Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor van remény? Mi lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor van remény? Mi lenne a vége?

Figyelt kérdés

A párkapcsolatom mostanában többször boldogtalanná tett, engem is a párom és én is őt. Nemcsak rossz pillanataink voltak, azért ennyire nem volt katasztrófa a helyzet, de vegyesen volt jó és rossz. Múltbeli sérelmek miatt van bennem tüske, illetve bizonytalan a jövő és ez is volt már vita tárgya.

Közben viszont látom azt is, hogy már valamennyit fejlődött a kapcsolatunk, mert végülis volt, amin változtatott a kedvemért . Meg értem amúgy is annyi mindent tett meg, amit más nőért még nem. Nem az első kapcsolata vagyok, de az exekért régen nem tett volna meg olyat, mint értem. Meg ki is derült, hogy nekem megcsinált olyanokat is, amiket másnak (nemcsak nőnek) nem. Sokszor változtatott már dolgokon szóval talán van remény, csak győzzem kivárni. Meg amúgy látni rajta, hogy valamennyire hajlik a kompromisszumokra, csak lassan. Közbe viszont azon gondolkodok, hogy írok egy levelet, amibe elmondom mi az, ami nekem fájdalom, amit nem tudok teljesen elfelejteni és hogy mi az, amit kérnék tőle, hogy változtasson, ha szeretne velem maradni és érek neki annyit. Konkrét problémákról van szó, nem arról, hogy úgy általában már maga az egész személye idegesít meg szar a kapcsolat, ahogy van. Bizonyos hozzáállásain kellene változtasson és ha ez menne, akkor szerintem megszűnnének a problémák.Szóval odaadnám neki ezt a levelet, megmondanám, hogy valameddig most ezen gondolkodjon, hogy mit tenne meg értem vagy mennyire hiányzom, szeret-e, addig ne is találkozzunk/beszéljünk és ha eldöntöttük, akkor keressük csak fel egymást. Mondjuk két hét múlva. Vagy egy hónap múlva.Ha már máskor sok mindent megtett miattam meg azt mondja megváltoztattam és hogy egy mérföldkő vagyok az életében, akkor van remény? Van remény, ha változtat a problémákon?

Már volt, hogy szakítani akartam vele, vagy konkrétan ki is mondtam, de akkor nem akart. Valahogy akkor ideiglenesen megoldódott, viszont akkor szünet se volt. Ha lenne szünet, akkor vagy drasztikusan érezné, hogy elveszít és megtenne mindent vagy rájönne, hogy hiába jelentettem amúgy nagyon sokat neki és hiába a jó emlékek, érzelmek, nem kellek.


2019. szept. 5. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikben kéne még változtatnia?
2019. szept. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a párkapcsolat két igenes. Ha nincs két igen, akkor az nem.
2019. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne levelet írj, hanem beszéljétek meg őszintén. Ha erre képtelenek vagytok akkor nincs értelme a kapcsolatnak. Viszont az ő szemszöge is érdekelne, milyennek lát téged, neked miben kell változnod, stb stb. Csak mert a kérdésed alapján ha a pasi helyében lennék már rég elhagytalak volna...
2019. szept. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló: beszéltünk már róla de szerintem jobb lenne úgy átgondolni, hogy egy ideig nem találkozunk meg nem beszélgetünk, nem írogatunk egymásnak, mert felgyűltek mostanában a viták, voltak köztünk, meg van más problémánk is mindkettőnknek, ami nem párkapcsolat, talán jobb lenne nyugodtan átgondolni.

Meg szerintem néha többet ér egy levél, mintha kimondom, mert a szó elszáll, az írás megmarad. Ha kimondom, akkor ott kell rögtön beszélni, ha írok egy levelet és mondjuk személyesen odaadom, akkor azt elolvashatja magába többször is, hazaviszi, átgondoltan megfogalmazható.

Ha nem látjuk egymást egy kicsit, egy ideig, akkor ha úgy döntünk, hogy vége, akkor legalább könnyebb elválni, mintha hirtelen lenne. Ha meg úgy döntünk, hogy maradunk együtt, akkor talán képesek leszünk jobban változtatni mert érezzük milyen ha esetleg elveszítjük a másikat.

2019. szept. 5. 09:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az jön le, hogy neki kell változnia. De szerintem neked is kéne, főleg ha ő egy csomót tett már értetek. Ha pedig nem tudja megugrani a lécet, 2 hét múlva se fogja tudni meugrani, 1 hónap múlva se. Akkor viszont engedd el, vagy gondolkodj el, hogy miért ilyen bitang sokat kéne még alkalmazkodnia, nem-e te kérsz irreális dolgokat?
2019. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
10:10-es válaszoló: biztos vagyok benne, hogy nem kérek irreális dolgokat, bár több probléma is van, de hogy nem mind egytől egyig irreális, az egészen biztos. Kikértem már mások véleményét is és többen mondták, hogy igazam van és amúgy egyszerűen tudom, hogy mi az, ami nem irreális. Van olyan is, ami már nézőpont kérdése de van, ami egész biztosan nem irreális. Ráadásul ha megtenné, akkor nemcsak nekem lenne jobb, hanem neki is. Meg ha mással járna és nem velem, akkor is fennállna probléma.
2019. szept. 5. 10:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, akkor pontosan miket is kérsz, hogy változzon? Mert az nem derült még ki.
2019. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
77%
Szerintem egy drasztikus lépésnél biztosan meg jönne az esze. Sajnos én is olyan fajta vagyok, akinek kell a drasztikusság, hogy igazán észbe kapjon
2019. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kár a levéllel és a játszmákkal húzni az időt. Le kell ülni. Ha nem megy, akkor meg véget vetni neki.
2019. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!