Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet olyanra komoly parkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet olyanra komoly parkapcsolatot (hàzassàg gyerek) alapozni aki màr az elején leszögezi hogy anyujàt kenyszerül segiteni mig kb meg nem hal?

Figyelt kérdés

Szoval a hàzassàg eleve vagyoni közösség, azaz onnanstol a csalàd pénzéböl tamogatnà anyujàt, a kèszletek pedig végesek, nem gazdagokrol van szo csak àtlagrol.

A gyerekeknek es "jövöt"szànnék, azaz nyelvtanulastol kezdve, külföldi tàborok, egyetem, esetleg kicsiként is minél több élmény, vagy ha nincs anyatej, akkor minöségi tàpszer,minöségi étkezés, gyümölcsök és nem èppen pl lyukas cipöt.


Tudom hogy szegények gyerekei is felnönek pedig.


Félreértések elkerülèse vègett jelzem, nem pénzéhes vagyok, csak racionàlisan akarok gondolkodni.


Ha ilyenhez hozzàmegy valaki nem olyan mintha hozzà meg az anyjàhoz menne egyszerre?

Még jobban megèrteném ha inkabb gyereke lenne elözö kapcsolatàbol, azt ugy sikerülne is elfogadnom hogy neki is kell fejlödni tanulni stb.

De hogy egy anyàt vigyen a hàtàn egy ffi..valahogy nehezebb megemèsztenem.

Nàlam forditva van, a szüleim tàmogatok, egész életüket ugy élték és élik hogy a gyerekeknek alapozzanak, meg persze maguknak is alapoztak. Nem teremtettek olyan körülményt hogy azt a gyerek sinyli meg majdan. Nem halmoztak magukra tartozast hogy majd a gyerek felnöve kifizeti meg stb. Ez a mintàm. En is alapokat szeretnék teremteni a gyerekeknek.


Mivel az elején vagyunk a dolognak, ès az elején leszögezte, még el lehet azon gondolkodni van e ennek a kapcsolatnak jövöje.


Eleve az is baj ha nem szaladok ilyen elöre hogy össze sem költözne velem max ugy hogy en megyek hozzàjuk.nem lenne önallo életünk sem, en kelhetek hajnalban mert bejàros lennék igy, szoval màr az elején is ugy érzem nekem kellene tennem értünk minközben en vagyok a nö, es ö nem tenne ugyanugy értem.


2019. okt. 13. 09:06
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
70%

Ha a nőm jelezné, csak egy rossz pillantással is, hogy ne támogassam a szüleimet, akkor a nő repülne!


És ha nem telne családfenntartásra, akkor nem akarnék szaporodni.

2019. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, mindent leírtál, az összes érvedet, hogy miért NE alapozzál rá házasságot, gyerekeket. Akkor mi a kérdés?

Én nem mennék bele a helyedben. (Amúgy, csak mert egyik mondatodban párhuzamot vontál, hogy ha lenne gyereke, még az is más lenne, na szóval nem, az is kb. ekkora szívás lenne. Mondjuk itt még az idő Neked dolgozik valamennyire, bár a kedves mama élhet százéves koráig is. Mondjuk ha gyereke lenne előző házasságból/kapcsolatból, akkor kicsit se dolgozna Neked az idő.)

De ez csak kitérő volt, amit a végén írtam.

Szóval, ha jót akarsz magadnak, ne vállald be. Nem kell mindenkinek Teréz anyának lennie.

Ő az egyetlen férfi a környezetedben?

2019. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, miért kell a kérdezőt támadni.

Ha belemenne ebbe a dologba, és mondjuk 6 év múlva, 2 gyerekkel a hóna alatt írna ide, hogy nem bírja ezt a felállást, akkor persze fikáznátok jó gyakoris szokás szerint, hogy "így jár, aki nem gondolta meg, és olyan pasihoz ment, ami tudott dolog volt előre, hogy az anyját támogatja utolsó erejével is".

Mi lenne helyes szerintetek? Menjen bele, és utána rinyáljon itt a fórumon? És akkor majd oszthatnátok neki az észt?

Vagy gondolkozzon értelmesen, reálisan, és ejtse a pasit? (ja, neeeem, legyen csak neki is ugyanolyan szar élete, mint itt a többségnek.)

2019. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
76%
Az én családom ilyen. Az anyám tudta mibe megy bele, de kb a házasság után meg is bánta. Most 25 éve házasok á, can 3 gyerekük, jövőre válnak... Anyám az egész életét elpazarolta arra hogy egy másik ember miatt szegénységben éljen. A mamám és apám rönkre tette a családot és anyut is kisemmizráték. 3 gyereken kívül nincs semmije 45 évesen.
2019. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
49%
13-as, szerintem jól leírtad. Csak az a baj, hogy itt a gyakorin az jellemhiba, ha valaki önként és dalolva nem mászik bele a szarba. (Persze ha mégis belemászik ,az is jellemhiba, mert akkor meg "úgy kell neked, előre tudtad, miért kellett ilyen pasit választani.")
2019. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
67%
14-es, sajnálom Anyudat:(
2019. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
75%

#13:

Te melyik fórumot olvasod? Mindenki azt írja, hogy nem illenek össze, és szakítsanak.

Senki se írta azt, hogy vállalja be, és legfeljebb elválnak.


Itt egyedül maga a kérdező az, aki házasságot és gyereket tervez a férfival, holott nem ilyen életet akar. De neki is csak a fehér ruha meg a babóca lebeg a szeme előtt, mindegy, hogy kivel, csak valaki legyen.

2019. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
62%

Nekem ez nem szimpatikus:


"Nàlam forditva van, a szüleim tàmogatok, egész életüket ugy élték és élik hogy a gyerekeknek alapozzanak, meg persze maguknak is alapoztak. Nem teremtettek olyan körülményt hogy azt a gyerek sinyli meg majdan. Nem halmoztak magukra tartozast hogy majd a gyerek felnöve kifizeti meg stb. Ez a mintàm. En is alapokat szeretnék teremteni a gyerekeknek."


Meg is mondom, mi a problémám vele.

Mindkét szülőm szegényebb családból származik, apám családját a háború szegényítette el, anyám szülei meg tipikus kisfalusiak, akik sose vágytak jómódra.


Pár éve halt meg anyai nagyapám, az utolsó pár hónapot kórházban töltötte. Simán hagyták éhen, szarban fetrengeni a kórházban, amíg a család nem kezdett el tejelni az ott dolgozó egészségügyiseknek (csak egy átlagos kórház, semmi extra, nem fizetős, nem elit hely), hogy legalább gondoskodjanak róla emberhez méltó módon, mert magától még a WC-re sem volt képes kimenni. Akárhogy tervez az ember, sose lehet tudni, mit hoz a jövő, azt hiszed, jól tervezel, aztán amikor valóban szembesülsz az állapotokkal, akkor lehet, hogy pofára esel.


A másik problémám a kérdezővel, hogy rögtön az elején leszögezi, hogy ők átlagemberek, nem gazdagok, de a gyerekének külföldi táborokat tervez. Hát én átlagemberek gyerekeként nőttem fel, mert a szüleim sokat tettek azért, hogy tesóm és én semmit ne érezzünk abból a szegénységből, amiben ők felnőttek, dolgoztak, előrébb jutottak, de külföldi tábort csak a jómódúak engedhettek meg maguknak, az átlag családok nem, és szerintem ez azóta sem változott.

2019. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
42%

17-es, ne viccelj már. Szinte sugallják neki, hogy ő egy darab szar, ha nem megy bele, mert ez lenne a minimum, hogy neki semmi igénye ne legyen, csak a pasi anyját szolgálja kb. élete végéig. Tudsz a sorok között olvasni?

A másik, ha úgy lenne, ahogy te írtad, akkor nem lehetne minősítés nélkül írni a kérdezőnek? Pl. Ne, mert nincs közös jövőtök. Ne, mert elcseszed az életedet. Ne, mert megbánod, mivel másmilyen vagy.

Itt kb. mindenféle pénzéhesnek elmondják őt, hogy neki csak árva pasi való, olyan, akinek még rokona sincs, hogy a pénzcsapokat se kelljen nyitogatni, stb. Tehát minősítik, hogy ő egy szemét, ha nem mászik bele. Szóval igen, EZT a fórumot olvasom.

2019. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
52%

"A másik problémám a kérdezővel, hogy rögtön az elején leszögezi, hogy ők átlagemberek, nem gazdagok, de a gyerekének külföldi táborokat tervez. "


Ne haragudj, de ezt a problémádat nem értem. Lehet, hogy ráteper a munkára a kérdező, és amit teremt vele, azt mondjuk nem a párja anyukájára szeretné félretenni, hanem a gyerekei jövőjére. Ugye ha beteget ápoltat, az azért nem kevés pénz. Ha ápolásra nem szorul az anyuka, "csak" anyagi támogatásra, azt is valahonnan megvonja a házaspár, a saját gyereküktől. Ha olyan párja lenne, aki mellett félretehetné, akkor gyűlne a gyereknek a külföldi táborra.

Tényleg nem akarok a számokon lovagolni, de van ilyen házaspár a rokonságomban. Havi 80 ezerrel támogatják rendszeresen a pasi anyját. 15 éve, mióta a férje meghalt. 80.000 x 12hó x 15 év = 14M forint. Ez mind nem az iker gyerekeikre lett költve (akár külföldi táborra, akár külföldi egyetemre).

2019. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!