Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik 30 évesen is otthon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik 30 évesen is otthon élnek, hogy hozták ezt össze?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, senkit sem akarok elítélni, csak nem értem, hogy ezek az emberek mit csináltak az elmúlt 10 évben.


Ami engem illet, 22 éves voltam, mikor éreztem, hogy nekem muszáj dolgoznom és muszáj valamit kezdenem az életemmel, mert kicsúszok az időből. És onnantól nem volt megállás, dolgoztam egyetem mellett is, gyűjtöttem a pénzt, meg akartam mutatni, hogy megoldom egyedül az életem és nem is tévedtem nagyot,32 éves koromra lett saját lakásom. Pedig azért 22 évesen elkezdeni dolgozni finoman szólva a későn érő kategória. Eleinte minden sz*r munkát elvállaltam, hogy később magasabbra léphessek, körülöttem meg mindenki ráérősködik meg finnyáskodik. Miért?


Nem példaértékű nekem sem az életem, egyáltalán, de nem értem:

-akik félnek a hiteltől, miért félnek?

-akik otthon éléssel akarnak spórolni, hol van a pénzük, amit megspóroltak?

-akik még albiba sem akarnak menni, miért nem akarnak, mire várnak?


Nem hiszem, hogy mindenkinél betegek a szülők vagy hasonlók...


És legfőképp miért van valaki kiakadva és miért mutogat rám azért, ha elvárom a páromtól, hogy legyen saját otthona? Mi ezzel a probléma? Miért irreális elvárás ez? Igen, én is ebben az országban élek, én is ki vagyok akadva az árakon... De azon is ki vagyok akadva, hogy valaki felelőtlennek hív azért, mert hitellel pótoltam ki a lakáshoz szükséges összeg negyedét.


Miért akkora probléma egyeseknek a lakás-kérdés? Budapesttől 40-50 percre már tök olcsón lehet venni gyönyörű lakásokat, házakat, vidéken meg aztán főleg, ha valaki nem tud 20 milliót kiadni. De komolyan, hogy lehet lehúzni 10 évet abszolút tétlenül? mit csináltatok ennyi ideig?


2019. okt. 28. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nekem van lakasom, igaz en is fizetem a hitelt, szoval en ezt csinaltam/csinalom.
2019. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Gyűjtöttem több milliót munkával és a lakással mert addig is kiadtam albérletbe. Most 31 évesen felújítom teljesen az egészet és odaköltözöm, valamint veszek autót is. Ezt csináltam.
2019. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha megkérdezhetem, mennyi hitelt vettél fel?
2019. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Ma azért nem sokan tehetik meg, hogy saját házat vagy saját lakást vesznek 30 éves korukra. Mert nem teheti meg mindenki! És nem mindenki olyan szerencsés , hogy havi több mint 500-at keressen.


Ahogy nagyon sokan , ugyanúgy én is örököltem pénzt nagyszülők házából.


Abból vettem egy lakást, barátnőmmel ott is éltünk majdnem 5 évig, szépen rendbe is hoztuk.


De elváltak útjaink.


Ez után hazaköltöztem s családi házba, tesó fater senki nem él csak anyám, így egy viszonylag nagy csládi házban nincs probléma.

És a lakás ki van adva albérletbe.


Amikor meghallják tőlem a nők, hogy otthon élnek anyámmal, egyből pápá és meg sem hallgatják azt, hogy miért!


Ha lenne ismét egy kapcsolatom ami komolyra fordulna akkor idővel megint visszamennénk vele a lakásba.


De volt olyan időszakom is, amikor még nem volt saját lakásom, szintén otthon laktam, és amikor lett egy normális kapcsolatom elmentünk közösen albérletbe.

Egyedül semmi értelmét nem láttam!!!


De az emberek sajnos nagyon korán ítélkeznek.


És sajnos te is elég lenéző és hirtelen ítélkező vagy kérdező.

2019. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30 évesen még a szüleimmel éltem, kb 30 és fél évesen találtam rá a jelenlegi lakásomra, 31 évesen vettem át a kulcsokat az előző tulajtól, majd pár hónappal később, bejárati ajtó csere, burkolás, hűtő- és tűzhelycsere, kanapé vásárlás után beköltöztem, aztán még hónapokig dobozokban éltem, mire rendesen be lett bútorozva.
2019. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

6 milliót vettem fel hitelnek

És én sem keresek 500-at, csak 300-at

2019. okt. 28. 17:29
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Emlékeztetnélek, hogy a magyar átlagfizetés 100-150 ezer nettó között mozog.

De egyébként a mi konkrét sztorink:

Nálunk párom volt az, aki 30 évesen mikor megismerkedtünk még otthon élt. Illetve inkább azt mondanám, hogy újra otthon élt mert korábban elköltözött már az akkori párjával. Ugyan nem Pest, de nagyváros ahol bármilyen értelmes albérlet 90 ezer + rezsinél kezdődik és összeteheted a kezed ha van hűtő meg mikró ennyiért. Az oka nagyon egyszerű volt, techikum után dolgozott egy kicsit, majd elkezdett egyetemen egy szakot egy másik városban ami egyáltalán nem jött be neki, a tanárok szívóztak mindenkivel, mivel tanárhiány volt kirúgatni sem lehetett őket. 3 félév után rájött, hogy nem tudja elvégezni, visszajött ebbe a városba tanulni. Ő is dolgozott folyamatosan, ez lett a veszte is. Nehéz a suli-munka kombót összeegyeztetni, nem is sikerült neki. Okosan inkább a munkát választotta és csúszott az egyetemen. Meg közben csinált ezer mást, hallgatói önkormányzat, konferenciák, szakmai versenyek stb. Ezek miatt viszont itt is elkezdtek vele szívózni az oktatók, de szépen lassan sikerült leváltatni őket. Mivel felnőtt ember nem volt az az isten, hogy a szüleitől kérjen pénzt az egyetemre, mindent maga fizetett (főleg hogy a szülei sem engedhették volna ezt meg maguknak). Hogyha 3 havonta ki kell csengetni 2-300 ezret az azért egy alulfizetett diákmelóból igen csak kizárja a megtakarítást. Szóval így a szüleivel élt. Mire sikerült neki megtalálni az egyensúlyt a munka és egyetem között addigra már ott volt majdnem 30 éves. De ahogy lediplomázott a munkatapasztalata miatt már kapott is egy 300 nettós munkát, első fizu után költözött is.

Én a saját részemről örülhetek, mert az egyetem első 3 félévét amíg nem tudtam eleget az óráim miatt dolgozni kifizették a szüleim. (Egyébként 16 éves korom óta dolgozom.) És ez a nem mindegy. Hogyha valakinek a sulira nem tudják a szülei kicsengetni félévente a százezreket akkor bizony el kell neki menni dolgozni. De ha már annyit dolgozik, hogy megkeresse rá a pénzt akkor biztos lehetsz benne, hogy csúszni fog az egyetemen. Még én is csúsztam egy félévet pedig csak részmunkaidőben dolgoztam. Amikor párom elköltözött pár hónappal később csatlakoztam amikor én végeztem. De egyedül nem tudtam volna. Nem kerestem akkor sem rosszul pályakezdőként, de az kizárt volt, hogy 130 megy a lakhatásomra, mondjuk 50 a kajára és marad 20 ezer forintom élni. Így, hogy ketten voltunk könnyű volt, de akinek nincs párja az egyszerűen egy diplomás fizetésből sem tudja ezt megoldani. És igen, mi diplomások vagyunk. Elképzelni nem tudom hogyan tudna különköltözni valaki akinek alacsonyabb a végzettsége és fele ennyit keres.

Aki pedig saját lakást vagy házat vesz az egyszerűen csak hülye. Tudod kinek hiányzik fiatalon a röghöz kötés, hogy ott maradjak a szarban ahol a legközelebbi jól fizető munkahely 100 km-re van. Ha kapok egy jó állást egy másik városban adhatom el a házat vagy egyszerűen nem tudom elvállalni. Aki ezt bevállalja az egyszerűen csak magával cseszik ki. Nem véletlen, hogy gazdagabb, felvilágosult országokban mindenki albérletben lakik.

A hitelről meg annyit, hogy értelmes embereknél a gazdagok privilégiuma. Az egy dolog, hogy mondjuk egy 300 ezres fizuval tudod éppen fizetni, csak megint felhívnám a figyelmedet, hogy az emberek többsége ennek a felét sem keresi meg!! Az emberek nagy többsége nem engedheti meg magának, hogy havi 40-50 ezres törlesztőt fizessen. Akit anyuci apuci nem támogat anyagilag és mondjuk a szíve után ment és olyan végzettséget választott ami boldoggá teszi de nem keres vele fél milliót annak nem lesz egyszerű.

2019. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
27 éves vagyok, havi 150-et keresek, szüleimmel élek még. Örököltem jó pár milliót, de kifizettem a deviza hitelünket belőle, hogy a lakásunk ne ússzon el, amit anno apa a bányától kapott. Maradt ugyan belőle, de közel sem annyi, mint amennyit ma egy ingatlan ér. Nagy városban lakom, ahol az albérleti díj alsó hangon 80.000+rezsi 40.000, egy hónapban alig maradna valamim, ha egyedül költöznék. Hitelt felvenni nem akarok, tanulva a szüleim hibájából. Adok haza is pénzt, voltam nyaralni a félretett pénzemből.
2019. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%
Én bár nem élek otthon de ha a szüleimnel egy városbn élnék akkor biza velük laknék. 16 éves korom óta dolgozom, suli s egyetem alatt csak nyaranta dolgoztam, 18 évesen bejutottam az orvosira, fizetésesre, kiültem egy évet (szüleim fizették), 19 évesen újra felvételiztem, bejutottam államira, újrakezdtem, 6 év után lediplomáztam, lett belőlem rezidens kemény 90-130.e fizetéssel (ebből lakbér, kaja rezsi stb minden, félretenni nem volt miből), 2 év után szakot váltottam, újból bányászbéka fizetéssel, további 2 év után tudtam szakmámban másodállást vállalni a rezi mellett, innentől úgy döntöttem, hogy az a sok vagon pénz amit hazahordok (irónia) azt a legjobb ha befektetem a férjem egyetemi tanulmányaiba... így is lett,aztán leszakvizsgáztam, elköltöztem egy kisebb városba ahol majdnem 2 évig dolgoztam jobbacska fizetésért, de még mindig házbérben éltünk, aztán terhes lettem, aztán megszületett a fiam s 2 éve itthon vagyok vele... azért nem siettem vissza, mert minek? Vaegy forintért, biztos nem. Így vagyunk mi albérletbe, mikor lett volna pénz házra akkor mindig volt valami fontosabb
2019. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Ha a lakás negyede 6M, akkor 18M Ft a saját tőke, amit 10 év alatt hoztál össze. Ez évente 1.8M Ft, havonta 150e.

Sokan ennyit kapnak nettóban, az ország keleti felén. Én diplomával keresek 180-at. Dolgoznék én is havi nettó 300-ért 10 évig, de a legtöbb cégnél ha egy 22 éves ennyit kér, kb. kiröhögik...

2019. okt. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!