem elfogultság és tagadás.



George Adamski



2014. szept. 21. 21:06
1 2 3 4
 31/36 anonim válasza:
Adamski, hova tűntél ? A PM-ben linkelt J. Allen Hynek-es kérdésemre miért nem reagáltál ?
2014. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 nemelfogult ***** válasza:

"...tehát te azért vagy nálam tapasztaltabb a témát illetően, mert sok UFO-s könyveket bújtál, én pedig nem? Nem gondolod, hogy elfogulttá váltál ezzel pedig nem a nickedre célzok."


Rossz feltételezés. Mind a kettőre az a válaszom, hogy nem.

Megpróbálok legalábbis nem elfogult lenni (nem véletlenül választottam a nickem:).

A blogok nagy része tényleg szemét, a könyvek között viszont van jó pár, amelyik megállja a helyét. A legtöbb ilyen nem kapható magyar fordításban, ez mondjuk kár. Plusz nem csak könyvekre utaltam, hanem, hogy akit érdekel ez a téma, az személyesen is belemehet. És akkor enyhén szólva más perspektívából láthatod a dolgokat mint a blogokat és paranormal.hu-t olvasva. Én ezt tettem, de erről itt eddig sem írtam és ezután se fogok.

Írtad, hogy szemtanúkkal beszéltél ("róluk tudni illik, hogy mindig a saját szájízük szerint mesélik el a dolgokat"... Ez szimplán nem állja meg a helyét, vagy talán két-háromnál többel nem beszéltél.

Na, én nem akarlak és nem is foglak meggyőzni, mert mindenki csak gondolkodjon a maga módján

2014. szept. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 Spilerke ***** válasza:
Nemelfogult, ez is csak hit kérdése, mert saját szemszögből fogod megvizsgálni a dolgokat, de én veled ellentétben nem tudok hinni, nagyon kevés dolog van, amiben én hiszek. Szerintem a hit olyan, mint a szüzesség, ha egyszer elveszíted, már soha sem leszel képes hinni, legalábbis úgy nem, ahogy előtte hittél. Én elismerem, hogy vannak dolgok, amelyekre a jelen tudomány nem tud teljes körű magyarázattal szolgálni, de ez nem a tudományos megközelítés hibája, hanem az emberré ebbe pedig beletartozik az ufokutatás, ufohívőség, ezotérikus látásmód stb. Én tisztelem azt, hogy te legalább nem egyoldalúan állsz a dolgok elé, hanem képes vagy más szemszögével látni a dolgokat sok ember erre képtelen, de nem csak az ezotérikusok, hanem a szkeptikusok is.
2014. szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Spilerke ***** válasza:
53%

28 Válaszolok a kérdésedre tudom, hogy meg fogom bánni, de ucca neki.


"Nektek minden butaság, ami nem illik a

mainstream média vagy tudomány elképzeléseibe."


Nem minden butaság, csak ez a kérdés az.



"Nem, végülis csak mindenkit sértegetsz. És még

most is csak azt hangoztatod, hogy teljes

sötétségben élek/élünk, azaz személyeskedsz és nem a konkrét témára koncentrálsz."


Én egy egyenes őszinte ember vagyok, szerintem nem mindenki él sötétségben, csak te és ezzel magaddal rántasz mindenkit, mert mindegyik sötétségben él, aki téged követ, de nem azért élsz sötétségben, mert ufohívő-t játszol, hanem azért, mert képtelen vagy meghallgatni a másikat csak mondod a magáét, és csak mondod, és csak mondod a végtelenségig. Személyeskdni pedig te kezdtél el, ahogy előttem is írtad egy-két olyan sort írtál rólam, ami ellenkezik a szabályzattal, meg te mondtad, hogy mentális betegségben szenvedek, most pedig azt mondod, hogy nem válaszoltam a kérdésedre és mindenkivel kötekedek elvárod, hogy ne soroljanak Annáékhoz, hol ott ugyanazt csinálod mindig kimásolod magadnak a fél mondatokat, amit egyébként te provokálsz ki a többi mondatot pedig nem is akarod értelmezni, mondom nálad valami kommunikációs hiba van, csak azt látod meg, amit látni akarsz. Én válaszoltam a kérdésedre, csak képtelen vagy ezt belátni. Meg azis vicces, hogy hiába mondok akármit mindig piros kezet kapok ez is bizonyítja, hogy burokban élsz, mert neked mindig igazad van. :D

2014. szept. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

- A szkeptikusok/tudomány miért nem keresi azokra az

UFO esetekre a választ, amire nincs semmilyen

magyarázat?


- Passz...

2014. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
40%

Akik logikából bukásra állnak, figyeljenek: a válasz keresése nem egyenlő azzal, hogy "nem tudjuk mi az, tehát földönkívüli".

Pontosan a szkeptikusok és a tudósok azok, akik valóban keresik a választ; legfeljebb nem találnak, és akkor elakadt a dolog. Ellentétben az UFO hívő elmebajosokkal, akik nem is keresik a választ, meg sem próbálnak magyarázatot találni, hanem mindenre ráütik a "földönkívüli" pecsétet.

2014. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!