Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez az alkoholizmus jele?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez az alkoholizmus jele?

Figyelt kérdés

A párom minden este megiszik stresszlevezetésként 3-4 doboz sört/2-3 pohár bort. Ugyan, nem rúg be tőle, de ez a mindennapi rutin része nála, és amikor aggódva mondtam, hogy segítek, de ez így nincs rendjén, durván visszautasított. Azóta is mindig oltári vitát eredményez a téma, de én aggódom. Ráadásul egyre inkább veszekedős lett, harsányabb, ami mellé egy fellengzős, beszólogatós stílus is társult.


Szerelem ide vagy oda, úgy érzem, nagyon gyorsan halad a lejtőn, én pedig egy ilyen emberrel 30 évesen nem tudok tervezni és szakítás lesz a vége. :(


Mit tanácsoltok?


Előre is köszönöm!


2019. szept. 30. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ez már a kezdődő alkoholizmus... ha az ember megiszik egy-két sört az még okés, de 4-et? :o Direkt le akar "tompulni", keresd meg az okát hogy miért.

Egyébként jól látod, vagy segítesz neki, vagy szakítás lesz - nem a sör, hanem a viselkedése miatt, a miatt hogy nem tudjátok a problémákat megbeszélni, hanem helyette számodra értelmezhetetlen dühkitörései vannak, lekezel.

2019. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%

Nem feltétlen alkoholizmus. Lehet azért lett agresszívabb, mert b..szogattad, ahelyett, hogy elfogadtad volna, hogy ez neki szükséges stresszlevezető. Van, aki maszturbál, van, aki sportol, hogy ne legyen stresszes. Ő így oldja meg.


Inkább állj hozzá másképpen, és hátha nem lesz veszekedős utána.

2019. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Szakítás a megoldás. Hidd el tapasztalatból mondom, - bár én férfi vagyok - hogy ez csak durvul ahogy halad az idő. Ezt onnan tapasztaltam hogy anyám fickója is így kezdte.... Egy pokol az életük most is de én abba nem is szólhatok és nem is akarok. Szerencse hogy már sok éve nem.élünk egy fedél alatt...

Szóval semmi jó sem vár rád. És ezen kívül több alkoholista is volt a családban és rokonságban, mindenhol egy pokol volt az élete a környezetének..

2019. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

30 évesen még nem késő egy nőnek sem újra kezdenie. Most szabadulj meg tőle, mert ha mégis benne maradsz egy ilyen kapcsolatban, 5 év múlva már 35 éves leszel és egy alkoholistával leszel együtt. És akkor már sokkal nehezebb lesz változtatni. Ha meg még gyerek is becsúszik, akkor ott van a vége, semmi esélyed nem lesz más pasiknál már.


Most ugorj ki a süllyedő hajóból amíg nem késő! Hidd el, hálás leszel még ezért a tanácsért!

2019. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az édesapja is alkoholista, és de, pont az a baj, hogy stresszlevezetésként használja. Azzal nincs probléma, ha néha találkozik a barátaival, és koccintanak egyet, de azzal már annál inkább, hogy anélkül nap nem telik el, és ha vezet 100 km-t, hazafelé már meg kell állni venni egy üveg bort, hogy otthon megigya. Illetve az a baj, hogy a szüleivel együtt iszik hétvégente 5-6 felest, sört, bort, mindent, szerintük ez nem probléma.


Még nem egészen egy éve tart a kapcsolat, de már nem számíthatok rá semmiben (egy temetésre nem jött el velem, ahol közeli hozzátartozóm halt meg), nem segít semmiben, holott én minden nap főzöl rá, csomagolok neki, amiben lehet, segítek, teret hagyok, nem hívogatom, nem írogatok, biztatom,hogy találkozzon a barátaival. Azt hiszem, a saját életemnek azzal teszek jót, ha nem próbálom megmenteni azt, aki nem hagyja.


Köszönöm a válaszokat, és bár eltérőek, azt gondolom, nem lehet a jeleket kizárni, mert csak romlani fog minden. :(

2019. szept. 30. 13:03
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Jó lett volna azért ezt is leírnod előbb, amit most leírtál. Így teljesen világos, hogy ebből a kapcsolatból inkább menekülj.
2019. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Menekülj, amíg nem késő.
2019. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Még ma csomagolj és menj,mert ennek nem lesz jó vége.Még az sincs kizárva,hogy bántalmazni fog.Ahogy leirod,hogy mennyit iszik,ez nagyon nincs rendjén.
2019. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Szintén 30 vagyok és férfi, de engem 1 doboz sör is kiütne mivel nem szoktam inni. Ha őt 4 sör nem pörgeti fel és mellé még 2 pohár bor akkor ő már elég jó ivónak számít. Szerintem ebbe már nem tudsz beleszólni és csökkenti se fogja az adagot, hanem egyre többet fog inni. Semmiképp se ajánlom hogy mellette maradj, csak tönkre tenné az életed. 30 évesen még nem késő új társat keresni.
2019. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Az alkoholizmus nem a mennyiségen múlik, és nem is azon, hogy veszekedős lesz tőle, hanem azon, hogy az alkoholfogyasztás beépül-e a mindennapokban vagy sem.

Amennyiben állításod szerint minden nap iszik sört (legyen az akár 3-4, akár egyetlen egy) és ettől már nem tud eltérni, ennek a rabjává válik, akkor igen, ez bizony alkoholizmus.


Az alkoholistákra nem az jellemző, hogy nagyon részegre isszák magukat, hanem az, hogy az alkohol szerver részei lesznek az életüknek és ez vezet a függőséghez.


Veszekedés ide vagy oda, állítsd választás elé, ha tovább iszik ilyen ütemben elhagyod, innentől kezdve meg kezében a döntés.

2019. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!