Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás alatt felelőtlenség...

Szoptatás alatt felelőtlenség újra teherbe esni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 16. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

miért felelőtlenség?


nem egy ismerősöm lett terhes úgy, hogy közben szoptatott. a védőnő és a doki sem találtak kivetnivalót benne, annyit mondtak neki, hogy hagyja abba a szoptatást minél előbb, hogy ne legyen belőle gond, ha megszületik a tesó.

2018. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Azért kell abba hagyni, mert az oxytocin hormon hatására történik a tej leadás! Egynen ez a hormon felelős méhösszehúzódásért is, az pedig nem túl szerencsés egy fiatal terheségnél! Persze van aki bevállalja, de szerintem nem éri meg a kísérletezés!


Viszont javasolt 1évet várni a következővel, mert a raktár készletek igencsak kimerültek, illetve a regenerálódás! Nekem azt mondta a doki 1évig szoptassak legalább, ha tudok!


Szerintem nem ez a felelőtlenség! ;)

2018. máj. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Attol fugg, mennyi idos a baba. 1 ev felett szerintem nem az.

[link]


Azzal mindig erdemes szamolni, hogy elmehet tej, vagy olyan erzekeny lesz a mellbimbo a magas progeszteronszint miatt, hogy fajdalmassa valik a szoptatas, valaminthogy a tej akar mar a varandossag elejen, de legkesobb a 16. hetig elapad, es utana mar kolosztrum termelodik.

2018. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1 év feletti a baba, és nem azért nem hagyom abba, mert én ragaszkodom hozzá..De nagyon nehéz a leszoktatás :((
2018. máj. 16. 20:46
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Hulyeseg a nok tobb millio evig szoptata tandemben tehat tobb korul gyereket es terhessen is

Nem veszekyeztet a terhesseget hiszen meh oxy receptorJai a 24 hetig nem alakulnak ki

Nem okoz se vetelest se koraszulest

2018. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, 2 evest szoptatok, 1 eve nem vedekezunk, a menzeszem csak most tert vissza nemreg. En anno elolvastam errol, amit csak lehetett, es szakertoket is megkerdeztem (szulesznot, szoptatasi tanacsadot, nogyogyaszomat is). Egyikuk sem mondta, hogy emiatt abba kellene hagyni a szoptatast, mert a gyerek ennyi idos korara mar a prolaktin szint altalaban csak enyhen emelkedett, es nem feltetlenul befolyasolja a fogamzast, maga a szervezet pedig ugy mukodik, hogy mindig a legfiatalabb eletet vedi, tehat eloszor a magzatot, utana a szoptatott gyereket, vegul az anyat. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogyha megfogan az uj baba, akkor ha a szoptatas a szervezetednek tulsagosan megterhelo, es a babadat veszelyeztetne, akkor el fog apadni a tej. Szoptataskor is elobb vonja el a vitaminokat, asvanyianyagokat a te szervezetedtol, elobb leszel te vitaminhianyos, mint a szoptatott gyereked. Erdemes a tapanyagbevitelre emiatt odafigyelni.


Ami meg fontos info volt nekem, hogy mas hormonalis probldma (pl. inzulinrezisztencia) sokkal inkabb szabotalhatja az ujabb varandossagot, mint a szoptatas miatti enyhen emelkedett prolaktinszint, ezert elsosorban azt kell helyretenni, erdemes 3. es 21. napi hormonsort kerni, melle pedig egy inzulin, cukorterhelest, pajzsmirigyhormonok megnezeteset.

2018. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiegeszites meg: akkor ajanlott a szoptatast varandossag alatt befejezni, ha az orgazmustol eltilt az orvos, az is kb. akkora oxitocinterhelest jelent a szervezetnek, mint a szoptatas. Ha az nem okoz problemat, a szoptatas sem fog.
2018. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. máj. 17. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!