Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Valaki más is látta? Örömmel...

Nedud kérdése:

Valaki más is látta? Örömmel vennénk, ha más is látta volna és megírná a véleményét.

Figyelt kérdés
Mostanában a Discovery Scienens csatornán megy a Találkoztam egy idegennel sorozat. Ennek kapcsán jutott az eszembe a következő eset. Az 1980-as években, októberi vagy novemberi hónapban történt (pontosabban nem emlékszek) Debrecenben az alábbi eset: Este 22óra és 24óra közötti időben már lefekvéshez készültem, de még vártam haza a fiamat. Mikor megjött mondta, hogy hazafelé az úton látott valami furcsa fényeket az égen. Nyaggatott, hogy menjünk ki és nézzük meg. Már álmos voltam, plusz nagyon hideg, pizsama volt rajtam, nehezen belementem, a pizsamára rávettem egy kabátot és kimentünk az utcára. Egy darabig nem történt semmi, már éppen akartunk bemenni, mikor megjelent az a bizonyos fény. Olyan volt a látvány, amitől szó szerint felállt a hátamon a szőr! Próbálom hasonlítva leírni a látványt. A horizontot jól be lehetett látni. Felhő egy szál sem volt. Hadházi utca és a Kassai út között voltunk. A fény Józsa irányából jött és minimum a Kassai útig szabad szemmel tökéletesen lehetett látni. Magyarul, ameddig elláttunk, addig tökéletesen jól látszott. Legjobban a neon zöld szín illett rá. A sötét égbolton kitűnően lehetett látni. Nem folyamatos volt a fény, hanem egy gigantikus morze jelhez tudnám hasonlítani. Hunyorogni vagy szemet erőltetni nem kellett, olyan erős volt minimum, mikor egy közeli nagy tűzijátékot nézünk. Szinte sisteregve áradt belőle az energia. Sajnos még megbecsülni sem tudtuk, hogy milyen távolságban lehet. Alakilag nem tökéletes és nem egyforma zöld téglalapokat-négyzeteket láttunk, viszont ezek a téglalapok-négyzetek egy helyben kis mozgást végeztek, és a zöld szín is változott kis mértékben. Legjobban talán egy gigantikus futófénnyel kombinált morze jelsorozathoz tudnám hasonlítani. Semmilyen hang nem kísérte a látványt. Volt olyan, mint ha kikapcsolták volna, mert teljesen eltűnt, majd kis idő múlva ismét megjelent. Még olyant is véltünk felfedezni, mikor eltűnt a fény, akkor ugyanolyan "ábrával" tért vissza! Ez többször is előfordult. A jelenség közel egy órahosszáig tartott. Másnap próbáltam a médiákban tájékozódni, de sehol nem cikkeztek vagy beszéltek róla. Akkor sem és azóta sem tudjuk mit láttunk.
2016. okt. 13. 19:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
UFO észlelés kategória!
2016. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mi is ilyesmire gondoltunk, mert a látvány nagyon nem eviláginak tűnt.
2016. okt. 13. 22:07
 3/23 anonim ***** válasza:
Akkor talán tedd abba a kategóriába.
2016. okt. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ezt így bizony nehéz megmondani, mert mi sem láttuk.

De általában sajnos az ilyesmit nem veszik komolyan, hiába igaz, amit átéltél. Egyszerűen lehülyéznek.

(Az UFO-s kategóriába sem érdemes kiírni, mert oda is csak a troll ír.)

Szóval ezzel az "észleléssel" magadra (a fiaddal együtt) maradtál. Üdv a klubban.

2016. okt. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Igazából ilyen intenzív, hosszan tartó, erős és nagy kiterjedésű fényjelenséget egészen biztosan regisztráltak volna már az akkori technológiával is, ilyen pedig nem történt. Tehát leginkább azt tudnám mondani, hogy álmodtad az egészet. Olyan nincs, hogy csak ti ketten láttátok az egészet, senki más az egész városban.
2016. okt. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Figyelj! Nem vagyok kókler típus! Ha nem úgy történt volna ahogyan leírtam, akkor eszemben sincs kérdezni itt! Egyébként ezt a régi történetet a mai napig nem tudom elfelejteni és most az említett sorozat miatt ismét feltörtek a régi emlékek! Egyébként magyarázza már meg nekem valaki, hogy miért hülyézik le egyből azt, aki olyasmit látott amire nincs azonnal kézenfekvő magyarázat? Miért kell arra gondolni hogy az illető feltűnési viszketegségben szenved? Én ettől nem leszek se szebb, se okosabb, se gazdagabb azzal, hogy leírtam ide hogy mit láttunk anno! Vagy a hozzád hasonlók úgy agyalnak, amire nincs logikus magyarázat az nem is létezik, meg sem történhet? Ha a tudomány is így gondolkozott volna, akkor most még valahol kőbaltával kergetnénk egymást!!!
2016. okt. 14. 00:57
 7/23 Wadmalac ***** válasza:

#6: nem kell mindjárt mindenkinek leharapni a fejét, aki nem esik térdre, hogy hú, tényleg?

Az ember emlékezete tud érdekes dolgokat művelni az emlékekkel, egyáltalán nem biztos, hogy az emlék pontos. Bizonyított dolog, hogy az agy memóriája úgy működik, hogy a visszaidézett emlék minden felidézésnél módosul. Konkrétan a felidézés után az ember már nem is az eredeti emlékre emlékszik, hanem a felidézésre.


Úgy olvasom, egyszerre két tanú volt. Meg kéne kérdezni a másiktól (minden ugyehogyígyvolt nélkül!), hogy ő hogyan emlékszik rá. Ha azonos, akkor hihet az ember csak a saját emlékének.


Egyébként a leírás elég sok adatot tartalmaz, de mégis sok fontos hiányzik.

És ez éppen arra utal, hogy torzult emlékképről van szó.

Ha most felteszem a kérdéseket, amikre hiányzik a válasz, az agy rögtön kreál hozzá saccolt választ, aminek nem feltétlenül van igazságtartalma.


De ez az emlékezőnek nem tűnik fel.


Ez nem a megbolondulás jele, nem szenilitás, a memória egyszerűen így működik. Csak ebből semmit nem veszünk észre, mert az agyunk mindent reális színbe állít számunkra.


Le kéne ülni a másik megfigyelővel és egymásnak semmit sem elmondva a saját emlékből, külön leírni, ki hogyan, mire emlékszik.

Aztán ami a kettőből azonos, azt tekinteni csak hitelesnek.

Kíváncsi vagyok, ez mennyit fog változtatni ezen a történeten.


Maga a megfigyelés biztosan valós, csak a részleteinek bizonytalansága miatt még nincs hova besorolni.

Az biztos, hogy UFO-megfigyelés, de ez nem jelent azonnal idegen űrhajót.

Lehet, hogy a pontos leírás alapján is kizárható lesz minden földi (vagy csillagászati) eredet.

Na AKKOR lesz ez egy HITELES UFO-megfigyelés.


És akkor tényleg vagy elfogadni lehet, vagy hazugságnak minősíteni.

Most még egyik sem lehetséges.

2016. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A közben eltelt időben párszor előkerült ez a téma köztem és a fiam között. Mindketten egyformán làttuk, egyformán emlékezünk! Ha esetleg gyanút kelt az, hogy mennyire rêszletesen emlékszünk, mert ugye ez nem tagnap történt, az azért van, mert olyan volt a látvány ami beleégett a tudatunkba!Számtalanszor lett volna lehetőség arra, hogy feltegyük valamilyen fórumra a témát, de én ódzkodtam a negativ visszajelzésektől! Nem azt várom el hogy hurrá ufót látattok vagy ilyesmit, inkább azt hogy látta e más is, esetleg hasonlót és van valamiféle logikus magyarázat a történtekre
2016. okt. 15. 08:18
 9/23 anonim ***** válasza:

"Mindketten egyformán làttuk, egyformán emlékezünk!"

Ez könnyen lehet azért is, mert szépen egymáshoz passzítottátok az emlékeket.

EZÉRT aztán ma már nem is számítotok külön tanúnak, hanem ketten csak 1 tanút adtok ki.

2016. okt. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, a tudatalattink összebeszéltek, ezért nem tudunk róla :) .. Na jó, bejelentkezünk egy pszichiátriai rendelésre :)
2016. okt. 15. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!