Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért feltételezik olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért feltételezik olyan sokan, hogy mindig a kérdés íróban van a hiba, ha párkapcsolati, társkeresési problémája van?

Figyelt kérdés
Mostanában nem nagyon olvasgattam ezt a topicot, szóval lehet, hogy ez már annyira nem tendencia. De régen, amikor gyakran felnézem, folyton ezt a toxikus negativitást láttam ömleni a válaszok 98%-ából. Most is olvasgattam több éves kérdéseket és olyan kiábrándító ez a hozzáállás. Mindig ez a feltételezés, ha mondjuk valakinek rosszak a tapasztalati a nőkkel vagy a férfiakkal, ha a párkapcsolati partnere csúnyán elbánt vele, mindig az a következtetés, hogy biztos egy fogyatékos, rosszindulatú idióta és megérdemelte. Ennek fenn áll az esélye valóban, de ahogy olvasgattam a kérdéseket, azoknak max az 50%-ára igaz, a többi 50%-nál meg pont azt éreztem a kérdés írók stílusában, hogy nem másokat hibáztató, éretlen, rosszindulatú, szexista idióták, hanem egyszerűen megosztják a tapasztalataikat és igenis van olyan, hogy valakit túlnyomórészt, vagy valljuk be, néha kizárólag rossz tapasztalatok érnek. Nem mindig az ő hibájuk. Arra lehet őket biztatni, hogy próbáljanak meg pozitívak lenni stb, de minek rögtön leugatni őket, hogy biztos emberi ürülékek, azért érte őket rossz tapasztalat?

2019. okt. 11. 04:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Problémák nem léteznek. A probléma akkor keletkezik, amikor létrehozod, így mindig "benned van a hiba".
2019. okt. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért aki nem teljesen pszichopata, az "létre fog magában hozni" problémákat, ha annyira megsértik, megbántják, megalázzák lelkileg stb. Ez nem jelenti egyáltalán, hogy benne van a hiba. Ez csak egy normális, emberi reakció. Az most mennyivel lenne normálisabb, hogy bármi történik vele, csak békésen mosolyog? Hacsak nem egy über magas létszférán rezgő buddhista mester, valami gond van ott.
2019. okt. 11. 05:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen muszáj létrehozni. Van olyan ember akit ha megbántanak, megaláznak akkor azt mondja "akkor sz**jál sünt" és otthagyja a francba az illetőt. Aki elkezdi az önmarcangolást és sokat kombinál az tényleg magának hozza létre a problémát.
2019. okt. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetertek az elsovel. Oly annyira, hogy meg mi is akik igy gondoljuk neha vannak negativ hangulataink, de olyankor nem masokat kezdek el szapulni, meg a vilagot hibaztatni, hanem onmagamra szolok ra hogy hagyjam ezt abba, ne legyek hulye stb...

Mig mas a vilagot hibaztatja. Mivel nekem ez az onnevelesi modszerem es tudom hogy ez igy mukodik, miert neznem masnal nyugiban ha mar itt vagyok hogy o meg bezzeg nyugodtan felmenti magat es mindenki szar csak o a himes tojas. Loszart. Igenis tanuljon meg uralkodni magan, tanuljon meg felismernk alapveto emberi termeszetet, ismerje meg onmagat es hagyja abba a vadaskodast. Ha mar en is eljutottam “erre a szintre” igazabol elvarom vagy szeretnem ha mas is ide eljutna. Konnyebb lenne az elet ugyhiszem.

Aztan vagy segitek ezzel es kicsit magaba szall, vagy en is csak egy hulye vagyok a sok kozul akit lehet hibaztatni hogy Ő mr vagy miss ego mit serelmez eppen amit kapott.

Hagyjuk ezt.


Ha normalis a kerdezo, nos olyan is van hogy trollok keverednek kozenk. Azt lazan ignoralni kell. Tudd, hogy jogos e a serelem vagy nem. Tudd ha a masik a tenyleges hulye vagy te vagy az.

2019. okt. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Rockarc ***** válasza:

Altalaban azok kapjak meg a "maguket", akik provokalnak es szidjak a masik nemet. Mas kerdes, hogy a kerdesek zome a tini kategoriaba kene kiirni, csak egyesek nem fogjak fel, hogy az eletkor egy szam, es nem attol felnottek, mert a sokadik tavaszt megertek, meg akar 6 sort is megisznak a buliban. Tovabbi problema, hogy mara kerdesbol sut, hogy pszichologiai eset a kerdezo.


De a leginkabb biztos labakon allo erv az, hogy van egy letezo sokasag, amiben vannak ilyenek is meg olyanok is. Ha valaki mindig csak a rossz lora tesz, ott bizony koncepcionalis hiba van. Olyan, mint az altalanos iskolai matekfeladat. Van egy zsak benne piros es kek golyokkal vegyesen. Ha valaki csak pirosat huz belole, annak nagyon kicsi eselye van, ezt hivjak veletlennek. Minel tobbet, annal kisebb. A valo eletben is ez van, minel tobb hulyevel talalkozik, annal kisebb az eselye, hogy ez veletlen dolog lenne.


Igen, a kerdezoben van a hiba az esetek legnagyobb tobbsegeben. Ritka az, aki tanacsert jon, helyette a rohadjon meg a vilag, az ellenkezo nem, mert o senkinek nem kell. Ezekkel nem lehet mit kezdeni azon kivul, hogy elkuldik oket a fenebe. Naponta tomegevel ismetlik. Valki olyan szintre fejlesztette mar, hogy akar hivatasos kerdezo is lehetne. Termeszetesen a kreativitast nelkulozi, igy tortenik az, hogy egy nap kiir 10 PUA-s kerdest. Kreten, aki igy szorakozik. Nem segitsegre szorul, legalabbis nem a GYK-s segitsegre, hanem orvosira. De azt meg nem eri fel esszel.


43F

2019. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, ezekkel amúgy egyetértek, de nem is a provokatív, utálkozó kérdésekre gondoltam. Például találtam olyanból sokat, hogy mondjuk egy srác nehezen talál párt, mert ő sokat képezte magát, vannak hobbijai, sportol, dolgozik. Tehát azért már elért valamit az életben. És valahogy a legtöbb lány, akivel randizott az nem igazán üti meg a mércét, ami nem egy magas mérce, hanem csupán annyi, hogy minimálisan legyen művelt, valami legyen a fejében, valami érdeklődés, legyen saját véleménye a dolgokról. Szerintem azért ki lehet fogni nagyrészt ilyeneket mindkét nemnél. Persze ha valaki hosszú évek alatt nem talál más milyet, akkor tényleg valahogy nagyon rossz helyen keresheti.

De szóval csak az a lényeg, hogy az ilyen típusú kérdéseknél is le szokták ugatni, hogy biztos csak behazudja a saját jó tulajdonságait és egy szexista ro...adék. Tehát ilyen méltatlan stílusban és maga a kérdés sem utal semmi ilyesmire. Na ezeket nem szoktam érteni. Sokszor azt érzem épp ezek a válaszírók a keserűbb, negatívabb, mindenki mást lenéző típusú emberek.

2019. okt. 11. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:

"ha annyira megsértik, megbántják, megalázzák lelkileg "


Önmagadon kívül senki se téged megbántani. Amikor valaki mond neked valami "csúnyát", akkor a te döntésed, hogy megsértődsz e, hogy felveszed e a sértést. Minden a te döntésed.

2019. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem van különbség aközött, hogy mondani valami csúnyát vagy mondjuk megcsalni valakit a legjobb barátjával.
2019. okt. 11. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!