Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt haverjaim,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt haverjaim, hogy hozzám illő lányt csak külföldön fogok találni?

Figyelt kérdés

Nekem az a filozófiám, hogy úgy éljek, hogy közben jól érezzem magam, ne ártsak senkinek, és minél több élményt szerezzek. Van egy biztos vagyoni háttér mögöttem,így semmi miatt nem kell aggódnom, ettől függetlenül önállósultam, dolgozom,befektetek, vannak céljaim,terveim. Majd valamikor szeretnék családot, két gyereket és nekik minőségi életet biztosítani, és itt elsősorban nem anyagiakra kell gondolni, hanem leginkább a boldogságra szeretném őket megtanítani.

Sokat utazom, szeretek síelni, szörfözni, sok extrém élményt kipróbálni,távoli kultúrákat megismerni.

Szerintetek hol találok olyan lányt, aki hozzám hasonlóan pozitív mentalitású és ő is szeretné megélni ezt az életet, nem pedig csak túlélni.

Haverjaim többsége már külföldön él és szerintük nekem is el kéne innen mennem, mert a nyugat-európai lányok sokkal jobban passzolnának hozzám.

De én szeretem ezt az országot, jól érzem itt magam. A mondjuk mentalitás sokszor negatív, sokan vannak, akiknek nem szimpatikus az életvitelem. De valahol megértem, mert itthon elég nehéz helyzetben vannak a kortársaim, sokaknak kilátástalan a helyzetbe, amit nagyon rossz érzés látni. Engem egyáltalán nem érdekel, kinek milyen az anyagi helyzete. Csak a mentalitás számít.

Én tényleg csak annyit szeretnék, hogy ne utáljon azért, mert jobb helyzetbe születtem és ezt ki is használom és emiatt nem igazán erőltetem meg magam, hanem inkább kiélvezem az életet. Illetve ne gondolja azt, hogy én eltartani akarom vagy valami felszínes érdekkapcsolatot akarnék, mert abszolút nem így gondolkodom. Sokan mégis ezt feltételezik, ha kicsit bővebben mesélek az életemről, vagy elmondom, h milyen helyekre szoktam járni, mintha ez valami felvágás lenne, pedig nem az,csak nekem ez az életem.



2019. júl. 26. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akármikor/akárhol találkozhatsz ilyen lánnyal.

Talán azért mondják, mert Magyarországon a legtöbb ember nem teheti meg ezeket, de a külföldiek igen és ők már hozzászoktak hogy utaznak, kirándulnak és mindenféle szórakoztató dolgokat csinálnak. Így nem kell ezt elfogadniuk, mert ez természetes nekik.

2019. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja és persze itthon én teljesen egoistának számítok, már-már el is hittem, h az vagyok. Pedig valójában csak szimplán szeretem magamat egészséges önszeretettel. Elnyomni nem akarok senkit, én mások sikerének is őszintén tudok örülni.
2019. júl. 26. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hat figyelj, szerintem ez az eletvitel nem fer ossze nagyon sokakeval. magadhoz valo gazdag csaladbol szarmazo lanyt keress. o majd termeszetesnek fogja gondolni a dolgaid. de oszinten en sem tudnek egyuttlenni valakivel, aki ilyen, mert egyreszt o is unalmasnak tartana emgem (pl nekem egy sziget napijegy nagyon draga... es sajnalok ra annyi penzz stb) masreszt en meg kb az elso first world problemjenel forgatnam a szemem h komolyan ez a bajod?

keress gazdag lanyt es lesz. corvinusos lanyok kozott pl sok ilyen van.

2019. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De miért ne férne össze? Én mindenkit úgy fogadok el, ahogy van. Senkivel szemben sincsenek elvárásaim, erőltetni pedig semmit nem szoktam. Ha mások így állnának hozzám, akkor máris teljesen összeegyeztethető lenne az életünk. Pl. ha egy lány sokkal rosszabb helyzetben lenne anyagilag, akkor szívesen meghívnám egy csomó mindenre,de ha nem hajlandó elfogadni, akkor nem erőltetném rá, én nem csinálok az ilyesmiből akkora ügyet. Akinek már felajánlok valamit azt azért teszem, mert ismerem annyira, hogy tudjam, hogy nem érdekből van jóban velem.
2019. júl. 26. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Hiába fogadsz el mindenkit úgy, ahogy van, a pénzügyi különbségek, az, hogy hogyan bánik a két fél a pénzzel, hogyan tekint rá, egy párkapcsolatban előbb-utóbb kibuknak és sok problémát okozhatnak. Ezért javasolják, hogy keress egy hasonló jómodban élő lányt, akiből pedig tényleg több van nyugaton.
2019. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont most néztem egy hosszú pszichológiai előadást az irigységről...


Alapvetően azt mondanám, hogy minden társadalmi rétegnek megvannak a külön problémái. Csak hogyha már így a pszichológiát említettem... ha megnézzük a Maslow piramist, ami az emberi szükségleteket rendezi "fontossági sorrendbe", akkor evidens, hogy az, akinek problémát jelent az, hogy hogyan fog tudni enni, vagy befizetni a számlákat, nem igazán arra fog fókuszálni, hogy megismerje önmagát, és nem arra fog pénzt költeni, hogy elutazzon, hanem csak a mindenképpen szükséges dolgokra, tehát egyszerűen két különböző rétegből származó embernek bizonyos szempontból más a problémaköre.

És persze mindenhol vannak jobb és hátrányosabb helyzetben lévő emberek, de nyilván Magyarországon ez jóval számottevőbb, mint például Németországban, Dániában vagy Svédországban, valószínűleg ezért mondják a barátaid azt, hogy anyagilag, és ebből is adódóan életfelfogás szempontjából "gyümölcsözőbb" lenne, ha a külföldi lányok között keresnél magadnak párt, még akkor is, ha egyébként nyilván Magyarországon is lenne olyan, akivel összeillenétek, és ezt most nem csak anyagi tekintetre vonatkozólag mondom.


Én viszonylag sok külföldi férfival ismerkedtem korábban, és ugyanezeket érzékeltem rajtuk, mint rajtad, hogy nem annyira jelent nekik gondot bárhová elutazni stb... De igazából csak egyre emlékszem, aki konkrétan hencegett ezzel... A mai napig van bennem egy kisebbségi komplexus, ezért meg tudom érteni, hogyha valakinek ez kellemetlen. Pedig egyébként valószínűleg, amikor engem látnak kívülről az emberek, és nem néznek mélyebbre, ugyanúgy azt gondolhatnák, hogy nekem aztán mennyi pénzem lehet, de én sem tartozom a legtehetősebbek közé (bár mondjuk hogyan vizsgáljuk? Világ viszonylatban benne vagyok a népesség azon 20%-ában, amely a javak 80%-át használja fel.)

Azt gondolom, hogy kevés az olyan ember, aki tudatosan dolgozik azon, hogy hogyan kezelje magában az irigységet, ami valahol egy természetes reakció, de nem feltétlenül kéne destruktívan hatnia az adott emberrel való kapcsolatára, sőt... csak ehhez nagyon jól kontúrozott önképre és önismeretre van szükség.

Ezt a témát ki lehetne vesézni, többféle álláspontot hallottam már ezzel kapcsolatban, és rengeteg különböző történet létezik, de most ezt nem tenném meg.

2019. júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!