Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem érdemes vele együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már nem érdemes vele együtt lennem?

Figyelt kérdés

Két éve vagyok együtt a párommal. Nagyon sok mindent megtett értem, a depressziós időszakomban is velem volt, lebeszélt az öngyilkosságról, mikor apukámnak igen súlyos betegsége volt, akkor is törődött velem, szakmailag is tudott segíteni, elnézi nekem a hibáimat, külső és belső tulajdonságaim is stimmelnek.

Szóval sokat köszönhetek neki és tudom, hogy szeret.

Azt is mondta, hogy ő is sokat köszönhet nekem, meg nekem olyan dolgokat megcsinált, amiket ismerősöknek meg más nőknek nem. Mondta is, hogy különleges vagyok.


A probléma, ami időről-időre engem mindig zavar az a bizonytalan jövő. Jelenleg nem tudnánk összeköltözni de beszéltünk a témáról. Ő össze-vissza beszél meg bizonytalan benne, hogy össze akar velem költözni mondjuk 1-2 év múlva vagy nem. Igaz, egyszer épp egy veszekedés után kérdeztem rá (a veszekedés témája nem az összeköltözés volt de kapcsolódott részben hozzá, ezért jutottunk ide). Egyik alkalommal azt mondta 90% hogy összeköltözne velem, máskor azt, hogy nem tudja.

Most mindig az anyagi helyzet a probléma de amúgy is folyton bizonytalankodik. A családi helyzete is bizonytalan, az anyagi helyzete meg amúgy még sose élt együtt senkivel, csak a szüleivel (de már külön van).


Szerintem lehet összeköltözne velem mert látszik rajta a "hajlam" de bizonytalan. Egyszerre mérlegeli azt is hogy mit szeretne, hogy mire van lehetőség.

Én nem tudom, van értelme így vele maradjak?

Lehet 1-2 év múlva simán azt mondja hogy költözzünk össze de lehet sose.


Bár szerintem ha semmi hajlandóság nem lenne benne, akkor azt se mondta volna egyszer hogy 90%.

Meg tegyük hozzá hogy én nem dolgozok még, erre 2 év múlva kerülhetne sor tehát ez az 1-2 év várakozás mindenképp kellene. De már 2 éve vagyunk együtt szóval gondoltam ideje beszélni róla. Ha amúgy nagyon különleges nekem, akkor maradjak vele és meglátom hogy mi lesz 1-2 év múlva? Vagy esélyt se adjak neki?

Ő megkérdezte mit szeretnék mikor látta hogy utálom a bizonytalanságot. Azt mondta szakítsunk ha engem ez zavar hogy ő nekem ezt nem ígéri biztosra. Nem akarja kizárni a lehetőségét de mindig azt mondja hogy lássuk meg mit hoz a jövő, félti az állását is meg hasonlók.


2019. aug. 7. 09:51
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt mondja megér egy próbát de ugyanakkor bizonytalankodik is meg lehet fél, hogy rosszul sülne el.

Mostanában voltak veszekedéseink és lehet ezért.

Bár szerintem a veszekedések nagy része nem lenne ha együtt laknánk mert épp erről szólt a veszekedések egy része, illetve olyan dolgokról amik abból kifolyólag vannak, hogy nem lakunk együtt.

Én egy próbát tennék vele de ő bizonytalan. Én úgy gondolom, hogy ha kiderül, hogy nem működik (a közös élet), akkor nem kell együtt maradni és húzni egymás idejét.

2019. aug. 7. 09:57
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi?? Félti az állását? Mitől? Nem tudja,hogy össze akar veled költözni? Évek múlva?

Na, figyi.

1. egy két évre előre ilyet nem lehet tervezni. Fél évre max. lehet, de évekre nem.

Az, hogy mivel te nem keresel, előbb nem aktuális a kérdés, az egy dolog. Az meg egy másik dolog, hogy azért gondolom legalább jól esne ha azt mondaná, persze, tuti .. De 2 év rengeteg.

Szerintem egyenlőre jegeld a témát, majd ha már majdnem ott vagy, hogy van munkád és félre tudsz tenni belőle akkor újra rátérhettek.

Azt meg, hogy addig vele maradsz vagy biztos ami biztosalapon szakítasz vele, neked kell tudni. De ha a következő 2 év azzal megy el, hogy ezzel nyaggatjátok egymást meg minden vita ide lyukad ki, keserves 2 évetek lesz.

2019. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ezen ennyit gondolkodsz, és ennyire bizonytalan minden, és úgy tűnik túl sok kedved sincs az egészhez...noss így nem sok értelme van együtt maradni.
2019. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól gondolom azért mondta a párod, hogy félti a munkáját mert te már most össze akarnál költözni vele.Ő meg vagy nem akar eltartani vagy nem tud.Azt sem értem, hogy konkrétan mit vársz tőle, amilyen bizonytalannak tűnsz az írásodba valószínűleg ő is ezt érzi rajtad folyamatosan és szerintem ez is közre játszik, hogy nem mond semmit a jövőre nézve.A másik..Nincs tervezhető jövő.Nem lehet soha semmit biztosra mondani, csak ami elmúlt.Nyilván fiatal vagy de becsüld benne, hogy nem ígér fűt -fát, hanem azt mondja még nem tudja.Előbb végezd el az iskolát, keress munkahelyet és ha még együtt vagytok ráérsz azon gondolkodni, hogy összeköltözzetek.Viszont ha folyamatosan ezzel zaklatod, bár még nem adottak a feltételek akkor ezzel elutálhatod magad mellől.
2019. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te még nem dolgozol, akkor nem aktuális beszélni róla. Nem fog tudni eltartani. Előbb legyen fix jövedelmetek, félretett pénzetek, és aztán beszéljétek meg.
2019. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha csak ezen múlna én vállalnék diákmunkát meg egyetemi ösztöndíjakból is van félretett pénzem.

Csak sajnos nála szerintem nem ezen múlik.

2019. aug. 7. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!