Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az űrkutatás miért van úgy...

Az űrkutatás miért van úgy leállva manapság?

Figyelt kérdés
Úgy tudom már több évtizede nem volt semmi komolyabb űr expedíció. Az USA már ennyire nem ad pénzt rá, helyette inkább a háborúkba fektetnek? Vagy lehet, hogy vannak most is nagyobb űr projektek, csak már nem publikusak? Olvaszam arról is, hogy valami miatt "nem mernek" visszatérni az űrbe. Ebben lehet valami? A NASA vajon mennyire volt őszinte eddig UFO ügyben? A hívatalos állítás szerint, sose láttak földönkívülieket, vagy arra utaló jeleket, de ezt azóta már több űrhajós is megcáfolta. Mi lehet az igazság?

2015. jan. 4. 22:46
1 2 3
 11/23 Spilerke ***** válasza:
41%
Egyáltalán nem állt le az űrkutatás, ha jól tudom az Európai Unió is embert akar küldeni a Marsra, hogy fel vegyék a versenyt a NASA-val. Oroszország is, ahogy Kína is az űrkutatás felé kacsingat, persze mindezeknek politikai okai vannak versengenek, hogy melyik országnak van nagyobb hatalma. Régen is az amcsik nem feltétlenül űrkutatási célokból küldtek ember a Holdra, hanem politikai okokból, hogy megmutassák a világnak, hogy ők jobban tudják.
2015. jan. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

A #3-ast azért megcáfolnám, azt írja:

"Az az igazság, hogy a NASA egy nyílt szervezet. Még a hidegháború idején voltak titkos dolgaik, fegyverfejlesztések meg ilyesmik, de lassan inkább azt is bevallják amit nem csináltak hogy kapjanak minél több támogatást. Senkinek sem érdeke semmit eltitkolni. Ha te bizonyítékot szereznél földönkívüliek létezésére bedugnád az asztal alá? A NASA sem ilyen orbitálisan nagy barmok gyülekezete."


Ami nem igaz, mert:

"A NASA-t köztudottan az amerikai állampolgárok pénzéből hozták létre, azonban mégsem köteles beszámolni eredményeiről az amerikai állampolgároknak, csupán az Egyesült Államok kormányának. Egyetlen törvény sem kötelezi rá, hogy tudását, ismereteit teljes mértékben megossza a nyilvánossággal. Az 1958. július 29-én megfogalmazott – és a mai napig érvényben lévő – „űrtörvény”, amely elrendelte a NASA megalapítását, a 102. paragrafusának (c) (a) szakaszában így rendelkezik:


„A NASA kötelessége minden katonai értékkel vagy jelentőséggel bíró felfedezést a nemzetvédelemmel közvetlen kapcsolatban álló kormányszervek számára hozzáférhetővé tenni. A NASA vezetője a hivatal gyakorlása közben szerzett információit e törvény hatálya alatt köteles hozzáférhetővé tenni a nyilvánosság számára, kivéve ha az információ visszatartását szövetségi rendelet tiltja, és ha az információt nemzetvédelmi szempontok alapján titkosnak nyilvánítják.”


A NASA-nak tehát „kötelessége” bizonyos információk visszatartása. Olyan információké, amelyekről tehát nem a tudósok, csillagászok döntik el, hogy a nyilvánosságra tartoznak-e vagy sem, hanem a Nemzetbiztonsági Hivatal (NSA) bürokratái."

2015. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:

A NASA sok mindent eltitkol előlünk,kis emberektől. Nem tudom hányan tudják,de az Apollo program 20-ig ment. Szerintetek elmondanak mindent nekünk?? Miért tennék??

Hát semmiért,ezért. Ha teljesen nyílt rendszerű lenne,akkor bármelyik űrközpont utánozhatná.

2015. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Rajtad kívül senki sem tudja, mivel 17-ig ment. A 18, 19, 20 még az előkészületi szakaszban megszüntették.


Ja és azt ugye tudod hogy hány másik ország küldött már szondát a Holdra? Ha bármit eltitkoltak volna az amerikaiak, kapásból botrányt csináltak volna, főleg a kínaiak és az oroszok. Ezért is tökkelütött baromság amit összehordasz itt.

2015. jan. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
18%

Te nekem ne mondjad hogy ez baromság. Szerinted mi a f***ért mondanának el mindent,adnák ki a pontos mérnöki rajzokat xx dolgokról?????? Te szoktál olvasni Hihetetlent,Nasa.gov, CNN-t??? Ne hidd,hogy mindent elmondanak. Amugy ki nem tudja,hogy van több űrszonda az űrben????

És szerinted van a Nasa-nak,Oroszoknak,Kinaiaknak stb. hadi rakétája a Föld körül??? Szerinted,te kis okos gyerek???

2015. jan. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ja hogy te ilyen hihetetlen magazin szintű förmedvényekből tájékozódsz. No comment. Azt már meg se próbálom fejteni, hogy mi a bánatot akarsz a földkörüli hadi rakétákkal...
2015. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Én továbbra is úgy látom, hogy az űrkutatás eléggé vissza fogott iramban zajlik manapság. Évekkel ezelőtt volt egy hír, miszerint egy a Földhöz hasonló bolygót találtak. Azóta arról is teljes csend van. Ez is kicsit furcsa nekem.. Bár a HAARP és egyéb titkos projekteket bizonyára hasznosabb befektetésnek tartják a kormányok az űrkutatásnál. A HAARP-ról egyébként szintén nem sok információt közöltek még eddig. Elméletek persze vannak bőven, de ki tudhatja, hogy mire is használják valójában...
2015. jan. 15. 19:43
 18/23 anonim válasza:
40%
Nem förmedvény magazinokból tájékozódok,hanem egyéb dolgokból. Szerinted nincs egyik országnak sem rakétája Föld körüli pályán?? 1000+1 okotlehet mondani,hogy miért lenne,és ki csinálná. A kérdező is valószínű hogy jól tudja: nem mindent mondanak el,csak azt amit tudnunk kell. Hát ennyit kell tudnunk,amennyit most. Nem vitatkozni akarok,de hidd el,ez így van!
2015. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A HAARP-on mi a titkos neked? Egy halom rádióantenna, amivel a Föld ionoszféráját kutatták. Nyílt napokat is tartottak, az alaszkai egyetem is használta. Csak a hibbant konteósok hiszik azt hogy itt bármi különös történt volna.


Olvasd el újra szépen a 3-as választ és ne ismételgesd feleslegesen a butaságaidat. Egyáltalán nem visszafogott iramban zajlik, csak nem olyan látványos mint a holdraszállás volt pl.

2015. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is mintha lelassult volna az űrkutatás. Az a legfeltűnőbb, hogy az űrhajók meghajtása semmit sem változott a kezdetek óta.

Ha már szóba jött a Haarp, én elképzelhetőnek tartok egy olyan variációt, ha már szóba jött a HAARP, hogy kifelé azt mondják, amit mondanak, és azt is csinálják vele. És persze lehet még nyílt napokat tartani, ez is belefér, mert hiszen, valóban csinálják vele ezt is, amit kifelé mondanak; és ez a lényeg, hogy "ezt is"! Mert eközben a háttérben, titokban meg lehetséges, hogy minden másra is használják, amit nagyon kínos és kellemetlen lenne bevallaniuk.

2015. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!