Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Hogy álltok a ’Ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Hogy álltok a ’Ki fizessen a randikon? ” kérdéshez? Egy nő így látja, érzi.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éppen válófélben vagyok a férjemtől és elgondolkodtam azon, hogy ha majd nemsokára randizni kezdek akkor hogyan kezeljem ezeket a szituációkat az elején, kijöttem már a gyakorlatból.

Sokak szerint a férfinak kell fizetnie az első randikon, mások szerint mindig a meghívó fél fizet.


Bevallom őszintén, hogy nekem sokszor nehezemre esik elfogadni meghívást. Nem igazán tudom, hogy miért, talán a neveltetésem miatt vagy egyszerűen csak így alakult. De tudom, hogy ez így nem jó, az elfogadást is meg kell tanulni.


Én úgy gondolom, hogy az első pár randin fizesse a férfi, ha elmegyünk kávézni vagy vacsorázni, én meg mondjuk úgy viszonoznám, hogy például elhívom színházba/koncertre/stb és előre megvenném a jegyeket.


Ehhez mit szólnátok? Rossz néven vennétek, ha a nő így hívna el titeket valahová?


33N


2019. aug. 6. 09:12
1 2 3
 1/24 Lazy Lover ***** válasza:
82%
Elsőnek a férfinek illik de meg lehet beszélni ki ki alapon menjetek vagy lehet variálni hogy egyiket te másikat ő fizeti
2019. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Én férfiként fizetek az első randikon, én hívtam el a csajt. De jól esik, ha a lány felajánlja, hogy fizeti a saját részét. Úgysem fogadom el, de maga a gesztus is sokat számít.


Mondjuk első találkozásokkor nem is kell méregdrága programot szervezni. Nem megvásárolni akarom a csajt, hanem megismerni. És jó hangulatot lehet teremteni egy kávé, egy koktél, egy fagyi mellett is, nem kell hozzá háromfogásos luxusvacsora. Ennyi költséget meg felnőtt ember simán kell, hogy tudjon vállalni. Ezért nem is értem az itteni nyavalygó pasasokat, akiknek azért sír a szájuk, mert az első randikon nekik kell fizetniük.

2019. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az is korrekt, ha felesben fizettek.
2019. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

> Én úgy gondolom, hogy az első pár randin fizesse a férfi, ha elmegyünk kávézni vagy vacsorázni, én meg mondjuk úgy viszonoznám, hogy például elhívom színházba/koncertre/stb és előre megvenném a jegyeket.

Na igen, a gond akkor van, ha nincs több, mint az első pár randi. Sajnos nem egyszer jártam így, hogy amíg elvittem a lányt jobb helyekre (ahova szoktam járni egyébként is) borozni, vacsorázni, addig minden szuper. Amikor kezdünk közelebb kerülni egymáshoz, akkor pedig hirtelen eltűnik az adott hölgy. A legutóbbi ilyen konkrétan kitette Instagramra, hogy mióta van kapcsolatban. A megadott nap a mi "randijaink" közé esett.

Nem, nem probléma meghívni senkit pénzügyileg. A barátaimat is meg szoktam hívni. Viszont amennyi kihasználós "nő" rohangál az utcákon, legközelebb erősen meggondolom, hogy fizetős első pár randit szervezek-e.

2019. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a meghíváshoz bizalom kell, hogy a másik fél ne úgy álljon hozzá hogy én bármivel is tartozok neki csak mert kegyesen kifizetett nekem egy kávét. Így az első randitól törekedek a felezésre és ha már randizunk,akkor fér bele valami drágább program.
2019. aug. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
A férfi fizet, viszont az első randikon nem kell semmi drága hely. Egy kávé, egy pohár bor, üdítő, bőven elég.
2019. aug. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Én azt sem értem, aki nőként elmegy vacsorázni a pasival első randin.Nekem az első egy-két randi az kávé, süti, fagyi. Sétálunk vagy beülünk valahová, beszélgetünk. Esetleg kirándulni megyünk. Semmi nagyobb összeg.

Első alkalommal a férfinek kéne fizetni, de onnantól vagy felezés, vagy felváltva. Én első alkalommal is felajánlom, hogy fizetem a részem, de megmondom őszintén, ha a férfi elfogadja, akkor nagyon megnézem, ismerkedés közben, hogy nem fillérbszó-e. Mert én nem vagyok az és ilyen nem kell. Viszont semmire nem tartok igényt tőle.

2019. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Manapság már nem lehet ilyet mondani, hogy nemi alapon tegye ezt az egyik vagy a másik. Döntsenek az adott helyzettől függően.
2019. aug. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Rockarc ***** válasza:
94%

En ragaszkodom a ferfi szerephez es mindig en fizetek. Voltam mar olyan randin, ahol a no legalabb olyan anyagi helyzete volt, mint nekem, de ott is en fizettem. Azert ne 1-2 ezer forinttol menjen csodbe az eklezsia. Nem vagyok dohanyos, de kb ez egy doboz cigi ara lehet. Akinek ez hianyzik, annak nem baratno kene, hanem munka.


43F

2019. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

"Akinek ez hianyzik, annak nem baratno kene, hanem munka."


Lehet, de ez fordítva is igaz.

2019. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!