Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlgondolom és el kéne felejte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlgondolom és el kéne felejtenem, vagy lenne értelme felkeresni őt?

Figyelt kérdés

Az előző félévekben tartott nekünk gyakorlatot egyetemen egy fiatal tanársegéd, és ez idő alatt nagyon szimpatikus lett nekem. Visszafogott, csendes, és nagyon kedves mindenkivel.

Igyekeztem aktív lenni az óráin. Szinte minden vicces dolgomon nevetett, viszont amikor én vigyorogtam azon, amit ő mondott, akkor mindig amikor ezt észrevette, belezavarodott utána a mondanivalójába.

Egyik alkalommal az óra előtt a terem előtti folyosón kellett még elintéznem valamit, emiatt késtem kicsit, de ő nem kezdte el addig az órát, amíg be nem mentem.

Az egyik órán amikor egy problémára mutatott megoldást, szóltam neki, hogy erre létezik jobb megoldás is, és csak egy apróságon kell hozzá változtatni. Kipróbálta, és másnap az oktatói honlapján is lecserélte arra, amit mutattam neki.

Előző félév közepén megkerestem azzal kapcsolatban, hogy szeretnék gyakorlatot vezetni abból a tárgyból, amit ő korábban tartott nekünk. Továbbküldött a tárgyfelelőshöz, de azután szinte minden gyakorlat végén érdeklődött, hogy sikerült-e jelentkeznem, kaptam-e már visszajelzést, illetve tanácsokkal látott el.


Úgy voltam vele, hogy hátha majd az idő elteltével elfelejtem őt, de szörnyen hiányzik, ráadásul már nincs is vele órám, így nem is látom, csak néha a folyosón. Viszont azt már korábban is megfigyeltem, hogy amikor a folyosón látom és köszönök neki, akkor ő rám se néz, csak visszaköszön és megyünk mindketten tovább. :(


Mit gondoltok? Túlgondolom az egészet, és tovább kéne lépnem? Vagy lenne értelme felkeresni őt valamilyen indokkal?


2019. szept. 19. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Erre csak azt tudom mondani, hogy inkább "fail by trying", minthogy kínozzon a "mi lett volna ha" kérdés éveken keresztül. Felkeresném és megpróbálnám aktívan ápolni a kapcsolatot, az idő pedig megmondja, hogy mi lesz ebből.

Nem kell az első akadálynál nyusziként elrohanni. Bátraké a szerencse!

2019. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Párkapcsolatban él?
2019. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Miért hagytad h idáig fajuljon?? Miért lett ez?
2019. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2: Sajnos fogalmam sincs. :(


#3: Eddig nem mertem tenni semmit, elég bátortalan vagyok ilyen téren.

2019. szept. 19. 13:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Állj le vele beszélgetni.Akkor majd megtudod.Az igazság még ha fáj is,jobb mint a bizonytalanság.
2019. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy te vagy a lány, bár nem derül ki a leírásodból.

Mindenesetre szerintem neki kellene kezdeményeznie.


Azt figyelted, hogy másokkal milyen? Tudom, hogyha tetszik valaki, akkor hajlamosak vagyunk mindenbe beleképzelni mindent :D ami abszolút nem a te hibád, de lehet, hogy jót tenne hátralépni egyet és megnézni, annyira objektíven, amennyire csak tudod, hogy másokkal szemben hogy viselkedik (vagy viselkedett eddig) és, hogy ehhez képest veled milyen.

Ha bármilyen irányban veled másabb, akkor az valóban azt jelenti, hogy különleges figyelmet szentel neked, de ez még mindig nem garancia arra, hogy akar is bármit ezzel a helyzettel kezdeni.


Ha legközelebb van alkalmad, próbálj meg beszélgetést kezdeményezni vele. Mindazonáltal ne pörögj rá túlságosan, úgy érnek a kellemes meglepetések :)

2019. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6: Igen, én vagyok a lány. :) Nem is mernék konkrétan kezdeményezni.

Próbáltam még előző félévben megfigyelni, hogy a többi csoporttársammal hogy viselkedik, de sok mindenre nem jutottam, mert a csoport nagy része elég passzív, és csak annyit kommunikáltak vele, amennyit muszáj volt.


Írtátok többen is, hogy próbáljak meg vele beszélgetni. Ezt mindenképp személyesen kellene, ugye? Emiatt most egy kicsit elkeseredtem, hogy tényleg elkéstem a dologgal, mert ebben a félévben már tényleg alig látom, és olyankor is vagy ő siet valahová, vagy én, egyébként meg mindig az irodájában van. :(

Emailben eddig egyszer írtam neki ebben a félévben egy tanulmányi üggyel kapcsolatban, amire ő nem tudta a választ, de utánakérdezett a dolognak miattam, viszont az a levelezés meg is szakadt ezután. Gondoltam rá, hogy kérdezek valamit arról a tárgyról, amivel kapcsolatban előző félében is beszéltünk, de attól tartok, hogyha még találnék is valami kérdést, annak is vége szakadna egy válaszemail után.

2019. szept. 19. 20:34
 8/11 anonim válasza:
50%
Bla Bla bla
2019. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azóta próbálok néha-néha beszélgetni vele. Arra gondoltam, hogyha már úgyis érdeklődött előző félévben az óratartásomról, akkor megkeresem őt azzal, hogy tudna-e tanácsot adni, hogy mit hogyan csináljak, vagy épp hogyan kezeljem a problémás helyzeteket. Bár elsősorban nem tőle kéne kérdeznem ezeket, mégis mindig nagyon szívesen segít. Kérdeztem is már, hogy nem gond-e ez neki, de bátorított, hogy bármikor nyugodtan fordulhatok hozzá.


De ezen kívül más témát nem érintünk, és magától nem is hoz fel mást, csak segít azokkal kapcsolatban, amiket én mondok neki. Olyankor viszont tényleg mindig igyekszik a tőle telhető legjobb választ adni. Látszólag törődik velem, múltkor mondta például, hogy ne hagyjam, hogy a hallgatóim lefárasszanak. :) Illetve feltűnt, hogy amikor beszélünk, akkor mindig az asztalán lévő fülhallgatóját piszkálgatja, és sokkal többet "öö"-zik, mint egyébként.


Ami még zavar, hogy mivel élőben csak úgy nem szoktunk összefutni, mindig én írok rá emailben, hogy bemehetek-e hozzá beszélni, viszont ő magától sosem érdeklődik.


Lehet, hogy csak alapjáraton ennyire kedves és figyelmes?

2019. nov. 26. 14:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, azóta van -e valamilyen fejlemény. Amúgy szerintem ha egy férfi akar valamit, akkor jelzi. Még az olyan is, akinek amúgy kevés az önbizalma. Pláne, ha bátorítják.
2019. nov. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!