Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Milyen bizonyítékot tartanának...

Jeffrey Spender kérdése:

Milyen bizonyítékot tartanának hitelesnek észlelésről / eltérítési élményről hitelesnek a "szkeptikusok"?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 19:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

30-35 éve még hitelesnek látszott egy-két bizonyíték. Akkoriban én is elfogadtam, pedig már akkor is tudtam, hogy az emberi szem nagyon könnyen becsapható.

Azóta sorra minden bizonyítékról kiderült, hogy hamisítvány. A technika hatalmasat fejlődött, és minden LÉTEZŐ objektumról hihetetlenül jó minőségű képeket, elemezhető felvételeket lehet készíteni. Az UFO-król valahogy sohasem sikerül...

2016. febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

"A legviccesebb hogy a "Szkeptikus Társaság" szerinted nem szkeptikus. "


A (magán) Wikijük alapján döntöttem el, az UFO témát taglaló cikkük annyira gyengén sikerült, hogy az már szándékos csúsztatásnak, manipulációnak néz ki, több UFO észlelést mosnak eggyé, mint a Phoenix-ieket, pedig amikor mindenkinek van internetje, még a hivatalos szervek / közegek is nyilatkoznak többé-kevésbé használhatóan akkor hogy tudnak olyan felületes cikket írni a témáról ?


Nekem nem tisztem meg nem is célom a térítés, leleplezés, csak mint magánvéleményként minősítettem az oldalt és a szerkesztőit.



"Még senkinek sem sikerült bizonyítania hogy egy fénykép egy valódi idegen űrhajót ábrázol...Csak feltételezik hogy így van. Ellenben számtalan ellenpélda van, amikor bebizonyosodott hogy ember készítette hamisítványokról van szó."


Az 1997-es Phoenix-i észlelésnél, nem a 2008-asnál, amivel operál a szkeptikus wiki, annál mennyire áll meg az A-10-esek és terület megvilágító fények a földönkívüli / katonai repülő"csészealj" magyarázattal szemben ?

2016. febr. 27. 23:51
 23/30 Tárnok Misi válasza:
20%
A szkeptikusokat nem tudod meggyőzni,még ha velük esik is meg ilyesmi, akkor se hiszik el, inkább keresnek egy számukra elfogadható kifogást, ami alátámasztja, hogy meg sem történt.
2016. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 csatrad ***** válasza:
Nekem tetszett az egyik szkeptikus hangja és egyulto helyemben vegifhalgattam egy tucat rádiós elloadasukat, amiből a vége fele azt szurtem le, hogy az osszes műsor előre megrendezett szorul szóra a betelefonalokat is beleszámítva pusztán azért, mert a szóhasználat és a beszéd lendulete azonos volt telefonalotol illetve vendegtol függően. Meg is irtam nekik a facen, de nem tudtak ra mit irni.
2016. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Egy eszközt...

a) ami egyetlen, a Földön megtalálható polgári, és/v. katonai eszközhöz nem hasonlít, továbbá

b) a világon senkinek (sem civil embernek, sem pedig katonai szakértőnek) nem volna, még halvány fogalma sem arról, mi célt is szolgálhat

2016. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
79%

● Fotó, mint „bizonyíték” nem elfogadható (egyetlen bíróságok sem fogadják el, sehol e bolygón...)

● „Írásnak” tűnő „objektum” (papíron, vagy fotón) szintén nem elfogadható bizonyíték, ugyanis a legkönnyebb dolog, valamiféle „újszerű” írásképet kitalálni, anélkül, hogy bárki be tudná bizonyítani róla, hogy az valós szöveg-e, avagy valós szöveg titkosítva, avagy pedig csak egy unatkozó csaló „szüleménye”!...

(Ehhez tartozik még, hogy egyetlen titkosírás sem megfejthető, ha nincs referencia, amihez hasonlítani lehet! Az egyiptomi hieroglifák értelmét is csak azért ismerjük, mert Jean-François Champollion 1822-ben megtalálta az ún. Rosette-i követ, amelyen ugyanaz a szövegtartalom egyszerre volt olvasható: egyiptomi démotikus írással, görög nyelven, valamint egyiptomi hieroglifa-jelekkel! De a II. Világháborúban a náci-német Enigma-kódot is csak azért tudták megfejteni, mert az angol haditengerészet víz-felszínre kényszerített egy német tengeralattjárót, amelynek a parancsnoka volt olyan hülye, hogy nem semmisítette meg a kódoló-gépet, és a hozzá tartozó kódlapokat...)

2016. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Konklúzió: Ha netalán arról szeretnél minket meggyőzni, hogy netalán téged úgymond: „elraboltak” az idegenek, akkor csak abban az esetben van esélyed, hogy azt neked értelmes ember elhiggye, ha képes vagy a #25-ös jegyzetben említett kritériumoknak megfelelő bizonyítékot felmutatni! (Végül is, nem volna nehéz dolgot, mindössze csak két paraméternek kell megfelelnie a te „talált” tárgyadnak…)
2016. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Még mielőtt előjönnél vele, természetesen, valamiféle testi elváltozás sem bizonyító erejű!

(Úgy-e nem ilyesmivel gondoltál előrukkolni?...)

Ja, és valami csillag-térképnek tűnő tárgy sem bizonyíték!

(Csak egy fokkal jobb a helyzet vele, mint az írással, ugyanis, ha komoly csillagászati ismereteid vannak, képes lehetsz olyan nézőpontú csillagtérképet prezentálni, ami olyanféle módon ábrázolja, mondjuk a Naprendszert, mint ha azt a külső térből [mondjuk 200 fényév távolságból] a Naprendszerre tekintve készítették volna...)

2016. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"előre megrendezett szorul szóra a betelefonalokat is beleszámítva pusztán azért, mert a szóhasználat és a beszéd lendulete azonos volt telefonalotol illetve vendegtol függően"

Ja persze, tuti megrendezett volt. Biztos mindenkit megtanítottak hogy ugyanúgy beszéljen, hogy aztán lebukhassanak. :D A szóhasználat gondolom a témából fakadt...


"Meg is irtam nekik a facen, de nem tudtak ra mit irni."

Van olyan feltételezés amire válaszolni sem érdemes. :D

2016. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A #29-esre:

Ember! A történelem első olyan hülyéjének nyilatkozata, amelyet a Földkerekség csaknem minden írott és elektronikus médiuma nyilvánosságra hozott (úgy az 1960-as évek táján), volt a "minta" a többi, azóta "bejelentkező" idióta (vagy csak másokat hülyíteni szándékozó barom) "önvallomásának"!

Nyilvánvaló, hogy azért mondják NAGY VONALAKBAN ugyanazt, hogy ezzel hitelesebbnek mutatkozzanak...


Ez színtiszta formális logika, jóember!...

2016. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!