Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Tényleg van Lapos Föld nevű...

Tényleg van Lapos Föld nevű égitest a Naprendszerben?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy vízszintesen a végtelenbe nyúlik, de egyesek szerint korong alakú. Sajnos túl buta vagyok ahhoz, hogy megértsem, hogy a bennem felmerülő alapvető kétségek csak azért születtek meg, mert képtelen vagyok átlátni ezt a zseniális komplexumot.

2015. szept. 12. 05:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ilyen égitest nem létezik, és nem is nagyon létezhet. Ha nem tudod felfogni az azért van, mert nincs mit felfogni, nem feltétlen a butaságod miatt.
2015. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
De van, láttam a Mézgában.
2015. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy igazából én egy olyan érdekcsoportba tartozok, ahol az lenne az ideális, ha bizonyítást nyerne, hogy a Föld lapos. Ugyanis hiszek abban a mondásban, hogy amíg a Föld kerek, mindig lesznek Rockerek. Habár most így jobban belegondolva, ha gömb, akkor minden oldalról kereknek látszik, ha korong, akkor pedig csak két oldalról, és pontosabban 2 pontból, hisz ha nem egyforma távolságra nézzük a peremtől, akkor már ellipszisnek látszik. A gömb az sokszínűbb, és mindig kerek, úgyhogy akkor nem is akarom, hogy lapos legyen.


Pedig már sikerült rájönnöm arra is, hogy a Föld nem forog, hanem képlékeny, és a korong alakját fixen tartva, egyszerűen megváltozik a felszíne, mintha egy terítőt tennénk egy korongra, és megforgatnánk rajta, így áthelyezve a peremen lévőt mondjuk a kör közepére.

Ezt én az ISS képei alapján következtettem ki, hogy azért nem látszik a pereme, mert mindig pont éjszaka van a peremnél, meg a másik oldalon. Arra még nem jöttem rá, hogy ha már így is látni lehet néhol a Föld görbületét, akkor miért nem látják jobban, mikor a peremen mennek körbe. Úgy értem, mint egy pénzérmén körbe oldalra. Vagy, ha derékszögű, akkor mikor a sarkán mennek, akkor is másnak kéne látni, most meg egyforma. ÁLLÍTÓLAG.

2015. szept. 13. 02:43
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés szerintem témát tévesztett, de egyébként sem igazán jött át nekem ebből a masszából, hogy mit akarsz megtudni.

Annyit azért leírok, hogy a Föld ahhoz túl nagy, hogy a felszínhez túl közel haladva érzékelni lehessen a görbületét. Minél magasabbra és egyben távolabbra emelkedünk egy adott égitesttől az űrben, annál jobban kivehető a formája. Vagy pedig minél messzebb kerül tőlünk a pályáján, - ez már nézőpont kérdése, a lényeg az, hogy minél nagyobb a távolság, annál jobban látható a forma. Az meg már pusztán geometria, hogy egy gömb a síkba levetítve körnek látszik.

2015. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azonban a Föld alakját alapvetően két fizikai hatás határozza meg: az általános tömegvonzás, amellyel minden egyes tömegrészecske hat az összes többire, továbbá a Föld tengely körüli forgása. A Földhöz rögzített forgó koordináta-rendszerben a tömegvonzás és a forgó koordináta-rendszerből adódó centrifugális erő kölcsönhatására létrejövő, elméletileg forgási ellipszoid alakú folyadékszerű testhez a tényleges Föld-alak nagyon közel áll: e hidrosztatikus egyensúlyi alaktól csak helyenként tér el. A gömb jó közelítés, mivel a lapultság alig 0,33%-os, de a pontos alakja geoid.

A bolygó definíciójának része az, hogy elég nagy tömegű ahhoz, hogy hidrosztatikai egyensúlyba kerüljön, azaz közel gömb alakúvá formálódjon. Ez még igaz a törpebolygókra is (lásd Plútó), a kisbolygóra azonban már valóban nem. Általában a 800 km a határ, alatta szabálytalan 3D test(pl: krumpli), felette viszont már felveszi a "gömb" alakot. Tehát a fizika törvényei szerint nem létezhet lapos égitest az egész Univerzumban!

2015. szept. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszem, hogy méret határtól függ a kompéroid alak. Inkább a tömegtől. Gondolom, sokat számít, hogy a nagy tömegtől a belseje képlékennyé válik. Ha nem, akkor kopéroid alakú lesz.
2015. szept. 14. 14:39
 7/12 anonim ***** válasza:

"Azért nem hiszem, hogy méret határtól függ a kompéroid alak. Inkább a tömegtől."


Minél nagyobb az átmérőjük a kőzetbolygóknak, annál nagyobb a tömegük.



"Gondolom, sokat számít, hogy a nagy tömegtől a belseje képlékennyé válik. Ha nem, akkor kopéroid alakú lesz."


Igen! A nagy tömegtől->gravitációtól minden esetben képlékennyé alakul a bolygó belseje.


Szóval szerintem érted Te!

2015. szept. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogy értem. :)

Isten teremtette a Földet laposnak, és akkor nem számít a gravitáció, meg a nyomás.

Vagy kis darabokból rakták össze, körbe-körbe, mint a kakaós csigát.

Vagy formába öntötték.

2015. szept. 14. 21:00
 9/12 János114 ***** válasza:
57%

Ti meg mi a szosz beszeltek


Hat en telleg nem ertem ember

H lenne mar lapos a fold szivem?


Mind egy jo kutatast kivanok

Ajanlom h kuld be az oneletrajzod a family guyba :)

2015. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a szíved! Földhözragadt gondolkodásod van.

A Föld lapos. Ez így gömbölű.

2015. szept. 18. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!