Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Nem felelőtlenség rádióteleszk...

Nem felelőtlenség rádióteleszkópokkal jeleket sugározni az űrbe?

Figyelt kérdés

Stephen Hawking óva intett ettől minket, mert mi van akkor, ha a földönkívüliek, akik fogják a jelet, ártó szándékúak?


A tudósok mit gondolnak erről?


És ti mit gondoltok erről?


Felelőtlenség "szétkürtölni" létezésünket a világűrben és felhívni magunkra a figyelmet, vagy nem?



2018. jún. 25. 17:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
De, az.
2018. jún. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 2*Sü ***** válasza:
96%

Az ártó szándéknak van valamiféle oka. Mi ez az ok egy olyan intelligens, technikailag fejlett faj esetén, aki esetleg képes csillagközi utazásra?


Nyersanyaggal tele van az univerzum. Vasat, lítiumot, akármit jóval egyszerűbb egy élettelen bolygóról bányászni. Oké, szerves anyagok – akár nyersanyagként, akár mondjuk élelemként – csak élettel teli bolygón vannak, de ha valakinek van technológiája és energiaforrása arra, hogy csillagközi távokat tegyen meg, csak van arra is, hogy életfeltételeket teremtsen termelésre, tenyésztésre egy lakatlan bolygón. Egyszerűbb. Itt még a végén valaki visszalő.


Az univerzum nagy, az erőforrások jórészt szabadon állnak. Minden idegenektől való félelmünk abból fakad, amit a telelakott föld véges, és foglalt erőforrásai miatti emberi viselkedésből extrapolálunk. De ennek logikusan átgondolva nincs értelme.

2018. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
Malac jól mondja.
2018. jún. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 2*Sü ***** válasza:
96%
Analóg példa: Egy szigetvilágban laksz. A saját szigetedet már belaktad, de van időd, erőd, nyersanyagod, hogy eljuss más szigetre, mondjuk vízért, fáért, állatokért, növényekért. Melyik szigetet fogod választani? Azt, amiről úgy tűnik, hogy lakatlan, vagy azt, amiről füstjeleket látsz felszállni? Nem tudom hogy vagy vele, de én ez utóbbit nem hogy célpontként tűzném ki, hanem addig próbálnám nagy ívben elkerülni, amíg lehet. Még akkor is, ha nekem géppuskám van, és tudom, hogy a füstjel eregetőjének csak dárdái vannak.
2018. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ez mind jól hangzik, de azert ha egy faj kepes az űrutazasra, miert lenne törvenyszerű, hogy kepes egy bolygón lakhatóva tenni a maga szamára? De meg ha kepes is; jobbsn erdekelheti egy olyan bolygó, ahova csak "be kell költözni", az "őslakók" kiirtása után.
2018. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
#4:Eleg csak az emberre gondolni. Ha kepesek lennenk az űrutazasra, vajon beken hagynank a nalunk fejletlenebb civilizációk altal lakott bolygókat és kutatnánk tovább lakatlanok után? Bennem vannak ketelyek ezt illetően...
2018. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Amíg ideérnék minket már rég porrá égetett a Nap.
2018. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Na most első sorban Stephen Hawking ból kiindulva hülyeség lenne... :D Elhiszem hogy nagy agy volt de a földönkívüliekről tett nyilatkozatai (legalábbis ami eljutott hozzánk) meglehetősen a gyermeteg kategoriában volt....aláírom hogy nagy agy volt dena...ilyenek hogy rögtön az emberi eszméket előtérbe helyezve meg ilyenekkel példálózva mint kolombusz hogy hát miért jönnének mint gyarmatosítani... hát persze :D mindegyik ezért jön...ez a gyermeteg kateg ilyen feltételezés... -.-

Ok hogy lehet ilyen azaz ELŐFORDÚLHAT max de inkább semleges kateg mint ártó szándék de ok lehetnek negatív fajok is...de hogy csak az, az hülyeség...ez egyértelmű!

2018. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
#8: Na de Hawking most arról beszelt, hogy csak "gonosz" fajok jöhetnek, vagy arról, hogy rizikós ez a radiójel küldözgetés, mert nem tudhatjuk, hogy "ki" jön rajuk ide? Mert ha az utóbbiról, akkor végülis, egyáltalán nem mondott hülyeséget.
2018. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom h kolombusszal es gyarmatositassal ervelt es h nem kene ezzel probalkoznunk stb...ha ezis benne van az mas de h csak ez?! Érdekeslenne:D
2018. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!