Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Aki azt hiszi, hogy idegen...

Aki azt hiszi, hogy idegen civilizációk járkálnak ide hozzánk a földre miért biztos benne?

Figyelt kérdés

Simán el tudjátok képzelni, hogy egy olyan fejlett civilizáció aki nem a mi naprendszerünkben él, de rendelkezik olyan technikával, hogy képes ideutazni hozzánk nem alázott volna le már rég minket és még bujkál is előlünk? Miért gondolnak sokan hozzánk hasonló lényekre, nem lehetnének mikroszkopikusak vagy éppen akkorák mint a hold?

Nem kötekedni akarok csak érdekel, hogy gondolkodnak az UFO hívők? :)



2014. dec. 2. 23:34
1 2 3
 11/26 nemelfogult ***** válasza:

"Simán el tudjátok képzelni, hogy egy olyan fejlett civilizáció aki nem a mi naprendszerünkben él, de rendelkezik olyan technikával, hogy képes ideutazni hozzánk nem alázott volna le már rég minket és még bujkál is előlünk?"


Igen, simán, ami a "nem alázott volna le már minket" illeti. Ez inkább csak azt mutatja, hogy te, hogyan látod azokat, akiknél fejlettebbnek tartod magad. Hogy "bujkálnak előlünk"... én ezt nem tapasztaltam.


Abban egyetértek, hogy nem minden anomália ami történik kívánja meg mindjárt a földönkívüli értelmezést. Lehet, hogy sok, vagy nagyon kevés, az is lehet, hogy egyik sem. De ez nem jelenti azt, hogy ne lenne számos, jól dokumentált, olyan anomália, amit a tudomány egyelőre nem tud megmagyarázni. És aminek a magyarázata simán lehet a földönkívüli civilizáció is.

És persze a kérdést meg lehet fordítani, hogy miért olyan arrogáns és magabiztos is sok mindenki, hogy személyes élmény, tapasztalat, a témában jártasság nélkül eleve mindenkit hülyének tart akinek az a véleménye, hogy minket látogatnak, megfigyelnek, stb.

2014. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Kedves "nem elfogult nevű felhasználó"


Kérlek ne forgasd ki a szavaimat!

Én az emberi történelem ismeretéből mertem feltételezni egy idegen civilizáció hierarchiájára, nem pedig önmagamból kiindulva!

2014. dec. 3. 21:51
 13/26 nemelfogult ***** válasza:

Helyes, de ha még Hold nagyságú, meg mikro méretű alieneket is említesz, akkor miből gondolod, hogy mégis úgy viselkedjenek, mint (OK, akkor nem te, de) szerinted az emberiség? Ez kicsit ellentmondó, nem?

Nem mondom, hogy lehetetlen, hogy egy fejlettebb civilizáció úgy ahogy megszabaduljon tőlünk, de nem ez a legvalószínűbb, sőt.

2014. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, Adamskihez hasonlóan, hogy létezik valamiféle kozmikus, galaktikus törvény, ami nem engedi meg, hogy ilyesmit megtegyenek, náluk fejletlenebb fajokat leigázzanak. Emellett azt is valószínűnek tartom, hogy már törvényi szabályozás nélkül sem tennének ilyet, mert erkölcsileg is elérték azt a szintet, hogy nem háborúznak másokkal sem, egymással meg főleg nem, mint mi itt a Földön.

Minden valószínűség szerint, valamikor az ősi régmúltban, évmilliókkal ezelőtt voltak ilyen hatalmas háborúk, még itt a Naprendszerben is, és ezeket jelenítik meg fantáziával kiszínezve a sci-fi filmek.

Az is igaz véleményem szerint, hogy egy fajt nem lehet csak ilyennek, vagy csak olyannak tekinteni. Ha vannak is konfliktusok, és úgymond lázadások, akkor azokat gondolom megpróbálják lehetőleg békés úton megoldani.

De ha mégis egy ellenséges faj megpróbálná a Földet uralma alá hajtani, akkor szerintem nem a leigázás és porig rombolás lenne a megfelelő módszer. Nem tudom, hogy mit kezdenének mondjuk egy életre alkalmatlan, füstölgő, esetleg radioaktívan sugárzó és halott emberek milliárdjaitól hemzsegő bolygóval. Ha már uralkodni akarnak, akkor szerintem megpróbálják valahogy az általuk kiszemelt náluk fejletlenebb fajt elnyomni, rabszolgaságba kényszeríteni, meg genetikailag is módosítani, ami nem feltétlenül ókori értelemben vett rabszolgaság. Lehet, hogy most ez zajlik itt nálunk a Földön, már ki tudja, hogy hány évezrede? De az is igaz, hogy 7-8 milliárd embert már nem könnyű irányítani, sőt ennél kevesebbet sem, még ha hozzájuk képest primitívek is vagyunk technikailag.

Az sincsen kizárva, hogyha valóban itt ólálkodik valahol a Naprendszerben egy velünk ellenséges faj, akkor a jók megpróbálnak tőlük megvédeni. Tehát azt hiszem, ezek után ki lehet jelenteni, hogy harc folyik a Földért, a bolygónkért az idegen fajok között is.

2014. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Milyen összefüggés van a méret és a viselkedés között?

Nem értem a kérdésed! Ha Hold nagyságú meg mikróba lényekről beszélek miért feltételezem,(persze nem magamból kiindulva) hogy úgy viselkednének mint az ember??? Ezt kérlek fejtsd ki érthetően mert nem tényleg nem értem mi ebben a különös! :)

2014. dec. 3. 23:05
 16/26 A kérdező kommentje:

14-es

Sok mindenben igazat adok neked, de miért hiszi mindenki szentül, hogy ami fejlettebb az csak jobb lehet. Nézd meg mennyit fejlődött több ezer év alatt az ember, ezek ellenére ma is ugyanolyan véres háborúk dúlnak!

Számtalan variációt fel lehetne hozni a bolygó leigázására, tényleg nem kell feltétlenül pusztításra gondolni, de miért ítélik el sokan azt a lehetőséget, gondolván, hogy az idegenek csak békés és jó teremtmények lehetnek. Gondolj bele, hogy a vízben papucsállatkák élnek, de ha szomjas vagy még is iszol, marhára teszel szegény papucsállatkára. Mi van ha mi is csak ennyit jelentünk egy sokkal, de sokkal fejlettebb civilizációnak?

2014. dec. 3. 23:19
 17/26 nemelfogult ***** válasza:

"Milyen összefüggés van a méret és a viselkedés között?

Nem értem a kérdésed! Ha Hold nagyságú meg mikróba lényekről beszélek miért feltételezem,(persze nem magamból kiindulva) hogy úgy viselkednének mint az ember??? Ezt kérlek fejtsd ki érthetően mert nem tényleg nem értem mi ebben a különös! :)"


Ember szerű, humanoid lényeknél talán jobban lenne feltételezhető (feltéve, ha közös gyökereink vannak), a hasonló viselkedés. De még ott is óriási különbségek vannak (pl. ember és ember, majom és majom, stb. között).

Én nehezen tudok elképzelni egy mikróba szerű, szuper intelligens lényt emberszerű tulajdonságokkal. Szintúgy egy égitest nagyságút, bár ezt te se gondoltad komolyan(?)

Viszont simán el tudom képzelni a (szerintünk) jelenlegi helyzetet, hogy megfigyelés alatt vagyunk többnyire a tudatosságunk kikapcsolásával, de nem felszámolásunk vagy elpusztításunk a cél. Ha akarták volna, már nem irocskálnánk erről.

Ezt is te írtad: "Miért gondolom, hogy lealáznának minket? Mert szűk látókörű vagyok és az emberi természetből indulok ki."

Miért az emberi természetből indulsz ki? Persze, értem, mi (és az állatok) az egyetlen ismert példa. De még a földön is van alternatíva, pl. a növények. Nagyon, nagyon eltérőek, pedig itt élnek velük. Ha méretben ilyen fantáziád van mikróbától a hold nagyságúig, akkor szerintem viselkedésben sem kellene megrekedni csak az emberi skálán. Én a nálunk fejlettebb alienektől többet várnék és persze nem a leszűkített jó-rossz ET szintjén. Gondolom minimum olyan sokfélék és komplexek mint mi vagyunk.

2014. dec. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Kedves "nemelfogult" Te aztán kemény vitapartner vagy! :D

De a növényeket ne vegyük már ide, amúgy még nekik is vannak védekezési mechanizmusai. Mitől félnek? Nincs eszük, de még ők is tudják, hogy van félnivalójuk.

Hol van az leírva, miért nem lehet elképzelni, hogy értelmes lények csak emberformák lehetnek? Emlékszel a Man in Black-re amikor a macska nyakéke egy galaxis?

Nagy UFO hívők miért nem tudják elképzelni, hogy a mi galaxisunk is csak egy gombostűfej Mari néni varródbozában?


Az én fantáziám viszont odáig nem terjed, hogy két szuperintelligens lény (mint pl Te meg én XD) között nem lehet harc.


Ezt szerintem itt hagyjuk. Írok privátot!

2014. dec. 4. 01:19
 19/26 nemelfogult ***** válasza:

Nincs itt nagy harc. Te kérdeztél és véleményed is volt. Nekem szintúgy, ennyi. Hátha én is olyan ET vagyok aki csak megfigyel, de nem akar kiirtani senkit:)


"De a növényeket ne vegyük már ide, amúgy még nekik is vannak védekezési mechanizmusai. Mitől félnek? Nincs eszük, de még ők is tudják, hogy van félnivalójuk."

Ha egy mikróba méretű, meg egy égitest méretűt hoztál fel példának, miért ne vehetnénk a növényeket? Róluk legalább 100% tudjuk, hogy léteznek. Már megint a félnivaló... Persze, minden élőlénynek vannak védelmi mechanizmusai, de az nem egyenlő azzal, hogy direkt idejön és letámadja a gyengébbet. Ez nagyon sarkított nézőpont. Van olyan embercsoport akik vadásszák az állatokat, van olyan, akik megvédik őket. Akkor most mi milyenek vagyunk?


"Nagy UFO hívők miért nem tudják elképzelni, hogy a mi galaxisunk is csak egy gombostűfej Mari néni varródbozában?"

Én is biztos vagyok benne, hogy az elképzelhetetlenül nagy univerzumban sok tőlünk eltérő létforma van, mind méretben, mind viselkedésben és még sok más szempont szerint is. Nem tudom miért gondolod, hogy rajtad kívül ezt mindenki másképp gondolja.

Másrészt akik ufo/alien dolgokkal foglalkoznak, azok azért a humanoid jellegűeket említik, mert ilyen találkozásokról vannak beszámolók. Ha lenne más, arról is hallanánk. Érdekes, hogy még kamu szinten is ritkán jön elő más.


Vita felhívásod a K-pax-al kapcsolatban nem értem, mert az fikció. Játékfilm. Miért vitatkoznánk valaminek a logikáján, logikátlanságán, mikor azt egy szövegíró már eldöntötte. Vannak a K-pax-nál sokkal érdekesebb, valós esetek. Engem azok érdekelnek.

2014. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"nemelfogut"


Igen, a mimóza összehúzza magát, a húsevő növény meg elkapja a rovart. Utóbbinál lényegtelen, hogy nem élvezetből hanem fennmaradása miatt, de akkor is pusztít!


Van ember aki vadászik az állatra van aki védi!


Ezek után miért higgyem, hogy ET csak mimóza lehet aki nem bántja az állatokat?

2014. dec. 4. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!