Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Valaki más is látta? Örömmel...

Nedud kérdése:

Valaki más is látta? Örömmel vennénk, ha más is látta volna és megírná a véleményét.

Figyelt kérdés
Mostanában a Discovery Scienens csatornán megy a Találkoztam egy idegennel sorozat. Ennek kapcsán jutott az eszembe a következő eset. Az 1980-as években, októberi vagy novemberi hónapban történt (pontosabban nem emlékszek) Debrecenben az alábbi eset: Este 22óra és 24óra közötti időben már lefekvéshez készültem, de még vártam haza a fiamat. Mikor megjött mondta, hogy hazafelé az úton látott valami furcsa fényeket az égen. Nyaggatott, hogy menjünk ki és nézzük meg. Már álmos voltam, plusz nagyon hideg, pizsama volt rajtam, nehezen belementem, a pizsamára rávettem egy kabátot és kimentünk az utcára. Egy darabig nem történt semmi, már éppen akartunk bemenni, mikor megjelent az a bizonyos fény. Olyan volt a látvány, amitől szó szerint felállt a hátamon a szőr! Próbálom hasonlítva leírni a látványt. A horizontot jól be lehetett látni. Felhő egy szál sem volt. Hadházi utca és a Kassai út között voltunk. A fény Józsa irányából jött és minimum a Kassai útig szabad szemmel tökéletesen lehetett látni. Magyarul, ameddig elláttunk, addig tökéletesen jól látszott. Legjobban a neon zöld szín illett rá. A sötét égbolton kitűnően lehetett látni. Nem folyamatos volt a fény, hanem egy gigantikus morze jelhez tudnám hasonlítani. Hunyorogni vagy szemet erőltetni nem kellett, olyan erős volt minimum, mikor egy közeli nagy tűzijátékot nézünk. Szinte sisteregve áradt belőle az energia. Sajnos még megbecsülni sem tudtuk, hogy milyen távolságban lehet. Alakilag nem tökéletes és nem egyforma zöld téglalapokat-négyzeteket láttunk, viszont ezek a téglalapok-négyzetek egy helyben kis mozgást végeztek, és a zöld szín is változott kis mértékben. Legjobban talán egy gigantikus futófénnyel kombinált morze jelsorozathoz tudnám hasonlítani. Semmilyen hang nem kísérte a látványt. Volt olyan, mint ha kikapcsolták volna, mert teljesen eltűnt, majd kis idő múlva ismét megjelent. Még olyant is véltünk felfedezni, mikor eltűnt a fény, akkor ugyanolyan "ábrával" tért vissza! Ez többször is előfordult. A jelenség közel egy órahosszáig tartott. Másnap próbáltam a médiákban tájékozódni, de sehol nem cikkeztek vagy beszéltek róla. Akkor sem és azóta sem tudjuk mit láttunk.
2016. okt. 13. 19:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja? :) Komolyabbra fordítva: Azt is értem, hogy az embert be tudja csapni a saját buksija. Leszögezem, hogy sem én, se a fiam nem UFO fun, akik ott is UFO jelenséget vélnek látni, ahol van logikus magyarázat. Úgy gondolom, hogy azok a történések, amik egy ember életében csak egyszer fordulnak elő, azokra való visszaemlékezés elég pontos lehet. A mi esetünkben (se együttesen, se külön-külön, se előtte, se utána, még csak hasonlóval sem találkoztunk!) minden egymásra hatás nélkül, úgy beleégett a fejünkbe a látvány, hogy se tudatosan, se tudatalatti módon nem torzítom/torzítjuk el a történéseket! Nem vagyok pszichológus, de ha nagyon meghatározó történéseket a buksink képes meghamisítani, akkor nagyon nagy baj van velünk emberekkel!
2016. okt. 15. 18:21
 12/23 anonim ***** válasza:

Szépen kitörölték az írásomat, pedig igazam volt benne.

Kicsit érzékenyek a moderátorok.


Na, akkor leírom újból azt a részét, ami nem rájuk vonatkozik:

tehát, kérdező, valahogy úgy látom, hogy nem sikerült komolyan venned.

Úgy veszed, hogy az, amit leírtunk, csak a hülyékkel fordulhat elő, ill. a normális embereknél ez egy jelentéktelen dolog.

NEM ÍGY VAN!

A NORMÁLIS, MINDENNAPI emlékezés működik így, hogy felidézéskor szépen átírja az emlékeket és kitölti a hézagokat. Az eredeti emlékre 20 év múlva már sokszor a gazdája se ismerne rá.

2016. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Ezek szerint senkinek és semminek nem lehet hinni, amik az emlékezeten múlnak?! Akarva vagy akaratlanul folytonosan hazudozunk?! Már megbocsáss, de ez hülyeség! Egyébként eszemben sem volt ilyen irányba elvinni a beszélgetést! Ezek után már nem csodálkozok, mikor a hivatalos szervek olyan blőd válaszokat adnak, amin csak sírni vagy nevetni lehet, megtörtént, de megmagyarázhatatlan esetekről. Mikor egy ilyen, minden tétet nélkülöző esetben is, olyan válaszokat kapok, hogy pasikám nem is az történt meg amit láttál! Vagy jobb esetben történhetett valami, de vagy szándékosan, vagy tudattalanul, de hazudsz, és biztos nem úgy történtek a dolgok ahogyan emlékszel rá, vagy akaratlan összebeszélés történt! Már bánom, hogy közzé tettem a kérdésemet! Csalódott vagyok, mindenre számítottam majd a hozzászólásokban, de ilyesmikre nem! Mint a kérdésfeltevésben is szerepel, az volt a szándékom, hogy látta-e véletlenül más is, vagy hasonlót bárhol, és erről beszélgessünk! Egyébként abban semmiképpen nem értek Veled egyet, hogy az én buksim így működik ahogyan írtad! Lehet a tiéd igen, ezt nem tudhatom? Mindenesetre elbeszélgetnék Veled mondjuk a gyerekkorodról egy pohár bor mellett! Hát ha az alkoholnak, van némi igazmondós hatása?!
2016. okt. 17. 12:06
 14/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Számomra megdöbbentő ez a reakció, senki nem nevezett senkit hazugnak, az agy ilyen működése tudományos tény, lehet nyugodtan keresni forrásmunkákat aztán elhordani mindenféle rágalmazó hülyének az összes, ezt vizsgáló tudóst.

Ez az utolsó reakció egy ötéves gyerek hisztije, mert valami nem úgy van, mint akarja.

Mivel kezdtem?

"#6: nem kell mindjárt mindenkinek leharapni a fejét, aki nem esik térdre, hogy hú, tényleg?"

Az emlék régi, egyszerűen biztos, hogy torzult, a leírás alapból állatira nem szabatos. Még az ufológusok észlelési kérdőívei is háromszor ennyi adatot kérdeznek.



Nekem is volt kb. húsz évvel ezelőtt hasonló megfigyelésem, hálistennek akkor frissiben leírtam mindent a naplómban, tizenöt év után vettem elő és néztem bután, hogy mennyi részletre emlékszem máshogy.

"Egyébként abban semmiképpen nem értek Veled egyet, hogy az én buksim így működik ahogyan írtad! Lehet a tiéd igen, ezt nem tudhatom?"

Hurrá, akkor itt üdvözölhetjük a második Seresevszkijt.


Amennyiben csak fanatikus ufo-hívők válaszaira vagy kíváncsi, akkor mondd ki azt.

2016. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, te leírtál itt egy olyan történést, amely minimum Debrecen-szerte, de a leírt fényerősségből és kiterjedésből következtetve inkább az egész régióban láthatónak kellett, hogy legyen. Ezek után egy kérdésre válaszolj kérlek:


Szerinted hogy lehet az, hogy kettőtökön kívül senki sem emlékszik az esetre, senki sem látott semmit, semmilyen hivatalos észlelés, regisztrálás nem történt, semmilyen médiában nem közöltek le semmit, ami csak halványan is emlékeztetne az esetre? Szerinted ez hogyan lehetséges?


Tisztelettel várom a válaszod.

2016. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Wadmalac: A hazugságot én pozitív értelemben értettem. Már csak azért is pozitív, mert a Te elméleted szerint nem is tudunk róla, hogy nem mondunk igazat, mivel a memóriánk így működik! Ismétlem, nem arról akartam vitát indítani, hogy én hogyan működök, hogyan emlékszek, meg általában milyen az emberi emlékezés stb. Annyira egyszerű szerintem az eset. Láttunk anno valamit, azt a lehető legpontosabban leírtam,(és teljes biztonsággal állítom Neked, hogy most is ugyanúgy emlékszek rá, mint mondjuk anno másnap - le is írtam, olyan volt a jelenség, hogy ilyesmit nem mindennap lát(hat) az ember, ezért beégett a tudatomba) és erről akartam véleményeket olvasni. Természetesen nem elvakult UFOlógusok véleménye érdekelt volna!


Utolsónak válaszolom: Az alapkérdésedre nem tudom a választ! Fogalmam sincs, hogy más látta-e vagy sem. Van két dolog amiről eddig nem beszéltem:

1./Sajnálom, hogy anno nem tettem meg azt, amit akkor megtehettem volna. Az utca melyen voltunk elég hosszú egyenes nyomvonalú volt. Mint írtam voltak a fényjelenségben szünetek. Az egyik ilyen szünetkor vettük észre, hogy az utca végén, tőlünk azért jó messze, egy rendőrségi autó villogott. Bármennyire is hihetetlen Vadmalac számára, most is tökéletesen emlékszek, hogy első reakciómban oda akartam menni a rendőrségi autóhoz, hogy ők mit mondanának rá, de aztán letettem a dologról, az időpont és a hideg miatt, mert akkorra már szétfagytunk.


2./Idős Édesapám akkoriban velünk lakott. Volt neki egy olyan zsebórája amihez kedves emlékei fűződtek. Ez a bizonyos óra állandó jelleggel az ágya fölött volt a falra felfüggesztve egy láncon. Ez a zsebóra működésképtelen volt, mert rugója meg több szerkezet hiányzott belőle. Édesapám másnap mondja nekem, hogy nézd már fiam ezt az órát. Azt mondja hogy elindult magától. Én is jól tudtam, hiszen tizen éven keresztül naponta láttam, hogy az óra mutatói pontosan 9.00 órát mutattak. Amikor másnap mutatta az órát, akkor viszont 3/4 10-et mutatott! Édesapám és a család többi tagja aludtak, mikor mi láttuk azt a jelenséget.


Mindenesetre utána napokig kerestem anno, valamiféle említést arról, hogy mi lehetett az ami történt, de sehol nem bukkantam ilyesminek a nyomára.

2016. okt. 17. 15:10
 17/23 anonim ***** válasza:

"Ez a zsebóra működésképtelen volt, mert rugója meg több szerkezet hiányzott belőle. Édesapám másnap mondja nekem, hogy nézd már fiam ezt az órát. Azt mondja hogy elindult magától. Én is jól tudtam, hiszen tizen éven keresztül naponta láttam, hogy az óra mutatói pontosan 9.00 órát mutattak. Amikor másnap mutatta az órát, akkor viszont 3/4 10-et mutatott!"


Eddig is erősen kitalációnak tűnt ez a kérdés, de ez a rugó meg fogaskerekek nélkül elinduló és működő óra viszont minden kétségemet eloszlatta. Látom, nagyon untad magad csütörtök este. Troll kérdés kamuembertől, lapozzunk.

2016. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Hát csak mosolyogni tudok az egészen :) .. Csak az az egy vigasztal, hogy az "általános elmélet" (miszerint módosul az emlékezet) szerint egyszer még el fogjátok hinni!:)


ui.: Szándékosan nem írtam bele mikor feltettem a kérdést, azt bizonyos két dolgot. Gondoltam úgy sem hisznek nekem! Bejött!

2016. okt. 17. 19:57
 19/23 anonim ***** válasza:

"egyszer még el fogjátok hinni!"

A tudomány nem hittel működik.

A jelenséget a NORMÁLIS emberi agynál mérték ki, műszerekkel. A PET és a CT szó mond neked valamit?

Már egy gyógymódot is kidolgoztak rá, amivel a stresszt okozó emlékeket meg lehet változtatni.

Amúgy tényleg olyannak tűnsz, mint egy dacos 5 éves.

Csak az a különbség, hogy ő azért egy idő után megérti, hogy mi a helyzet.

2016. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Wadmalac ***** válasza:

Én továbbra sem kétlem, hogy történt valami megmagyarázhatatlan megfigyelés, csak szerintem a jelenség-leírás túl hiányos.


Amikor én figyeltem meg ilyen furcsa jelenséget, ott helyben vettem végig magamban és vetettem el a természetes magyarázatokat, igyekeztem a legpontosabban felmérni minden megfigyelhető körülményt.

Az az élmény is megmagyarázatlan maradt, ezért is vagyok érdeklődő az ilyen dolgok iránt. De a természettudományos szkepticizmusom a saját megfigyelésemmel szemben is fennáll.

Ezért is olvastam vissza róla az akkori naplómat idősebb, tapasztaltabb fejjel.

És ezért is tartom fenn, hogy éppen elég dolog torzulhatott az emlékekben ahhoz, hogy ne lehessen értékelhető választ adni erre.

2016. okt. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!