Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyakran előfordul, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyakran előfordul, hogy egy nővérke, vagy ápolónő, asszisztens egy vizsgálat során beszégezést kezdeményez veletek?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok,szerintem ő is 30 körüli. Haverommal voltam,tüdőszűrőn meg allergiateszten,neki nem is köszönt meg semmi a csaj,mi meg ilyen magán jellegű dolgokról beszéltünk,és nevetett is.Egyébként nekem tetszett a hölgy!
2019. nov. 21. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Persze. Rám is sűrűn mosolyognak és kedvesek. Ne hidd hogy azért beszélt veled közvetlen módon, mert kellenél neki. Ezek az ápolónők inkább orvos vagy mentős kollégákra vannak hangolódva.
2019. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na meg amikor szólította a betegeket mindig egymásra néztünk hosszan amíg kint várakoztam.
2019. nov. 21. 20:03
 3/12 A kérdező kommentje:
Pont ezt kérdezte legelőször,hogy mi a foglalkozásom :)
2019. nov. 21. 20:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, gyakran.
2019. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a múltkor egy pillanatra nem figyeltem, le is kapott
2019. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5-ös..

Ja.. :)

2019. nov. 21. 20:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Jut eszembe,a tesóm jött már össze betegként egy ápolónővel. Igaz,hogy állítólag egy ribizli volt,de jó csaj volt na emlékszem.
2019. nov. 21. 20:10
 8/12 Hellmano ***** válasza:
87%
Nem gyakran, hanem mindig beszélgetést kezdeményeznek. Először megkérdezi mi a neved, majd elkéri a TAJ kártyád stb. szóval mindig beszélnek...
2019. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazából kétféle egészségügyis van szerintem (nálunk az országban legalább is). Az egyik akinek nagyon nem való a szakma, kiégett, lenéző és bunkó mindenkivel mert a töke kivan vele. A másik pedig aki minden erejével próbálja kompenzálni ezt a dolgot, hogy ne tartsanak az emberek minden orvost meg ápolót érdektelen bunkónak.

Meg persze ott van ennek a másik oldala is, hogy ők is nagyon örülnek neki ha végre valaki nem bunkó velük, nem pampog és nem akarja megmondani, hogy hogyan végezzék a munkájukat. Szóval nyilván sokkal kedvesebbek a normális emberekkel.

2019. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fiatal egészségügyisként mondom, az egészségügyi dolgozó hozzáállása a beteghez nagyon sokat számít. Sok ember nagyon fél a vizsgálatoktól, és figyelem elvonás miatt gyakran alkalmazzuk a beszéltetést mind módszert. A mosoly, kedvesség oldja a bennük felgyülemlett feszültséget, ez egy lépés afelé hogy ne görcsöljenek annyira. Gondolj bele, hogy milyen ha mész orvoshoz, izgulsz, és egy mogorva, lekezelő, nem túl helyesen beszélő egészségügyi dolgozó kezeibe kerülsz. Ugye jobb a kedves és megértő?

A beszéltetés (akár hétköznapi dolgokról) pedig arra jó, hogy addig se azzal van elfoglalva hogy mit csinálnak vele,

Ettől függetlenül a betegeket tájékoztatni kell a vizsgálatról és annak menetéről ha szükséges. Változó hogy ezt a hozzáállást hogyan veszik a betegek, valaki értékeli, hálás hogy jó szót kap és úgy érzi nagyobb biztonságban van ezáltal, és örül neki hogy egy ápoló/asszisztens egy nehezebb pillanatban támogatást nyújt, de vannak esetek amikor a beteg kissé túlgondolja a dolgokat, és egyértelmű célzásokat tesz. A legtöbb egészségügyi dolgozó ezt nem tudja értékelni, köztük én sem. Attól hogy kedves vagyok a betegekhez, hogy szólok hozzájuk normálisan (mert amúgy úgy is kell) még ügyelni kellene rá, hogy egy kórházban, rendelőben van, és az ápoló/asszisztens a dolgát végzi és nem több. Kórházban flörtölni ápolóval nem illik. Kaptam én is olyan szövegeket hogy csak na... Emiatt jó a betegekkel magázódni, és szabály is.

Ritka eset ha beteg és ápoló között kialakul valami, de az intézményen belül szinte 1000% hogy nem.

2019. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!