Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Valaki más is látta? Örömmel...

Nedud kérdése:

Valaki más is látta? Örömmel vennénk, ha más is látta volna és megírná a véleményét.

Figyelt kérdés
Mostanában a Discovery Scienens csatornán megy a Találkoztam egy idegennel sorozat. Ennek kapcsán jutott az eszembe a következő eset. Az 1980-as években, októberi vagy novemberi hónapban történt (pontosabban nem emlékszek) Debrecenben az alábbi eset: Este 22óra és 24óra közötti időben már lefekvéshez készültem, de még vártam haza a fiamat. Mikor megjött mondta, hogy hazafelé az úton látott valami furcsa fényeket az égen. Nyaggatott, hogy menjünk ki és nézzük meg. Már álmos voltam, plusz nagyon hideg, pizsama volt rajtam, nehezen belementem, a pizsamára rávettem egy kabátot és kimentünk az utcára. Egy darabig nem történt semmi, már éppen akartunk bemenni, mikor megjelent az a bizonyos fény. Olyan volt a látvány, amitől szó szerint felállt a hátamon a szőr! Próbálom hasonlítva leírni a látványt. A horizontot jól be lehetett látni. Felhő egy szál sem volt. Hadházi utca és a Kassai út között voltunk. A fény Józsa irányából jött és minimum a Kassai útig szabad szemmel tökéletesen lehetett látni. Magyarul, ameddig elláttunk, addig tökéletesen jól látszott. Legjobban a neon zöld szín illett rá. A sötét égbolton kitűnően lehetett látni. Nem folyamatos volt a fény, hanem egy gigantikus morze jelhez tudnám hasonlítani. Hunyorogni vagy szemet erőltetni nem kellett, olyan erős volt minimum, mikor egy közeli nagy tűzijátékot nézünk. Szinte sisteregve áradt belőle az energia. Sajnos még megbecsülni sem tudtuk, hogy milyen távolságban lehet. Alakilag nem tökéletes és nem egyforma zöld téglalapokat-négyzeteket láttunk, viszont ezek a téglalapok-négyzetek egy helyben kis mozgást végeztek, és a zöld szín is változott kis mértékben. Legjobban talán egy gigantikus futófénnyel kombinált morze jelsorozathoz tudnám hasonlítani. Semmilyen hang nem kísérte a látványt. Volt olyan, mint ha kikapcsolták volna, mert teljesen eltűnt, majd kis idő múlva ismét megjelent. Még olyant is véltünk felfedezni, mikor eltűnt a fény, akkor ugyanolyan "ábrával" tért vissza! Ez többször is előfordult. A jelenség közel egy órahosszáig tartott. Másnap próbáltam a médiákban tájékozódni, de sehol nem cikkeztek vagy beszéltek róla. Akkor sem és azóta sem tudjuk mit láttunk.
2016. okt. 13. 19:35
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Vadmalac!


Ha torzultak az emlékek, ha nem, mindenképpen igyekeztem a lehető legpontosabban leírni mindent ami akkor éjszaka történt. Tudom nem túl sok dolgot tudtam leírni, de ha többet írtam volna, az valóban nem lett volna igaz! Mióta az eszemet tudom, mindig is érdeklődő voltam az új dolgok iránt, természetes, hogy a megmagyarázatlan dolgok is idetartoznak. Hasonló beállítottságú vagyok hozzád, mert a racionális énem az mindig kételkedik először, ha nincs válaszom a témára. Viszont olyankor kerülök magammal konfliktusba, mikor nyilvánvalóan tudom, hogy történt valami, de nincs rá semmilyen magyarázatom! A megkérdezett eset pontosan ilyen volt! Az, hogy akkor miért nem dokumentáltam? Először is: Annyira add-hoc történt az egész, hogy eszembe sem jutott erre felkészülni mielőtt kimentünk a fiammal az utcára. Másodszor: Amikor meg lett volna mit dokumentálni, a látvány olyan volt, hogy szinte megbabonázott. Eszembe sem jutott! Ezért is vettem "rossznéven" hogy biztos nem úgy volt, meg torzult amire emlékszel stb., mert mondom, míg megleszek addig pontosan a leírtak szerint fogok emlékezni, és ha kell 1000x is ugyanúgy mondanám el! Egyébként a megmagyarázhatatlan dolgokban következő a hitvallásom: Számtalan ilyen témájú dolgot láttam, hallottam már. Ugyanazt tudom mondani, mint ami a TV-ben mostani menő sorozatban bevezetőként mondanak, hogy az ilyen megtörtént eseteknek az 5%-ra semmilyen természettudományos magyarázat nincs. Ergó, az emberiség konstatálja, hogy történt valami, de nem tudjuk hogy mi. Logikailag ez két dolgot jelenthet: Vagy az ilyen irányú ismeretei az emberiségnek hiányos, vagy tényleg létezik rajtunk kívül más értelmes civilizáció. Igaz van még egy harmadik variáció is: Amely szerint az emberiség egy szűk csoportja, valamilyen érdekből tartja a kapcsolatot az idegenekkel, viszont ezek létezését tagadják. Én magamban mindössze annyira mélyedtem el ebben a témában, hogy én a következőkben hiszek: Az univerzumban, ha másért nem, a nagy számok törvénye alapján biztos nem egyedüli értelmes civilizáció az emberiség. Ha vannak kételyeim ezekre ilyen meg olyan típ. találkozásokra, az abból fakad, hogy a civilizációs együtt futásnak a lehetőségére én nullát adok. Az emberiség történelmét nézve, és beleszámítva a korszakalkotó véletlen események mennyiségét, nekem nyilvánvalónak látszik, hogy akár csak közel azonos szintű/fejlettségű, két vagy több civilizáció meglétének az esélye eléggé kizárt. Nos elég sokat koptattam a klaviatúrát, ha válaszolsz azt szívesen veszem!

2016. okt. 18. 15:50
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Sarki fény volt.
2016. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy sarki fény lett volna. Azt már láttam, igaz csak fotókon, TV-ben stb. A mi szélességi körünkön nem igen lehet látni sarki fényt, de ebben nem vagyok biztos. Ha esetleg mégis, semmi hasonlóság nincs a sarki fény és a látottak között. Amit mi láttunk, az az égbolton átívelő erős, neon zöld színű, határozott kontúrral rendelkező fénycsík volt, ami nem volt folytonos. Randomszerűen meg volt szaggatva. Ezért írtam a téglalap, négyzet megnevezéseket, mert ez illet rá a legjobban. Talán még annyi kimaradt, hogy a széllességi méretéből jól lehetett látni, hogy a fénycsík távolról érkezik, nagyjából a fejünk felett volt a legszélesebb és ahogyan távolodott, úgy keskenyedett el.
2016. okt. 19. 02:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!