Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik 30 évesen is otthon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik 30 évesen is otthon élnek, hogy hozták ezt össze?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, senkit sem akarok elítélni, csak nem értem, hogy ezek az emberek mit csináltak az elmúlt 10 évben.


Ami engem illet, 22 éves voltam, mikor éreztem, hogy nekem muszáj dolgoznom és muszáj valamit kezdenem az életemmel, mert kicsúszok az időből. És onnantól nem volt megállás, dolgoztam egyetem mellett is, gyűjtöttem a pénzt, meg akartam mutatni, hogy megoldom egyedül az életem és nem is tévedtem nagyot,32 éves koromra lett saját lakásom. Pedig azért 22 évesen elkezdeni dolgozni finoman szólva a későn érő kategória. Eleinte minden sz*r munkát elvállaltam, hogy később magasabbra léphessek, körülöttem meg mindenki ráérősködik meg finnyáskodik. Miért?


Nem példaértékű nekem sem az életem, egyáltalán, de nem értem:

-akik félnek a hiteltől, miért félnek?

-akik otthon éléssel akarnak spórolni, hol van a pénzük, amit megspóroltak?

-akik még albiba sem akarnak menni, miért nem akarnak, mire várnak?


Nem hiszem, hogy mindenkinél betegek a szülők vagy hasonlók...


És legfőképp miért van valaki kiakadva és miért mutogat rám azért, ha elvárom a páromtól, hogy legyen saját otthona? Mi ezzel a probléma? Miért irreális elvárás ez? Igen, én is ebben az országban élek, én is ki vagyok akadva az árakon... De azon is ki vagyok akadva, hogy valaki felelőtlennek hív azért, mert hitellel pótoltam ki a lakáshoz szükséges összeg negyedét.


Miért akkora probléma egyeseknek a lakás-kérdés? Budapesttől 40-50 percre már tök olcsón lehet venni gyönyörű lakásokat, házakat, vidéken meg aztán főleg, ha valaki nem tud 20 milliót kiadni. De komolyan, hogy lehet lehúzni 10 évet abszolút tétlenül? mit csináltatok ennyi ideig?


2019. okt. 28. 16:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom sokan merre élnek, és mit csinálnak, de 16éve dolgozok a szakmámban, az eddigi munkáltatóim írásban szóban elismertek, de valahogy a fizetésem nem nagyon akar nőni. 250nettó.

És 2019ben is van olyan "családbarát" cég, ami gari bérrel jelent be, és a többit boritékba teszi be...

4szer küldtem el big4 céget, és még a másik három is megtalált, persze nettó500 is lehetett volna a bérem, csak 12órás egy egy nap, amire család mellett nincs az az isten.

Multinál, kiégett, és bocsi, de a szakmánkban síkhülye kereshet sokat, de milyen áron.

Házat újitottunk, két gyerekkel diplomáztam, felsőfokú képzést toétam, dolgoztam, ezt csináltam az elmúlt 10évben...

Csak tudod mi a vicc benne, hogy a gyerekek és a leharcoltság a látszatja az egésznek, mert vagy a munkában, vagy itthon de pénztelenül megyek tönkre.

2019. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
4 éve 9-10 millió volt, ami most 18-20. Én akkor vettem a lakásomat.
2019. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
31%

Még "csak" 28 vagyok, de válaszolok. Itthon élek a szüleimmel, mert kisváros, gyalog 10 perc a munkahelyem, és tökegyedül pazarlásnak tartom egy albérlet fenntartását. 24 évesen kicsit kisiklott az életem, addig albérletben értünk párommal, de a szakítás annyira tönkretett lelkileg, hogy sokat ittam kb. 1 éven keresztül. Ezt már szánom-bánom, de megváltoztatni nem tudom, hogy kiesett egy év az életemből. Azóta viszont szépen gyűjtögetek, és van egy hitelmentes, saját autóm.

Na de sorra veszem én is:

-azért félek a hiteltől, mert könnyű belebukni. Felveszem, megvan a szép új házam, aztán oda a munkahelyem, és összedől az egész, mint egy kártyavár. Magamat ismerve az egy akkora lelki törés lenne (főleg egyedül), amiből nem biztos, hogy kimásznék.

-a számlámon van a pénzem, körülbelül 1 éven belül pedig egy optikai szálhegesztőben lesz, amivel el tudom indítani a saját vállalkozásom. 4000 ft/szál, és gyakorlattal a napi 80-100 szálat meg lehet hegeszteni. Számolgass, hogy mennyit fogok keresni. Na, abból majd veszek egy hitelmentes házat. Vagy kettőt.

-az albi kérdést fentebb már leírtam, talán annyi még, hogy ha párom lenne, nyilván mennék vele albérletbe. De egyedül minek, éééérted...


Én csak azon akadtam ki amúgy, hogy leírod, hogy neked van saját lakásod, de ugyanezt elvárod a párodtól. Ennek így mi értelme, őszintén? :D Ez most olyan, hogy főzök egy kondér lecsót, de párom is főzzön már, mert miért ne. :D

2019. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Felveszem, megvan a szép új házam, aztán oda a munkahelyem, és összedől az egész, mint egy kártyavár."


De az albérletből is kivágnak, ha nem tudsz fizetni. Csak a hitel esetén van esélyed arra, hogy a tiéd legyen. Semmit sem veszíthet az ember tulajdonképpen.

2019. okt. 29. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!