Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet normálisan egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet normálisan egy olyan kapcsolat, ahol egyik fél sem karrierista és senkinek nem kell hordania a nadrágot?

Figyelt kérdés
2019. aug. 13. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez egy buta kérdés. Nyilván, ha két ilyen ember kerül össze, működhet. Akkor van baj, ha az egyik elvárja hogy a másik ilyen legyen.
2019. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kettő hogyan jön össze egy mondatban? Merre tart a kapcsolat és az egyéni utak?
2019. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért ne működhetne? Mármint komolyan kérdezem, mi a párommal épp ilyenek vagyunk, és soha az életben nem merült fel, hogy ez gondot jelentene, szóval most csodálkozok a kérdésen. Tényleg, miért gondolod, hogy nem működhet? Vagy miért kérdéses?
2019. aug. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert itt nagyon propagálják az állandó karrier építést, előrejutást, sztahanovista életmódot mintha az lenne az élet értelme. Elhiszem, hogy senki se akar szegény lenni és egyik napról a másikra élni, de akkor se a kemény munka a megoldás, ami a kapcsolatot is mérgezi. A szegénység és a jövőtlenség társadalmi probléma és nem egyéni. Inkább egy új rendszerváltás lenne a megoldás, ahol a jólét az alap.
2019. aug. 13. 12:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy egészséges arany középút a karrierista és a lusta csóró között. :)
2019. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nincs olyan rendszer amiben a jólét az alap. Abban egyet értek, hogy tisztességes munkáért tisztességes bér járna, de ettől függetlenül a tisztességes munkát még el kell végezni. Nem kell karrieristának lenni, de ha költségesebb hobbijaid vannak és azokban tudsz kiteljesedni,akkor nem árt egy jól fizető állás.


Ha valaki az iskolában keményen tanul és céltudatos akkor lehet jó állása később taposás és túlórák nélkül is. Amúgy a karrierizmusnak nem előfeltétele hogy valakinek hordania kell a nadrágot, ugyanúgy dönthetnek közösen.


Gondolom, te vagy az a kérdező aki harmincéves szűz, olyan nőt akar akinek nem kell férfias pasi és alapjövedelmet szeretne mindenkinek. Az elképzeléseid több sebből véreznek, de ehhez ismerni kell a többi kérdésedet és az ottani kommentjeidet is. (pl a hagyományos férfi-nő szerepek szerinted a kapitalizmus termékei stb)

2019. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok még 30 éves és nem érted meg amiről beszélek. Nekem az a bajom ezzel a férfias nőies dolgokkal, hogy olyan, mintha polcról kéne választani személyiség jegyeket és aszerint kellene viselkedni. Ezért mondom azt, hogy legyen mindenki emberséges, szeretetteljes és így lehetnek az emberek egyéniségek és nem olyanok, akik másokat majmolnak és emiatt vannak súlyos önbizalomhiányos emberek, annakidején én is az voltam és rájöttem, hogy mi volt bennem a hiba, mint pl. hasonlítani akartam férfitípusokhoz és görcsösen megakartam felelni.


Vannak emberek, mint én, akiknek nehezen ment a tanulás, nos én szerencsés vagyok ebben a helyzetben mivel nem élek rosszul, de azokat az embereket nem kéne lenézni, akiknek nehezen ment a tanulás és úgy lenni vele, hogy megérdemelte a sorsát. Nem mindenkinek megy a tanulás és rengeteg sebből vérzik az oktatási rendszer, amit reformálni kéne és legalább a finn oktatási színvonalat megcélozni.


Nem tudom miért akadsz ki az alapjövedelmen, ami emberek milliót segítené meg, mivel a szegénységből nagyon nehezen vakarja ki magát az ember. Nem tudom miért kéne irigykedni azokra akik kapnának pénzt bérmunka nélkül, én örülnék annak, ha jobban éreznék magukat. Úgy érzem van itt jó nagy adag rasszizmus is, ami nálunk egy igazi népbetegség, hogy a cigányokat úgy állítják be, hogy genetikailag rossz emberek, ami egyáltalán nem igaz, mivel sokuk kb. dögkútra jár enni és a szegénység miatt vállnak pszichopatává az alapjövedelem megoldást jelenthetne erre és a gazdaságnak is jót tenne, mivel többet költenének ergo pörgetné a gazdaságot is. Plusz akik dolgoznak több pénzt vihetnek haza. Felfoghatatlan, hogy egyesek ez ellen vannak. Hiába hősiesíted azokat az állítólagos keményen dolgozó, céltudatos fazonokat, mivel egyrészt a bérmunka nem nemesít másrészt csomó ember hiába tanul keményen nem tudja megvalósítani önmagát. Mondjuk aki bölcsész szakon végzett, nem tud megélni belőle, ha igen ahoz szerencse kell. Emiatt is vagyok alapjövedelem párti, mivel sokkal jobb társadalomban élnénk, hogyha mindenki azt csinálná amit szeretne és szépen lassan leépülne a bérmunka rendszer és a munka közösségivé alakulhatna át, ezzel szépen lassan leépülhetne a kapitalizmus is.

2019. aug. 13. 15:40
 8/14 A kérdező kommentje:
Na meg miért kéne kitaposni a belüket azoknak, akik nem tanultak valami jól? Ezért mondom azt, hogy SENKI SE érdemli meg a rossz életet. Ez a baj ezzel a rendszerrel, hogy az önzésre ösztökéli az embereket és ez eléggé távol áll az emberi természettől, hiába beszélik tele a fejünket azzal, hogy ez a rendszer a megtestesült Kánaán. Pillanatok alatt lelehetne számolni a szegénységgel, hogyha lenne erre megfelelő társadalmi akarat. Nem kell ehhez bolsevistának se lenni elég, ha valaki kritikusabban gondolkozik és megkérdőjelez társadalmi és rendszer szokásokat.
2019. aug. 13. 15:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ez van. Jól működik, mindenkinek megvan a területe, a másik nem nagyon szól bele. Mondjuk alapból eléggé pörgösek vagyunk, kettőnknek van 7 diplomája, tehát nem éppen befelé forduló életet élünk. Ezzel együtt nincsenek karrierigények és nem hordja senki a nadrágot.

A lényeg hogy amit akarunk azt többnyire meg tudjuk csinálni.

2019. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok rasszista, a nyolckerben foglalkozom hátrányos helyzetű gyerekekkel. A nagy részük roma.

Tisztában vagyok azzal, hogy épp elég nem roma van, aki lusta és nem csinál semmit.


Viszont az alapjövedelem azért marhaság, mert a pénzt nem az állam bácsitól kapod hanem a többi állampolgár adójából, aki keményen dolgozik, hogy karriert építsen, és közben eltart egy csomó léhűtőt. Nem alapjövedelem kell, hanem tisztességes bérek. Szociális bérlakások, amik tán lejjebb nyomnák az őrült albérlet árakat. Hogy ha egy bolti eladó és egy pék egymásba szeret, akkor ők is tudjanak családot alapítani. De nem alapjövedelem kell, nem kell arra szoktatni az embereket, hogy a semmiért is kaphat pénzt, mert az nem fogja arra motiválni hogy dolgozni menjen. Jobb szociális háló és magasabb fizu kell.

2019. aug. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!