Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet olyanra komoly parkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet olyanra komoly parkapcsolatot (hàzassàg gyerek) alapozni aki màr az elején leszögezi hogy anyujàt kenyszerül segiteni mig kb meg nem hal?

Figyelt kérdés

Szoval a hàzassàg eleve vagyoni közösség, azaz onnanstol a csalàd pénzéböl tamogatnà anyujàt, a kèszletek pedig végesek, nem gazdagokrol van szo csak àtlagrol.

A gyerekeknek es "jövöt"szànnék, azaz nyelvtanulastol kezdve, külföldi tàborok, egyetem, esetleg kicsiként is minél több élmény, vagy ha nincs anyatej, akkor minöségi tàpszer,minöségi étkezés, gyümölcsök és nem èppen pl lyukas cipöt.


Tudom hogy szegények gyerekei is felnönek pedig.


Félreértések elkerülèse vègett jelzem, nem pénzéhes vagyok, csak racionàlisan akarok gondolkodni.


Ha ilyenhez hozzàmegy valaki nem olyan mintha hozzà meg az anyjàhoz menne egyszerre?

Még jobban megèrteném ha inkabb gyereke lenne elözö kapcsolatàbol, azt ugy sikerülne is elfogadnom hogy neki is kell fejlödni tanulni stb.

De hogy egy anyàt vigyen a hàtàn egy ffi..valahogy nehezebb megemèsztenem.

Nàlam forditva van, a szüleim tàmogatok, egész életüket ugy élték és élik hogy a gyerekeknek alapozzanak, meg persze maguknak is alapoztak. Nem teremtettek olyan körülményt hogy azt a gyerek sinyli meg majdan. Nem halmoztak magukra tartozast hogy majd a gyerek felnöve kifizeti meg stb. Ez a mintàm. En is alapokat szeretnék teremteni a gyerekeknek.


Mivel az elején vagyunk a dolognak, ès az elején leszögezte, még el lehet azon gondolkodni van e ennek a kapcsolatnak jövöje.


Eleve az is baj ha nem szaladok ilyen elöre hogy össze sem költözne velem max ugy hogy en megyek hozzàjuk.nem lenne önallo életünk sem, en kelhetek hajnalban mert bejàros lennék igy, szoval màr az elején is ugy érzem nekem kellene tennem értünk minközben en vagyok a nö, es ö nem tenne ugyanugy értem.


2019. okt. 13. 09:06
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
53%

Egy átlagember szerintem ne külföldi táborokat tervezzen a gyerekének, még egy hazai tábor is drága sokaknak.

Én is ismerek olyanokat, akik támogatják a szüleiket, mert azok rászorulnak, és nem azért, mert elcseszték az életüket. Nagyapám sem azért szorult rá, amikor a kórházban haldoklott, mert elcseszte az életét.

Ismerek olyanokat, akiknek lerokkantak a szüleik, és nem dolgozhatnak teljes állásban, a gyerekeik természetesen támogatják őket, mert nekik ez természetes, hogy nem hagyják szarban azt, aki felnevelte őket, amikor bajban van. Van, akinek munkahelyi ártalom tette tönkre az egészségét. Elcseszte volna az életét? Csak tisztességesen dolgozott.

2019. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
88%
Persze, de ehhez nem kötelező asszisztálni. Ha a kérdező úgy érzi, neki ez nem fér bele, akkor semmi gond, lépjen tovább.
2019. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:

8. A kérdés szempontjàbol irrelevàns. Az ö keresztje. Es egyàltalàn nem tudom magamra kellene e vennem, azaz forditva esetleg ö rèszt vàllalna e az en életemböl igy. Azert ez nem mindegy szerintem.

Egyelöre csak azt latom hogy nekem kene beàldozni sokmindent öèrte(eleve a költözest nézve is csak) Szoval amiért egyoldalunak làtom ezert is hezitàlok, a màsik meg hogy eleve alanyi jogon csupàn miért is vàllaljak en részt ebböl?

Szoval egy nö miert döntsön az mellett hogy hordja màs keresztjét? Eleve mièrt ezzel jött a kapcsolat elejèn? Mièrt nem forditva? Hogy bizonyitanà ez mellett valahol, hogy ö mèlto arra, hogy en vele barmit vàllaljak es arra, hogy a vilàg végére is kövessem, ha kell, a nyomorba is.


(A mélto szo helyett nem jutott jobb eszembe kicsit tulzàs ez a szo, es lehet fennköltre sikerült a megfogalmazàs, kèrem ettöl eltekinteni)


Hatalmas alapelv, hogy sziklaszilardan csak olyan dolgokat szögezünk le, ami miatt, vagy amiben soha nem vagyunk/leszünk hajlandoak vàltoztatni, ÉS, ami engem legjobban zavar, hogy ezt alanyi jogon akarjàk elfogadtatni, azaz hogy vele ez jàr, es natur cserebe a semmiert, (azaz ö valszeg forditva nem vàllalna ebböl reszt, nem bizonyit semmit, hogy rà is lehet szamitani vagy barmi)szoval vagy megszoksz, vagy megszöksz alapon "kèri" ezt a màsiktol, a vele valo kapcsolat feltételeként!


Hogy is magyaràzzam.

Mintha en elvàrnám a másiktol azt, hogy ö vàltozzon értem, mindezt abban az idöpontban miközben en öerte egy szalmaszàlat nem tettem keresztbe eddig soha. Szoval igényt tàmaszt tulajdonkeppen. Es nem igér semmit magyaràn.


Tényleg feltételekhez van kötve a kapcsolat igy. Aminek kimondatlanul ha megfelelek van kapcsolat, ha nem tetszik nem vàllalom, akkor meg nincs. Mi ez màr? Es ö vàllalnà? Es én mièrt vàllaljam?


Egyelöre nem arrol szol a dolog hogy nem illenènk össze csak valahol ezzel az Egyoldalu feltételrendszerrel kellene kibekülnöm eleve vagy megerteni es aszerint döntést hozni.

2019. okt. 13. 19:16
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, és mi az, ami mellette szól? Pont leírtad, hogy mi az, amiért nem vállalnád be (és teljesen igazat adok neked).

Ő az egyetlen férfi közel és távol? Ennyire nem találsz mást? Netán színaranyból van a legnemesebb testrésze, ékkövekkel kirakva?

Komolyan, én próbáltam melletted "lobbizni", de baromira nem értelek, ha még ezen tépelődsz.

Tudod, a szar majd az lesz, ha mellette döntesz, és mégsem fogod bírni cérnával (mondjuk 5-10 év után, két gyerekkel), akkor az első, amit az arcodba fog vágni, az az, hogy "de hát mondtam neked, tudott dolog volt részedről". Na majd akkor gondolj erre a beszélgetésre.

2019. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:
Mindegy. Elméleti.
2019. okt. 13. 19:44
 26/54 anonim ***** válasza:
100%

A pasi teljesen korrekt: nyílt lapokkal játszik. Te vagy elfogadod őt így, vagy nem. Semmi sem kötelező.

Pont ezért nem értem ezt a rengeteg nyűglődést sem, amit itt csinálsz.


Az pedig még csak véletlenül sem irreleváns (csak a te fejedben az), hogy miért kell gondoskodnia az anyukájáról. Nagyon nem mindegy, még ha ezt te így is próbálod beállítani.


Szerintem hagyd ezt a pasit békén. Jobban jár.

2019. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

24. En ott tartok ahol àltalàban mikor kezdödik egy kapcsolat, szoval szerintem a normàlis úton jàrok hogy vonzalom van. Valahol èrzek valamit.

Erre meg kapok egy ilyen nagyvolumenü "reakciot" hogy elöadja hogy anyuval él és fog is mindörökre.


Beleestem abba a hibàba, (ha ez hiba, mert azt sem tudom) hogy érzek valamit, vagy nem is tudom. Kicsit kàoszos

2019. okt. 13. 19:54
 28/54 A kérdező kommentje:
Es szoval zavar hogy a reakcio mégcsak nem is viszonzàs. Csak natur feltètelrendszer. Magyaràn neki akkor mindegy ki csak az a lenyeg hogy ezt vàllalja vele?
2019. okt. 13. 19:56
 29/54 A kérdező kommentje:

Tényleg lehet a legokosabb hagyni az egèszet!

Köszönet!

2019. okt. 13. 20:00
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ő tiszta lapokkal játszik, te meg vagy elfogadod így, hogy az anyját támogatja, vagy nem fér bele és még az elején elbúcsúzol tőle, és keresel olyat, aki megfelel számodra.

Nem kötelező vállalni, ő viszont elmondta, hogy ez "része a csomagnak" (mint egy dohányzónak az, hogy dohányzik, egy állattartónak az, hogy állatai vannak, egy kisgyerekesnek az, hogy van gyereke... stb.).

Még mindig nem tudjuk, miért kell támogatnia az anyját, a kérdésben ugyanis ezt írtad, hogy támogatja az anyját, szóval nem csak úgy anyucival él, mint egy mamahoteles kölyök, akit a szülei tartanak el.

Volt egy exem (nem ezért ex), aki eltartotta a leszázalékolt anyját, az anyja másra nem számíthatott, az exem egyke volt, az exem apja meg már évek óta nem élt, az anyja teljesen a fiára volt utalva. Ebben semmi problémát nem láttam, teljes értékű dolgozó, önálló felnőtt férfi volt, aki már fiatalon rákényszerült a családfenntartó szerepére, és ezt jól teljesítette.

2019. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!