Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez elfogadható megoldás? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez elfogadható megoldás? Vagy ez a legrosszabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy problémám a párommal kapcsolatban de a kérdésem nem igazán erről szólna. Önmagában véve a problémám vele az, hogy a párom egyik lány barátja nagyon zavar, vagyis hát ideig-óráig nem foglalkozok vele meg elfogadom hogy van de aztán mégsem. Ennek oka többek közt az is hogy régen tetszett de nem is ez a legnagyobb baj hanem hogy akarva-akaratlanul okozott már sérelmeket nekem emiatt a lány barát miatt. Volt hogy nem azért csinálta hogy megsértsen de mégis az lett a vége mert nem volt elég tapintatos. Konkrétumot nem szeretnék írni mert nem az lesz most a lényeg, privátban írjon aki tudni akarja. A lényeg, hogy voltak már sérelmeim a lány miatt amit azóta se felejtettem el. Csak barátok amúgy, járni sosem jártak de attól még nekem erről a lányról akkor is eszembe jutnak a rossz emlékek, érzések amik vele kapcsolatos dolgok miatt voltak és nem tudom ezektől elhatárolni. Van más barátja is a páromnak de velük nincs ilyen problémám, akár férfi, akár nő az illető mert azok nem tetszettek neki régen de amúgy sem okozott már sérelmet miattuk, nem kötődik hozzájuk rossz emlék.

Úgy gondoltam megpróbálom elfogadni ezt a helyzetet, hogy van neki ez a barátja (nagyon ritkán találkoznak ráadásul) de nem ment teljesen. A barátommal beszéltem már róla de vagy semmi haszna nem volt vagy csak egy ideig nyugtatott meg, a gyakorin írogattam már válaszolóknak ezzel kapcsolatban de ez sem tudta belőlem kiölni teljesen a rossz emlékeim, érzéseim, a kételyeim. Az segít egy kicsit ha ilyenkor visszaolvasom amiket írtak nekem és akkor egy picit megnyugszok de ezek szerint ezentúl minden alkalommal majd a gyakorit kell háromszor elolvasnom ha nyugodt akarok lenni. Arra gondoltam, hogy lehet valakinek el kellene mondanom a kételyeim és ezt a dolgot és ha az a valaki mond valami hasznos tanácsot akkor az hátha jobban hat rám mivel olyannak akarnám elmondani aki ismer engem és a párom is de még azt a nőt is aki miatt boldogtalan vagyok. Mellesleg a párom hibája ezek a sérelmek, nem a nő hibája mert a páromnak kellett volna tapintatosabbnak lenni, ő volt az aki leginkább irányíthatta volna az egészet. És ezt a párom ki is mondta így nekem hogy akkor ez nem a nő hibája hanem az övé. Mint aki védi a nőt, bár tény hogy ezekért magát okolhatja tényleg. A nőről való barátságról nem akar lemondani (kértem már erre) mert mindig azt mondja hogy semmi barátról nem fog lemondani, nemcsak róla hanem másokról sem. Azt már nem veszi figyelembe hogy nekem fájdalmat okozott a nő miatt, belátja utólag hogy akkor hülye volt de ennyi.

Bocsánat hogy hosszú volt a háttérsztori de a kérdésem hogy szerintetek elmondhatom a problémám egy negyediknek? Például ha van egy olyan ember aki ismeri a párom is, engem is meg azt a nőt is akkor elmondhatom neki és kérhetek tőle valami tanácsot? A nővel is jóban van, vagyis vele is ritkán találkozik de attól még igen, illetve a páromat is egész jól ismeri. Ezt onnan tudom, hogy a párommal gyakran kávézik együtt, kollegája meg a párom is ismeri már őt annyira hogy tudja hogy hogyan vélekedne egy adott kérdésben.

Ezt sosem akartam megoldásnak de azért jutottam ide mert a párommal hiába beszéltem a dologról, tudom hogy hiába sajnálja utólag a dolgokat, nem felejtem el. Meg hiába van neki részben igaza abban amit meg én rontok el. A gyakorira meg egy csomószor már nem akarok írni ezzel kapcsolatban. Vagy ezt fogom tenni amit leírtam vagy mindig ha eszembe jut az egész, visszaolvasom amit gyakorin megnyugtatásként meg kijózanításként írtak.


Szóval ha elmondanám ennek az illetőnek mennyire jönnék ki belőle rosszul? Azért mondanám el mert valamiféle tanácsot várnék tőle hogy hogyan fogadjam el hogy ez a nő létezik, hogyan tegyem félre a korábbi sérelmeket ha már változtatni azon úgyse lehet vagy hogy egyáltalán mondja el hogy mit gondol az egészről, ha nem ad a páromnak igazat akkor segítsen észhez téríteni vagy javasolja hogy szakítsak vagy valamit mondjon.

Azt nem tudom, hogy tudja-e hogy régen tetszett a nő a páromnak. Szóval ha tőlem tudja meg gondolom az baj. Ha már tudja, akkor persze mindegy.

Ha a páromnak elmondja hogy beszéltem vele erről akkor két lehetőség van: vagy felhúzza magát a párom hogy neki elmondtam vagy megértőbb lesz velem ha ez az illető velem ért egyet és hat rá valahogy. Meg esetleg az hogy megszakítja emiatt a kapcsolatot a barát csajjal mert ciki lesz neki hogy tudja az a kollégája. (Nem tudom hogy most tudja-e vagy nem)


Más kollégáját, barátját is ismerem de ezzel az eggyel beszéltem már többet, a többiekkel vagy nem beszéltem vagy ha igen akkor külföldön laknak, nem tudom velük felvenni a kapcsolatot. Meg tudom, hogy a párom is beszélt már rólam ennek a kollegának. Illetve fordítva, ha a kollégája hallott rólam valamit akkor a páromnak is megjegyezte, hogy látta valahol hogy ez meg az történt.


Szerintem jobban átlát egy helyzetet az, aki minden "szereplőt" ismer.


2019. aug. 25. 07:04
 1/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagyon hosszú lett de kérlek csak hasznos kommenteket írjatok. Azt, hogy milyen hosszú a kérdés, azt ne mert elég háttérinfót akartam írni meg amúgy sem segítene rajtam egy ilyen komment.

Már épp elég problémám volt emiatt a nő miatt és valahogy szeretnék pontot tenni a végére.

2019. aug. 25. 07:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Végig olvastam.

Féltékeny vagy. A párod nem mond le a bárátságukról. Valahol érthető. Hisz akkor x év múlva csak azzal beszélhetne aki neked szimpatikus. Ha holnap lesz egy új kollégája, akkor be kell neked mutatnia, hogy drágám vele barátkozhatok?

Beszélni a negyedikkel? Igen is, meg nem is. Mérlegelj. Mennyire bízol benne? S ha elmondja az általad nem kedvelt nőnek? Az meg másként adja tovább a párodnak.

Ha a párodnak adja át előbb? Mit érsz el vele? Vitát. Értem, hogy valami tüske van benned, a párod s a nő barátsága miatt. De ha azt már megbeszéltétek, akkor nem tehetsz semmit. Ha sokat reklamálsz, akkor onnantól totál titokban fognak találkozni.

2019. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje vagytok együtt?

Amúgy azt támogatom, hogy beszéld meg valakivel, aki mindannyiótokat ismer, de nem biztos, hogy a párod kollégája jó választás erre. Legalábbis, ha diszkréten szeretnéd kezelni, és nem a párodra borítani még egyszer az egészet.

Másik megoldásnak azt látnám, ha ebben is teljesen őszinte lennél vele, és elmondanád, hogy szeretnéd még valakivel megbeszélni, erre az illetőre gondoltál. Így biztosan nem érzi azt, hogy a háta mögött tevékenykedel, elárulod. Az egész azon múlik, kiben mennyire bízol meg, illetve pároddal mennyire tudod kulturáltan megbeszélni ezt szerinted.

2019. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Neked egy pszichológussal kéne beszélned. Az önbizalmad, az önbecsülésed a bányászbéka popója alatt van. Saját magadat kellene rendbe tenni, és kikopnának a zavaró lánykák és bántó fiúk az életedbôl.
2019. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Menj el pszichológushoz, neki mondd el.


Ez alapján az ömlengés alapján azért akarod elmondani valakinek, hogy kavarj egy kis xart, eljusson a csajhoz is az info, hogy régen tetszett a párodnak, hátha akkor megszakad a kapcsolat.

2019. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha megszakad a kapcsolatuk én lehet azt se bánom de nekem az lenne az érdekem hogy olyannak is elmondhassam aki ismer mindenkit meg aki beszélőviszonyban van a párommal és jobban belelát ő mit érez és gondol. Mert két pasi egymás közt akkor is más szerintem mint amikor egy pasi a párjával beszél.

A csajnak amúgy nem hiszem hogy elmondaná. Nem is találkoznak olyan gyakran, azt meg nem hiszem hogy neten facebookon meg e-mailben gyakran beszélnének. Szerintem nem mondaná el a csajnak bár amúgy én nem is akarnám!! Nem akarnám hogy a csaj megtudja. Ha egyáltalán elmondanék neki valamit, mindenképp kérném hogy ne mondja el a csajnak.

2019. aug. 25. 09:39
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a csaj tudja hogy régen tetszett a páromnak. Szóval ez nem lenni neki újdonság. De amúgy sem akarnám hogy a csaj megtudja hogy én valakinek beszéltem ezekről.
2019. aug. 25. 09:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért arra az illetőre esett a választásom, akire mert benne bíznék, úgy érzem. Mert viszonylag jól ismerem már, tudom hogy milyen.
2019. aug. 25. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!